N.C.I.S

Дискусија во форумот 'Серии' започната од Mlad_man, 29 април 2007.

 1. Corvus

  Corvus Latrodectus

  Член од:
  24 јануари 2011
  Мислења:
  1.842
  Допаѓања:
  5.255
  Што ја напраиле Бишоп ко Хермиона во косата
  Се надевам не се враќаат шишки во мода :place:
   
  На Freddy Krueger му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Freddy Krueger

  Freddy Krueger The Dream Master

  Член од:
  18 март 2009
  Мислења:
  1.454
  Допаѓања:
  762
  Kako trn vo oko
   
  На Corvus му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Cassaro

  Cassaro Паразит

  Член од:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2.618
  Допаѓања:
  8.819
  Се изгуби поентата во серијава веќе подолго време.Се знаеше порано на почеток од сезона нерешлив случај и бркање до крај на сезона со пропратни случаеви и дешавки кои водат до разврска.Сега која им е поентата поима немам.Си заминаа и Аби , а црнана ми е исфорсирана(тежок сум на промена, зива не можев да ја пребродам долг период и ДИнозо).
   
  На Freddy Krueger и GavolRulz им се допаѓа ова.
 4. GavolRulz

  GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  10.805
  Допаѓања:
  6.505
  Исто и јас, без Зива не е тоа тоа, без Ди Нозо па да не праам муабет, си отиде и Аби, Даки се помалку го гледаме, Гибс е омекнат ептен.... треба да стават крај, доста им се 16 сезони.
  Ја гледам јас и ќе ја гледам до крај, ама не со истиот ќејф како порано..
   
 5. Cassaro

  Cassaro Паразит

  Член од:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2.618
  Допаѓања:
  8.819

  Искрено ми роди надеж почетокот на сезонава со ситуацијата со Vance и реално сеа треба накај 12-13та епизода да ја врзат пак приказната.Ако успеат да го вратат тоа не ми смета да има уште сезони само треба малце повеќе да се потруди тој што го пишува сценариото.Искрено очекував Динозо да се појавува како татко му на времето почесто ама со оглед на тоа дека си почна негова серија мало морген.Нема потреба да ги форсираат Бишоп и Торес али јебига и тоа ја продава серијата.Мене искрено Мкгее ми е класична пусифка откако се породи жена му и се топи секоја втора епизода неприфатливо за специјален агент.


  Продолжив да ја гледам Лос Ангелес стигнав до 6та сезона пред 3 години и да видиме таму што се случува.Моментално сум крајно разочаран од првичнава и дури може да ја гледам од почеток.
   
  На GavolRulz му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Corvus

  Corvus Latrodectus

  Член од:
  24 јануари 2011
  Мислења:
  1.842
  Допаѓања:
  5.255
  Мене Торес и Бишоп ми се кринџфест, а исто и онаа Слоун. Се гледа пробуваат да им дадат некаква фејк длабочина на ликовите, ама тежок флоп.
  Памтам пред некоја епизода имаше некој случај таму со некој познаник на Торес што испадна хитмен па го убија и му го решаваа случајот, и Торес као целиот потресен цела епизода се туфка That could have been me, What if I took that road...
  What?? Чекај, what? Апсолутна врска немаше тој со Торес освен што биле на обука заедно, тотално различни животни патишта имале после тоа, и ептен глупо беше тука зел некој долгогодишен агент што треба да има некаква стабилност и доверба во себеси се треска што ако тој станел хитмен? Се сомнева чоеков у сопствената етика и морал и цела епизода глеаме како возрасен маж го јаде тотално неоснована и измислена вина.
  Такви елементи во серијава ептен ме нервираат, и со Слоун пробуваат такви некои глупости, ама искрено не ми е гајле за луѓево и дали имаат приватни проблеми или мажот ги вара или дале дете на посвојување, лајк ми е гајле, не ме замарајте со шпанска серија моменти.
   
 7. Freddy Krueger

  Freddy Krueger The Dream Master

  Член од:
  18 март 2009
  Мислења:
  1.454
  Допаѓања:
  762
  Gibbs e premnogu odsuten od serijava...premnogu tivok i neinvolviran vo desavkive...kako povekje screentime da im davaat na Bishop, Torres i McGee...

  Citav demek kje ja napustal serijata, a Sloan da bide negova zamena....so nema smisla, ali se e mozno...
   
  На GavolRulz му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Freddy Krueger

  Freddy Krueger The Dream Master

  Член од:
  18 март 2009
  Мислења:
  1.454
  Допаѓања:
  762
  Ziva David :несвест:
   
  На Не-го-знам му/ѝ се допаѓа ова.
 9. GavolRulz

  GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  10.805
  Допаѓања:
  6.505
  Отиде и Даки курбан...
   
  На Freddy Krueger му/ѝ се допаѓа ова.
 10. GavolRulz

  GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  10.805
  Допаѓања:
  6.505
  Можно е да има 17та сезона, треба да потврдат. (n):гомце:
  Исто така е можно во новата сезона да ја вратат Зива Давид. (y)
   
  На Не-го-знам му/ѝ се допаѓа ова.
 11. GavolRulz

  GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  10.805
  Допаѓања:
  6.505
  Ќе има нова 17та сезона од есен.
  Вошки еј, не знаат за доста.
   
  На Не-го-знам му/ѝ се допаѓа ова.
 12. GavolRulz

  GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  10.805
  Допаѓања:
  6.505
  Абе, ја прати некој уште? :D
  btw, расеан Гибс е досаден и мизерен Гибс.
   
  На Не-го-знам му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Не-го-знам

  Не-го-знам svetac ivan iscelitel

  Член од:
  3 мај 2015
  Мислења:
  516
  Допаѓања:
  206
  Колку да се гледа нешто. Иначе не е интересна поќе.
   
  На GavolRulz му/ѝ се допаѓа ова.
 14. GavolRulz

  GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  10.805
  Допаѓања:
  6.505
  Спора, досадна, оток епизода како за финале, ама....... Ziva David is back biaaatches. :vozbud:
   

Сподели преку: