N.C.I.S

Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Мене оригиналната НЦИС ми здосади од таму 5-6 сезона кога за последен пат беа интересни епизодите со Тони кога беше на тајна задача кај Жабецот(Армен Асанте), со девојка му - ќерката на Жабецот, потоа со случувањата со директорката и мафијата, со Мајк Френкс и тоа е тоа. Мислам дека серијава беше интересна се додека истата не ја напушти Доналд Белисарио главниот продуцент, читав на интернет дека доста гледачи го осетиле тоа дека изгубила на популарност. Се подоцна е непотребно продолжување, за мене, иако има веќе 12тина сезони и кој знае до кога ќе трае, мене веќе ми е предосадна, се едни исти случувања, нема нешто ново се исто се случува, се исти заебанции со Тони и МекГи, исто глупирање на Аби...
Бев голем фан и ги чекав некогаш епизодите рано насабајле да излезат ама ми здосади, најверојатно дека сега на интернет имаме поголем избор на поинтересни серии.
Во Лос Анџелес ми се допаѓа се освен Ерик, Нел, Хети како и оној клапчо Нејт, да е без нив серијата со посериозни карактери би била врв, пример да ја води Гренџер и некои посериозни хакери, да нема лигавење како кај Ерик и Нел, грдо е. Некако не и лежи на сериозна серија со истраги, убиства, шпионажа да има такви ликови. И не ми е досадна воопшто, секоја епизода е скоро исполнета со некоја акција, некоја тајна задача кај некои непријатели и сл. Даниела е омажена за братот на Дикс кој е воедно каскадер во серијата.
 
Последно уредено:

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Од каде е таа информациjа дека Белисарио jа има напуштено сериjата?
Jас како што памтам уште го има и во наjавна и во одjавна шпица, а и секаде го пишува како executive producer
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.011
Поени од реакции
6.040
Although he retains his title, he has not had any creative or executive involvement with NCIS since then.
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
И така и вака, по 12 сезони, сеуште се #1 по гледаност тв шоу у Америка .Не е мала работа тоа .
За тиа шо не им е досадна , следната епизода излегува на 2 фебруари :D
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
CBS od kozha me vadat, i NCIS i TBBT imaat ogromni dupki megju epizodite, od Bozhikj pa navaka dve epizodi ne prikazhaa so red
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Реално далеку се од тоа ниво шо беа. Таа сезона со Арманд Асанте им беше врвот, наваму се добри, каде каде над просекот се, ама таа сезона нема да ја постигнат.
Јас останав разочаран од нив, после експлозијата во нивната зграда кога Џими правеше свадба, после такво финале, некој мораш да умре, многу розово се среди се тоа, не е нивни стил...
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Добра епизодава, го убија и овој, сега шо имаат смислено за до крајов на сезонава, нема ваљда само филер епизоди да тераат.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
Моментално го гледам финалето на десетта сезона. Значи нема спас од овој Мајк Френкс, еве и умрен уште замара... дефинитивно најдосадни ми се епизодите каде што тој учествува. (моментално си тече сцената со Гибс и Мајк додека го пишувам постот)

Кажете ми дека ова му е последен пат да се појавува во оваа серија плиз :shook:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Од сезонава, убедливо најубава ми е епизодата со МекГи и татко му, кога му го пишува писмото и кога всушноста се зборува и за сите правила на Гибс, како сублимат. Емотивна, интересна, прекрасна.
Една од поубавите епизоди во последно време.
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
Бидна ли season finale на 12та сезона. Wikipedia вика 12ти Мај. Не сам ја гледал 12тата сезона, ќе ја симнувам complete.
И овоа :D
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Бидна ли season finale на 12та сезона. Wikipedia вика 12ти Мај. Не сам ја гледал 12тата сезона, ќе ја симнувам complete.
И овоа :D
Не.
episodecalendar вика четвртоков
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
Вечер ќе се прикажува во САД, утре ќе ја има по торенти.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
DAMN U EPISODECALENDAR
 

Kajgana Shop

На врв Bottom