NBA Сезона 2012/2013

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 декември 2012
Мислења
113
Поени од реакции
48
drugar so elis i wanna be wade...ni eden trener nemoze so niv....so ubavo napravija wariors
Тренерот е тапа, очекувам во сабота после 4тот пораз одма и негов отказ. И Голден Стејт добро си направија и Орландо што го земаа Тобиас Харис за Редик.
--- надополнето: 26 април 2013 во 04:33 ---
второ полувреме масакр ви прат
Епа не можат Бакс да играат и против Мајами и против судиите и против својот тренер :)
 
Член од
9 јули 2008
Мислења
256
Поени од реакции
75
Али Чикаго ќе си ги тепаат овие без проблем еј.
--- надополнето: 26 април 2013 во 04:34 ---
Тренерот е тапа, очекувам во сабота после 4тот пораз одма и негов отказ. И Голден Стејт добро си направија и Орландо што го земаа Тобиас Харис за Редик.
--- надополнето: 26 април 2013 во 04:33 ---

Епа не можат Бакс да играат и против Мајами и против судиите и против својот тренер :)
Против судии?
 
Член од
17 декември 2012
Мислења
113
Поени од реакции
48
Али Чикаго ќе си ги тепаат овие без проблем еј.
Чикаго како се радуваат со секој погоден шут ко да Озонската дупка ја стеснуваат! :) Ич не ги сакам баш ради таквото понашање на терен.
--- надополнето: 26 април 2013 во 04:37 ---
Али Чикаго ќе си ги тепаат овие без проблем еј.
--- надополнето: 26 април 2013 во 04:34 ---

Против судии?
Да, дури и дома кај Бакс пак судеа на страната на Мајами. Бар фановите што беа арената така твитаа на Твитер. А за првата утакмица очигледно беше ептен..
 
Член од
9 јули 2008
Мислења
256
Поени од реакции
75
Чикаго како се радуваат со секој погоден шут ко да Озонската дупка ја стеснуваат! :) Ич не ги сакам баш ради таквото понашање на терен.
--- надополнето: 26 април 2013 во 04:37 ---

Да, дури и дома кај Бакс пак судеа на страната на Мајами. Бар фановите што беа арената така твитаа на Твитер. А за првата утакмица очигледно беше ептен..
Незнам за мене судење за, судење против го има само кога утакмицата не завршува 20 разлика, башка не ми изгледа да Мајами имаа повеќе слободни од Милвоки...
 

Johnny Tran

You OK, Freckles?
Член од
25 јануари 2011
Мислења
1.943
Поени од реакции
1.363
абе чикаго кога им прекинаа серијата на мајами, и серијата на никс (особено оваа првата), мислиш титула освоиле :cautious:
 
Член од
17 декември 2012
Мислења
113
Поени од реакции
48
Незнам за мене судење за, судење против го има само кога утакмицата не завршува 20 разлика, башка не ми изгледа да Мајами имаа повеќе слободни од Милвоки...
Види првата утакмица колку слободни имаа Мајами, 37. за 10минути игра имаа само 2 поена дадено од игра. Доволно е судијата да те пресече 4-5 пати па да почнеш да играш нервозно и да губиш.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Нема лесна утакмица за Чикаго. Уште еднаш се докажа оти на овој му е потребен Роуз во завршните 2-3 минути. Кога има неизвесен меч нема кој кош да даде на сите рацете му се фаќаат, среќа што одбраната беше на ниво на крај па ја донесе победата. Во оваа серија има уште многу многу да се игра, потполно изедначени екипи.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Поголемиот дел од другарите навиваат за Лејкерс. Ниту еден од нив не гледа повеќе од 2-3 утакмици годишно, а и тие најчесто се во плејофот.
Па да, едноставно е да се пратат утакмици на Лејкерс, посебно домашни кои не почнуваат пред 3.00. Ете ни јас немам пратено повеќе од 10 утакмици на Бостон во регуларниот дел, па што сега?
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.626
Поени од реакции
10.340
Па да, едноставно е да се пратат утакмици на Лејкерс, посебно домашни кои не почнуваат пред 3.00. Ете ни јас немам пратено повеќе од 10 утакмици на Бостон во регуларниот дел, па што сега?
пошто не ти е нужно да ги гледаш, т.е не си нивни голем фан. Спореди со Барса на пример, да играт во 3, нема да седиш да ги гледаш? Поразо на Селтикси во плејоф поќе боли од поразо на Барса во ЛШ? ... Така и си мислев.

Нормално има исклучоци, посебно постари фанови кои навиват за некој тимови ( најчесто булси и лејкерси ) уште од 90тите и вистински навиваат за тимот.
Останатите ти се ноќни птици кои гледат за занимација и задоволство.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
пошто не ти е нужно да ги гледаш, т.е не си нивни голем фан. Спореди со Барса на пример, да играт во 3, нема да седиш да ги гледаш? Поразо на Селтикси во плејоф поќе боли од поразо на Барса во ЛШ? ... Така и си мислев.

Нормално има исклучоци, посебно постари фанови кои навиват за некој тимови ( најчесто булси и лејкерси ) уште од 90тите и вистински навиваат за тимот.
Останатите ти се ноќни птици кои гледат за занимација и задоволство.
Еве на пример јас студент сум и од регуларниот дел на сезоната дали 15 утакмици од Чикаго изгледав...и сега значи ова оти не сум голем фан на Булси? Па презафатен сум, не само јас, има многу други кои сакаат да го гледаат својот тим ама поради обврски не се во можност
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
пошто не ти е нужно да ги гледаш, т.е не си нивни голем фан. Спореди со Барса на пример, да играт во 3, нема да седиш да ги гледаш? Поразо на Селтикси во плејоф поќе боли од поразо на Барса во ЛШ? ... Така и си мислев.
Не нема да седам, посебно ако треба истиот ден во 5.30 да станам за факултет.
А ова за порази не може да се споредува, затоа што како прво мене фудбалот ми е многу побитен спорт од кошарката и второ од Бостон не се очекува да го победи Њу Јорк, затоа што се послаби....за разлика од Барселона.
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Humphries has just been friend requested at www.MYFACE.com


Првите и последните 6 минути од натпреварот 31 Нетс 10 Булс
Останатите 36 минути од натпреварот 45 Нетс 69 Булс
Инаку Брук Лопез имаше career high 9 скока.(y)
Chi 2-1 Brooklyn #ontothenext
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom