Narcos (2015)

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.628
Поени од реакции
34.881
Ќе почекаме уште неколку денови за торент :)
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.662
Поени од реакции
4.728
Као шо мерак ми направија задњите 3 сезони,од новава мексичка очекувам да не заглавам со глеање на сите епизоди еднаподруга.

Но и да заглавам ич не ми чуе , јебига.. не глеам серии но наркос година дена чекав :vozbud:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.628
Поени од реакции
34.881
Има превод само за првата :(
На кој јазик ти треба превод?
Јас англиски превод најдов за сите досега, автоматски ми ги симнува бс плејер и тоа баш од неговиот сервер, а ги имаше и на opensubtitles.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.691
Поени од реакции
12.083
На кој јазик ти треба превод?
Јас англиски превод најдов за сите досега, автоматски ми ги симнува бс плејер и тоа баш од неговиот сервер, а ги имаше и на opensubtitles.
го најдов англискиот. Нормално, и мене ми е полесно на српски/хрватски ама не ми се чека. Ќе се помачиме малку :) Фала
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.628
Поени од реакции
34.881
го најдов англискиот. Нормално, и мене ми е полесно на српски/хрватски ама не ми се чека. Ќе се помачиме малку :) Фала
За кого како, јас се мачам со српски/хрватски, да немаше шпански делови не ни барам превод, многу се пропушта од филмот со читањето на преводот.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.840
Ја има и на HD торент сега, шпанскиот има автоматски англиски превод така да е супер.

Пет епизоди изгледав, не е баш на ниво како првите сезони меѓутоа може да се должи на фактот што веќе знаеме кое е сижето и стилот низ кој истото ни се прикажува. Сепак е екстра серијата.
Вредно е да се спомене дека во првите сезони за колумбиските картели се споменуваше Мексико и транспортот во САД на робата од нивна страна, така да ова доаѓа како spin off од тој дел, а со тоа што во една епизода повторно се појавуваат Медејин и Кали картелите прават crossover во самата серија со приказни кои веќе видовме како ќе завршат. Интересно во секој случај, посебно што сево ова помалку или повеќе е базирано на вистински настани. Е сеа Холивудската продукција продава сензационализам :D

Веќе се гледа дека ќе има повеќе сезони, ако некој забележал Ел Чапо и Ел Рапидо се појавуваат во серијата како некои маргинални, периферни ликови :icon_lol:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Ја изгледав за гледање, али многу очекувано беше се, сем последната епизода. Сепак мислам дека оваа сезона многу отстапува од некоја си реална историја на настани за разлика од претходната колумбиска приказна. Тука мислам едина вистинита дешавка е пустината со мара и ситуацијата кога ја спалија.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ja изгледа некој? Впечатоци?
супер е, задржано е нивото, единствен проблем би ти било ако однапред си читал што и како со мексиканскиот картел па да го знаеш епилогот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom