N.C.I.S

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Што ја напраиле Бишоп ко Хермиона во косата
Се надевам не се враќаат шишки во мода :place:
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.305
Поени од реакции
10.314
Се изгуби поентата во серијава веќе подолго време.Се знаеше порано на почеток од сезона нерешлив случај и бркање до крај на сезона со пропратни случаеви и дешавки кои водат до разврска.Сега која им е поентата поима немам.Си заминаа и Аби , а црнана ми е исфорсирана(тежок сум на промена, зива не можев да ја пребродам долг период и ДИнозо).
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Се изгуби поентата во серијава веќе подолго време.Се знаеше порано на почеток од сезона нерешлив случај и бркање до крај на сезона со пропратни случаеви и дешавки кои водат до разврска.Сега која им е поентата поима немам.Си заминаа и Аби , а црнана ми е исфорсирана(тежок сум на промена, зива не можев да ја пребродам долг период и ДИнозо).
Исто и јас, без Зива не е тоа тоа, без Ди Нозо па да не праам муабет, си отиде и Аби, Даки се помалку го гледаме, Гибс е омекнат ептен.... треба да стават крај, доста им се 16 сезони.
Ја гледам јас и ќе ја гледам до крај, ама не со истиот ќејф како порано..
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.305
Поени од реакции
10.314
Исто и јас, без Зива не е тоа тоа, без Ди Нозо па да не праам муабет, си отиде и Аби, Даки се помалку го гледаме, Гибс е омекнат ептен.... треба да стават крај, доста им се 16 сезони.
Ја гледам јас и ќе ја гледам до крај, ама не со истиот ќејф како порано..

Искрено ми роди надеж почетокот на сезонава со ситуацијата со Vance и реално сеа треба накај 12-13та епизода да ја врзат пак приказната.Ако успеат да го вратат тоа не ми смета да има уште сезони само треба малце повеќе да се потруди тој што го пишува сценариото.Искрено очекував Динозо да се појавува како татко му на времето почесто ама со оглед на тоа дека си почна негова серија мало морген.Нема потреба да ги форсираат Бишоп и Торес али јебига и тоа ја продава серијата.Мене искрено Мкгее ми е класична пусифка откако се породи жена му и се топи секоја втора епизода неприфатливо за специјален агент.


Продолжив да ја гледам Лос Ангелес стигнав до 6та сезона пред 3 години и да видиме таму што се случува.Моментално сум крајно разочаран од првичнава и дури може да ја гледам од почеток.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Мене Торес и Бишоп ми се кринџфест, а исто и онаа Слоун. Се гледа пробуваат да им дадат некаква фејк длабочина на ликовите, ама тежок флоп.
Памтам пред некоја епизода имаше некој случај таму со некој познаник на Торес што испадна хитмен па го убија и му го решаваа случајот, и Торес као целиот потресен цела епизода се туфка That could have been me, What if I took that road...
What?? Чекај, what? Апсолутна врска немаше тој со Торес освен што биле на обука заедно, тотално различни животни патишта имале после тоа, и ептен глупо беше тука зел некој долгогодишен агент што треба да има некаква стабилност и доверба во себеси се треска што ако тој станел хитмен? Се сомнева чоеков у сопствената етика и морал и цела епизода глеаме како возрасен маж го јаде тотално неоснована и измислена вина.
Такви елементи во серијава ептен ме нервираат, и со Слоун пробуваат такви некои глупости, ама искрено не ми е гајле за луѓево и дали имаат приватни проблеми или мажот ги вара или дале дете на посвојување, лајк ми е гајле, не ме замарајте со шпанска серија моменти.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Gibbs e premnogu odsuten od serijava...premnogu tivok i neinvolviran vo desavkive...kako povekje screentime da im davaat na Bishop, Torres i McGee...

Citav demek kje ja napustal serijata, a Sloan da bide negova zamena....so nema smisla, ali se e mozno...
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Можно е да има 17та сезона, треба да потврдат. (n):гомце:
Исто така е можно во новата сезона да ја вратат Зива Давид. (y)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Ќе има нова 17та сезона од есен.
Вошки еј, не знаат за доста.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Абе, ја прати некој уште? :D
btw, расеан Гибс е досаден и мизерен Гибс.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Спора, досадна, оток епизода како за финале, ама....... Ziva David is back biaaatches. :vozbud:
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
тапа финале, Гибс на меџик машрумс цела епизода...се надевам Зива не е дел од неговата имагинација, или па само како гест стар на епизода или две..

Зива :smirce: :ljubove: :backa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom