NBA Сезона 2012/2013

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 декември 2012
Мислења
113
Поени од реакции
48
:facepalm: Незнам кој тим во NBA има повеќе фанови од Лејкерс. Направи споредба со Мајами и Лејкерс и ќе видиш која арена секогаш full, и уште една споредба види колку фанови на Лејкерс има во другите арени кога гостуваат.:tapp:
Им останало тоа де од тогаш кога само Лејкерс ги знаеја сите (НБА не беше толку популарна во Македонија) , па немаш за кој, ајде за Лејкерс да навиваме :) Да не беше така, немаше да има ни ваква заебанција за нивните "фанови". Не викам дека си сите такви, ама поголемиот број да, само јас лично колку знам такви фанови на Лејкерс а коа ќе ги прашам да ги набројат сите 15 играчи не знаат, а не па да чекаат 3 саат сабајле за да ги гледаат, бар понекогаш :)
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.763
Поени од реакции
20.485
Ти дека ја знаеш цела историја на Мајами па сега овде најде да солиш памет, ај ти се молам оддалечи се од тастатура на одредено време и не прави вакви испади.
„фанови“ „фанови“ „фанови“ „фанови“ „фанови“ И јас лично знам фанови на Мајами од 2010. Пишува дека имаш 26 години и со сигурност навиваш само очајни 3 години за Мајами. Лејкерси ги пратам од 2000 година како и сите фанови на Лејкерси кои навиваат за клубов од по оддамна освен оние нели помладите генерации со 10-13години.
 
Член од
17 декември 2012
Мислења
113
Поени од реакции
48
Ти дека ја знаеш цела историја на Мајами па сега овде најде да солиш памет, ај ти се молам оддалечи се од тастатура на одредено време и не прави вакви испади.
„фанови“ „фанови“ „фанови“ „фанови“ „фанови“ И јас лично знам фанови на Мајами од 2010. Пишува дека имаш 26 години и со сигурност навиваш само очајни 3 години за Мајами. Лејкерси ги пратам од 2000 година како и сите фанови на Лејкерси кои навиваат за клубов од по оддамна освен оние нели помладите генерации со 10-13години.
А чекај од каде тоа дека сум фан на Мајами? Каде го виде тоа ти дечко? Па вечер силно ќе навивам против Мајами. Фан сум на Милвоки Бакс од времето кога Реј Ален и Сем Касел беа таму. И поседувам могу работи дома од тимот и тоа праќани директно од лица кои работат во Бредли Центар. А тука само си кажав мое мислење за таквите "bandwagons fans", ама не знаев дека ти си им ПР за односи со јавност оа се напали да ги браниш. И не те нападнав тебе ако си верен фан нивни, само сликата ја прокоментирав мислејќи на тие што навиваат колку да навиваат и се најгласни, а појма немаат од ништо.
П,С, Уште барам да најдам кај сум пишал нешто за Мајами, па од каде си сфатил дека сум нивен фан. Ама нема такво нешто.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.763
Поени од реакции
20.485
Па тие од Мајами се некако разбацани во последно време против „пластичните“ фанови на Лејкерс и гледам ти боцна на таа тема и претпоставив дека си за нив. Извињавам се, си го бранам моето сега јеби га:D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.566
Поени од реакции
110.079
А чекај од каде тоа дека сум фан на Мајами? Каде го виде тоа ти дечко? Па вечер силно ќе навивам против Мајами. Фан сум на Милвоки Бакс од времето кога Реј Ален и Сем Касел беа таму. И поседувам могу работи дома од тимот и тоа праќани директно од лица кои работат во Бредли Центар. А тука само си кажав мое мислење за таквите "bandwagons fans", ама не знаев дека ти си им ПР за односи со јавност оа се напали да ги браниш. И не те нападнав тебе ако си верен фан нивни, само сликата ја прокоментирав мислејќи на тие што навиваат колку да навиваат и се најгласни, а појма немаат од ништо.
П,С, Уште барам да најдам кај сум пишал нешто за Мајами, па од каде си сфатил дека сум нивен фан. Ама нема такво нешто.
Џабе ја начнуваш дискусијата кога насекаде има такви фанови. И за Мајами што навиваат и за Лејкерси и за Надал и за Џокович и за Реал и за Барса. Помирете се со тоа дека има луѓе таканаречени кампањци, односно што гледаат спорт само кога е финале или нешто слично и ќе дојдат на форум/ФБ/Твитер и максимално ќе го испотат за тимот што победил.
 
Член од
30 октомври 2010
Мислења
919
Поени од реакции
907
Иако сум фан на Лејкерс, нема што да се оспорува муабетот дека има еден куп такви фанови.
Скоро во секој спорт е така, тие што не пратат навиваат за најакиот/најпознатиот тим во моментот.. подоцна коа ќе се сврти тркалото и ќе дојде друг, или ги снемува или го менуваат тимот.

Моментално нема што да се врти овој муабет за Лејкерс, коа Мајами е на пол позиција, сите вадат слики од нив.
Вакви фанови имало и ќе има, нема што да им се дава толкаво значење.
 
Член од
17 декември 2012
Мислења
113
Поени од реакции
48
Па тие од Мајами се некако разбацани во последно време против „пластичните“ фанови на Лејкерс и гледам ти боцна на таа тема и претпоставив дека си за нив. Извињавам се, си го бранам моето сега јеби га:D
Да јас и тие таквите не ги сакам и нив ги провоцирам, за Мајами се од коа Леброн отиде таму, ама и тие освен 3ката други играчи и не им знаат на Мајами :) А најгласните се тие таквите. Вечер знаеш за кого да навиваш :)
--- надополнето: 25 април 2013 во 17:35 ---
Џабе ја начнуваш дискусијата кога насекаде има такви фанови. И за Мајами што навиваат и за Лејкерси и за Надал и за Џокович и за Реал и за Барса. Помирете се со тоа дека има луѓе таканаречени кампањци, односно што гледаат спорт само кога е финале или нешто слично и ќе дојдат на форум/ФБ/Твитер и максимално ќе го испотат за тимот што победил.
не сакав да почнам дискусија, само коа ја видов сликата сакав да ја споделам. Да има такви, од нив човек не може на ред да дојде да се израдува за нешто, а не па статус на фб да напише. Среќа има малце навивачи на Бакс, па можам сам на раат да си пишувам, без да гледам како некои изиграваат експерти. Оваа сезона само 3-4 утакмици на Бакс иам пропуштено да не ги гледам во живо.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.325
Поени од реакции
6.595
Претпоставувам дека за "Big Dog" зборува - Glenn Robinson.
--- надополнето: 25 април 2013 во 21:59 ---
Поголемиот дел од другарите навиваат за Лејкерс. Ниту еден од нив не гледа повеќе од 2-3 утакмици годишно, а и тие најчесто се во плејофот.

Не е дека нема добри фанови на Лејкерс - Има. Ама факт е дека најголем дел од "кампањците" навиваат за нив, а останатите "кампањци" за Мајами и Њујорк.
--- надополнето: 25 април 2013 во 22:04 ---
И тоа како би било убаво конечно да видиме европски тренер во NBA. Зошто да не Обрадовиќ - има и искуство и знаење.

Во секој случај мислам дека нема некои реални шанси Обрадовиќ да ја добие позицијата во Детроит. Досега никогаш немало европски тренер во Европа и мала е веројатноста дека првиот одеднаш ќе добие и можност да си ги бира играчите. А и реално прво ќе бараат да има искуство како асистент, што најдобрите европски тренери тешко ќе го прифатат. Ettore Messina беше сериозно заинтересиран во минатото, дури и беше помошник во Лејкерс една сезона, ама ете ништо не бидна ни од тоа засега.
 
Член од
17 декември 2012
Мислења
113
Поени од реакции
48
иван те нема нешто за бакси да искоментираш.. :D


Хах што да кажам, ева водиме +2 на полувреме :) Признавам дека тренерот на Бакс е ужас и најмногу ради него ги изгубија првите две.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Хах што да кажам, ева водиме +2 на полувреме :) Признавам дека тренерот на Бакс е ужас и најмногу ради него ги изгубија првите две.
Ќе ги исплескаме бе..ајде малце оптимизам..Let's go Bucks
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Хах што да кажам, ева водиме +2 на полувреме :) Признавам дека тренерот на Бакс е ужас и најмногу ради него ги изгубија првите две.
drugar so elis i wanna be wade...ni eden trener nemoze so niv....so ubavo napravija wariors
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom