Music Idol 3

Статус
Затворена за нови мислења.

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
аман еииии аман, она табуреткана пак се протна.
Магдалена мислам дека баш има голем број на гласoви и ради тоа ова го прават, за да се гласа уште повеќе. Прееска ја дадоја на Екслузив без шминка....синови, од Фнки погрда е!!!!
Нека испадне Русина сеа тоа е тоа:toe:...
За која велиш дека е грда не разбрав?
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Јас мислам дека ќе отпадне Ели...од трите што се номинирани за отпаѓање,Маги и Русина заслужуваат да останат..бев за отпаѓање на Вики или Симона но тие се спасија !!!
 
Член од
6 април 2007
Мислења
1.095
Поени од реакции
443
Одлична вест! Македонскиот вицепремиер за евроинтеграции Ивица Боцевски наjави присуство на елиминациите на Music Idol 3 во Софиjа вечерва. Друштво ќе му прави бугарската министерка задолежена за европски прашања Гергана Паси. Пред тоа дваjцата се на ручек со Боjан и Александар.

:aplauz:
 
Член од
18 април 2009
Мислења
11
Поени од реакции
3
Девојката (Магдалена) не е толку убава, но стварно добро пее, така што ако гледаме само пеенето, измегу женските таа треба да е фаворитка. Изп'рвин се поначудив зашто е толку добра вест тоа што Ивица Боцевски ке се јави во шоуто, но потоа поразмислив и стигнав до заклучок што самиот факт што еден бугарски и еден македонски министар ке учествуваат заедно во една телевизиска емисија сведочи што таа емисија, дури да не е толку квалитетна како што би сакале, на некој начин успеа да провоцира културен контакт мегу нашите народи кој е добар за друштвото и соработката мегу нив и кој е п'рвиот масовен настан, различен от медиумското присутство на Мадеконија во шоуто на Слави Трифонов и на Бугарија во Утрински весник.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.943
Поени од реакции
18.656
Можеби Русина и не е најдобрата пејачка од номинираните, ама па мене ми е најубава, ептен ми е нежна некако :back:, а и македонка е од Пиринска Македонија, поточно од Благоевград. Плус тоа воопшто не пее лошо има некаква чудна меланхолија во нејзиниот глас, што и дава специфичен шмек на секоја песна што е изведена од нејзина страна.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.573
Поени од реакции
48.221
Сеа шо јес јес, на сурат е малце крива, ама пак брат едно прашање. Му го клаваш?
пиххх дума не става, лице си е лице ама тој гз што еднаш го избаци во тие танга-комбилизоните беше вансериски, се излигавив како дога =)
он.
Ивица БУцевски гостин, Буугари ќе ве фати преродбата и вас :).(Доста да беше ќе имаше фрка) Едвај чекам да видам што и како ќе пее Сања, можам да препоставам какви крици ќе излезат од неа денес.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Слепецот ИДНАТА недела мора да си оди:helou::helou::helou: Заради неа, сите квалитетни испаднаа
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.943
Поени од реакции
18.656
Жал ми беше за Ели бидејќи отпадна, ќе ми беше жал и за Русина. Ја да бев на место на Викторија или на Симона, сам ќе си отидев, ќе ме јадеше совест не за друго.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Слепецот ИДНАТА недела мора да си оди:helou::helou::helou: Заради неа, сите квалитетни испаднаа
И јас сакам да си оди Вики ама сеедно не мора така да ја нарекуваш.
Девојката има тажна приказна и нормално е да има многу свои фанови и во секој случај таа пее добро, но не најдобро.
Не се смеј на такви работи и не збори иронично и со потсмев лица кои имаат недостаток! Имај општа култура малку и чуства.

Мислев Русина ќе си оди, Ели ми е многу мила и девојка која е родена за на сцена, има огромна харизма и шармантна е. Има убава боја на гласот но не може да пее високи тонови. Кога тогаш ќе испаднеше иако ова е прерано.

Сега на ред и време е Вики и Симона (тоа беше она малоно нели?) да испаднат. Симона ја облекуваат како тетка, аман има 13 години. Денес Ели беше кул облечена и уште неколку девојки во фармерчиња и блуза а Симона земала сатенска кошула и штикла огромна. Свашта :toe:
А смешни ми се имаат неколку пара чевли и секоја емисија девојкиве си ги менуваат :pos2: Рецесија јебига :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom