Narcos (2015)

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Е тоа и јас го видов ама не мислев дека е вистинско :D, мислев само е click-bait, океј фала :D
не ќе има 4та сезона секако, еве и на имдб е обновено за 2018 година.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.964
Поени од реакции
35.575
Добра...

Занимливо ми е дали до толку им било страв да убијат федерален агент, па овие им идеа на журки, и слободно си шетаа.
Околу 15 ДЕА агенти и 7-8 на ЦИА од пониските ешалони или таканаречени теренци се убиени само во последните месеци на Ескобар одкога избегал од затворот. Дури тројца од ЦИА учествувале и биле убиени во текот на нападот на палатата на правдата во 85та од М-19. Можат колку сакат да ја шират нивната пропаганда на недопирливост, али далеку се од реалноста.
Син му на Ескобар на фб објавува еден куп интересни работи одкога заврши втората сезона, и неговите објаснувања и видеа имаат далеку поголема логика од пропагандата на Нетфликс. Нормално, прогласен е за лудак од медиумската машинерија.[DOUBLEPOST=1505352640][/DOUBLEPOST]Заборавив да додадам , пред некој месец САД конечно превзема голем дел од производството на кокаин преку инсталирање на ФАРК како политичка партија во парламентот. После 50 години постоење како "бунтовничка'' организација, а уствари го контролираа голем дел од производството на кокаин , формираа политичка партија и на наредните избори се очекува да бидат партија без која ќе нема можност да се формира власт, најверојатно оти цело членство на картелите ќе гласа за нив.:pos::pos: Организација или партија со 250.000 потврдени убиства, 60.000 исчезнати, и над 7 милиони раселени низ Латинска Америка ќе игра главна улога за америте и нивните џебови.

http://www.aljazeera.com/news/2017/09/colombia-farc-transforms-political-party-170902005950448.html

Гавириа да беше мртов, у гробот ќе се обраќаше.
 
Последно уредено:

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Veteran location manager Carlos Munoz was shot and killed while scouting for season 4 of Narcos.

Izgleda tropnaa na pogresna vrata? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
Е вакви нелогични моменти у сценарио ме вадат од такт. Со Френклин во Мајами, кога врти грб на црнецон од Кали. Освен ако самиот не му се намести. Ако не, многу глуп потег од искусен криминалец. Ја сум уште на осма епизода заглавен :ROFLMAO:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
конечно го изгледав Колку се реални баш сите настани не знам ама е каде каде подобра со повеќе ликови, акција и заплет од претходните. Според крајот, во најава сигурно е Мексико каде буквално е калабалак.
Овие 3 сезони, веројатно заради нови продолженија, Од Пабло, во прв план ги туркаат ДЕА, Ејџент Пења што и не испадна така лошо сезонава.
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.385
Уште еден или овој од пред 3-4 недели?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.931
Топ е и оваа сезона, можеби и подобра од претходните две, изгледана од вчера до денес :)[DOUBLEPOST=1508768696][/DOUBLEPOST]
Онаа на Самедо е поранешна Мис Универзум.
(y)
А и Christina Jurado (Kerry Bishé) да ја киднапираш одма :)
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.765
Поени од реакции
17.477
Околу 15 ДЕА агенти и 7-8 на ЦИА од пониските ешалони или таканаречени теренци се убиени само во последните месеци на Ескобар одкога избегал од затворот. Дури тројца од ЦИА учествувале и биле убиени во текот на нападот на палатата на правдата во 85та од М-19. Можат колку сакат да ја шират нивната пропаганда на недопирливост, али далеку се од реалноста.
од каде е ова инфо? Колку што имам читано само еден агент американец имаат изгубено и тоа во мексико.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Tuco Salamanca од ББ да го земат за серијава, кој психопат беше човече
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
David Rordigez mi beshe kejf sho go skinaa momcite od North Valley.

Meksiko da ne ja userat samo.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom