Narcos (2015)

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.822
Поени од реакции
10.551
супер е, задржано е нивото, единствен проблем би ти било ако однапред си читал што и како со мексиканскиот картел па да го знаеш епилогот.
Јас за беља имав читано за ова и го очекував крајот, а најверојатно ќе ми биде позната и наредната сезона до некаде. Моја препорака е да не читате многу по интернет за да не си ги расипете сезоните што следуваат.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.665
Поени од реакции
12.061
Ги изгледав првите две, засега ми се на нивото на Narcos, со тоа што ги нема више Ескобар и Пења да го носат дејството. Што не ми пречи, засега е одлично. Не сум читал, сум гледал видеа за суровоста на мексиканските банди, страхотно.
Во Наркос агентот се презиваше Пења, во Мексико актерот е Пења. :)
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.010
супер е, задржано е нивото, единствен проблем би ти било ако однапред си читал што и како со мексиканскиот картел па да го знаеш епилогот.
Мех, и со Пабло се знаеше, па не ни птечеше:D. Ме интересираше квалитетот на глумата. Ке ја почнам деновиве.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.564
Ги изгледав првите две, засега ми се на нивото на Narcos, со тоа што ги нема више Ескобар и Пења да го носат дејството. Што не ми пречи, засега е одлично. Не сум читал, сум гледал видеа за суровоста на мексиканските банди, страхотно.
Во Наркос агентот се презиваше Пења, во Мексико актерот е Пења. :)
Погледај уште некоја епизода ;)[DOUBLEPOST=1543701919][/DOUBLEPOST]Јас ја изгледав серијата во првите два денови кога излегоа торентите, квалитетот е задржан како и претходните сезони, се надевам и во следната ќе продолжат со исто темпо.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мех, и со Пабло се знаеше, па не ни птечеше:D. Ме интересираше квалитетот на глумата. Ке ја почнам деновиве.
Nema promashaj so glumata :) Mene maaaalce ama navistina malce, da ne ispadnam kako dezurnite kvicaci vo GOT Temata mi smetase dodatniot blur od kamerata na okolinata ama nisto do tolku strasno
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.860
Поени од реакции
34.902
Ја изгледав за гледање, али многу очекувано беше се, сем последната епизода. Сепак мислам дека оваа сезона многу отстапува од некоја си реална историја на настани за разлика од претходната колумбиска приказна. Тука мислам едина вистинита дешавка е пустината со мара и ситуацијата кога ја спалија.


Sent from my iPhone using Tapatalk
И смртта на Камарена, која патем трговијата со дрога и борбата против неа ја однесе на сосема ново ниво после него. Ланец на настани беше ова, освен Ескобар сите други нарко босови беа исплашени да тргнат против ДЕА, затоа и до ден денес го сметаат за заштитник на федералните сили на САД без разлика ФБИ, ДЕА НСА итн ...
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
За „криминалците“, се појави Narcos.Mexico.S02.1080p.NF.WEB-DL.DDP5.1.x264-NTG(ваљда е тоа, тоа)
За другите, неам појма.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Narcos Mexico s2 e mnogu podobra od s1.
Likovite na koi bea posveteni ovaa sezona kako Chapo, Arelleano Felix bros, Amado i Acosta se mnogu posvezi i pointeresni od Rafa i Kamarena. Isto kako i sto bile vo vistinski zivot.

Ocekuvam sledna sezona da bide centralizirana najveke na Amado-Lord of the Skies.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.656
Поени од реакции
4.713
Uste edna odlicna sezona na Narcos.

I da podobra od prvata Mexico oti gi nema dvajcata najantipaticni likovi,DEA agentite se mozebi najbolji do sea od site 5 sezoni i avtenticnosta e na zavidno nivo.

Mi se dopadna i kambekot na Pacho i Navigante zverot od treta sezona koja spored mene e najubavo sklopena.

Ne ocekuvav mnogu od Mexico storijata,no spored dvete sezoni se e bas kao sho zamisluvav i sho imam citano i gleano od prethodno.
Nema nepotrebni akcii i premnogu dramatizacii ,nego bas e pravena produkcijata spored toa sho bilo i akterite odlicno si ja vrsat rabotata u pretstavuvanje na tie likovi.

Podobro od bilo koj dokumentarec ili biografija sho e neso retko u denesno vreme koa se ekraniziraat vistiniti licnosti.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
А ќе има ли нова сезона од Мексиканците пошто во последната сцена Мигуел Анхел го спојлаше целото дејство и настани кои ќе се случуваат.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
А ќе има ли нова сезона од Мексиканците пошто во последната сцена Мигуел Анхел го спојлаше целото дејство и настани кои ќе се случуваат.
Ke ima, najverojatno so fokus na Amado, i ocekuvam naredna godina najskoro da izleze.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Предобра сезонава, се надевав ќе го ѕвекнат на крај Михел Анхел, пренапорен стана со шефувањето.. :D
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Ke ima, najverojatno so fokus na Amado, i ocekuvam naredna godina najskoro da izleze.
Не знам дали ќе сакаат да го прикажат тоа, Хуарез се има доста променето под Амадо, имаше и еден филм Сикарио се викаше кој што го имаше прикажано градот, доста брутално владеење е тоа, не е нешто тактички и мастермајнд левел како што го имаа направено Гаљардо, Кали и Ескобар.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Не знам дали ќе сакаат да го прикажат тоа, Хуарез се има доста променето под Амадо, имаше и еден филм Сикарио се викаше кој што го имаше прикажано градот, доста брутално владеење е тоа, не е нешто тактички и мастермајнд левел како што го имаа направено Гаљардо, Кали и Ескобар.
Ne zezaj Amado ima 25 milijardi specaleno vo prime.
Cela flota avioni imal, go vikale Lord of the Skies.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom