Music Idol 3

Статус
Затворена за нови мислења.
M

makedon^

Гостин
Зашто во форумов, всјакое нешто се обр'шта на политика?
Од јасна причина што претензиите на Бугарија кон Македонија се силни и не бираат начин и средства. И идол е едно нешто од тоа, иако мало и неважно, тоа полека си оди. Не сакаме да имаме ништо со нашите непријатели. Поопширен одговор сакаш?
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
Ништо против!

Слободно нека се избере најдобриот глас од Македонија и нека се прати, да победи!

Почнавме на цел Балкан да им држиме лекции како се пее...Идол во србија, операција Триумф, и сега, Идол во Бугарија.
 

RTM

Член од
4 септември 2008
Мислења
844
Поени од реакции
214
Миналата година имаше Македонци /студенти во Б'лгарија/ кои се jавиха на кастингите. Това е причината тази година един от кастингите да биде изнесен во Скопиje.
Нема лошо. Веке имаше Македонци во други програми - Каролина Гочева во "Пеј со мене" и Александ'р Докулевски во бугарскиот вариант на

Ако оставим настрана посредствени участници во кастинга тип "Кен Лии", на финала нивото е много високо. Особенно когато останат наj-добрите 4-5.
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
18
Б'лгарче абе има ли нјакаде на живо да гледам Music idol?? Започнало ли е??
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Тази година се очаква голјамо наст'пление в шоуто,без да се допускат миналогодишните глупости.ште си струва да се гледа.
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Music Idol

Гледам плакати низ Скопјево - ќе има аудиција.
Слушнал некој нешто повеќе? На која телевизија ќе оди?
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
НОВИ РЕАКЦИИ НА „ФЕЈСБУК“
Бојкот за бугарскиот музички идол во Скопје


Неколку илјади членови на социјалниот сајт „фејсбук“ се потписници на петицијата, чијашто цел е запирање на изборот на „Бугарски идол“, кој е предвидено да се одржи на 14 февруари во хотелот „Континентал“. Овој настан се рекламира на радио „Роса“, што предизвика низа реакции. На „фејсбук“ се направени групи за бојкот на оваа манифестација, а е најавено дека ќе се организираат групи пред „Континентал“, кои ќе се обидат да ја спречат манифестацијата. Организаторите на бојкотот во пораките пишуваат дека ги иритира што ова не е балкански настан, туку е бугарски национален музички идол, кој и покрај конкурсот во Бугарија, се одржува и во Скопје. Тие сметаат дека е пречка и што бугарскиот музички идол се пренесува и организира од БТВ, според нив, една од најагресивната антимакедонска телевизија Иницијаторите на бојкот, велат, го информирале организаторот од Софија дека, доколку биде организиран избор во Скопје, ќе има реакции и инциденти, на што го добиле одговорот: - Оти да не бидеме едно.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Јас сум за едно големо ПРОТИВ околу оваа манифестација, зар тие бедни Бугари мислат дека ние не сме способни на си направиме едно вакво музичко талент шоу?

Е па се лажат, и се надевам дека протестите на некој начин ќе ги избркаат од Скопје :baeh::baeh: Глупаци!
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Јас сум за едно големо ПРОТИВ околу оваа манифестација, зар тие бедни Бугари мислат дека ние не сме способни на си направиме едно вакво музичко талент шоу?

Е па се лажат, и се надевам дека протестите на некој начин ќе ги избркаат од Скопје :baeh::baeh: Глупаци!
Покварено е што пишуваат дека се работи за Music Idol, а не за буфарски идо. Сакаат со измама да покаат некои работи.
А што се однесува до нашата способност да организраме ваква манифестација очигледно е дека не сме, бидејќи да сме биле ќе ја имавме до сега.
 
Член од
20 октомври 2008
Мислења
216
Поени од реакции
6
Jас мислам дека во Скопие Каролина Гочева ке биде во жири-то. Се чудев многу кого ке изберат за жири таму и мислам дека ке биде таа. Што мислад другите формци?


Миналата година имаше Македонци /студенти во Б'лгарија/ кои се jавиха на кастингите. Това е причината тази година един от кастингите да биде изнесен во Скопиje.
Нема лошо. Веке имаше Македонци во други програми - Каролина Гочева во "Пеј со мене" и Александ'р Докулевски во бугарскиот вариант на

Ако оставим настрана посредствени участници во кастинга тип "Кен Лии", на финала нивото е много високо. Особенно когато останат наj-добрите 4-5.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Е сега јас ќе кажам што мислам за ова. Се додека не се направи Македонски Идол, Македонска Операција Триумф, Македонско Survivor од нас ништо нема да биде. Немаме ниедно такво шоу, и се стремиме кон учества во такви шоуа на соседните земји. И втора работа не ми е јасна. Зошто ние македонците за поблиски ги сметаме Србите од Бугарите кога сите се исти? Дури и ние сме биле под т.н Српско Ропство (Југославија) а денес кога прават србите некое шоу, македонциве се воодушевени а пак бугарите не можат да ги смислат.
И за крај уште едно прашање што можеби ќе отвори нова тема: Зошто во Македонија се фаворизира Српското (југословенското) дело? На скоро секој канал има српски и хрватски серии и опфаќаат можеби 60% од програмата. А за тие филмовите како “Тито-црвено и црно’’ и останатите југословенски што ги даваат на Сител не сакам ни да коментирам. Значи Српската пропаганда во Македонија е многу поголема од Бугарската а на нас не ни смета тоа, напротив се радуваме на Survivor Serbia бе!
Чек, уште нешто мислев да напишам, само да ми текне....
Ау да бе! Секој трет македонец употребува србизми, ужива во програмата на Пинк+ и копнее по врeмето во Југославија!! СРАМОТА!
 
Член од
20 октомври 2008
Мислења
216
Поени од реакции
6
Тоа мислам е просто носталгија.

За Music Idol 3... гост-жири во Скопје ке биде македонскиот поп композитор Григор Копров.

"Kандидатите за музикална слава от Македонија нај-сетне ште могат да покажат на журито какво могат. Екип'т вече е в Скопие, к'дето в рамките на три дни ште прослуша всички, желаешти да се докажат на сцената на Music Idol. Гост-звезда на шоуто ште б'де македонскијат поп композитор Григор Копров, чиито песни са изп'лнјавали Тоше Проески, Владо јаневски, Маријан Стојановски, Мартин Вучич, Каролина Гочева и Андријана јаневска.

Всички, които са пропуснали да се запишат за кастинга могат да го направјат утре, 14 февруари, на мјасто, в хотел Континентал, от 09:00 часа"


Е сега јас ќе кажам што мислам за ова. Се додека не се направи Македонски Идол, Македонска Операција Триумф, Македонско Survivor од нас ништо нема да биде. Немаме ниедно такво шоу, и се стремиме кон учества во такви шоуа на соседните земји. И втора работа не ми е јасна. Зошто ние македонците за поблиски ги сметаме Србите од Бугарите кога сите се исти? Дури и ние сме биле под т.н Српско Ропство (Југославија) а денес кога прават србите некое шоу, македонциве се воодушевени а пак бугарите не можат да ги смислат.
И за крај уште едно прашање што можеби ќе отвори нова тема: Зошто во Македонија се фаворизира Српското (југословенското) дело? На скоро секој канал има српски и хрватски серии и опфаќаат можеби 60% од програмата. А за тие филмовите како “Тито-црвено и црно’’ и останатите југословенски што ги даваат на Сител не сакам ни да коментирам. Значи Српската пропаганда во Македонија е многу поголема од Бугарската а на нас не ни смета тоа, напротив се радуваме на Survivor Serbia бе!
Чек, уште нешто мислев да напишам, само да ми текне....
Ау да бе! Секој трет македонец употребува србизми, ужива во програмата на Пинк+ и копнее по врeмето во Југославија!! СРАМОТА!
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Тоа мислам е просто носталгија.

За Music Idol 3... гост-жири во Скопје ке биде македонскиот поп композитор Григор Копров.

"Kандидатите за музикална слава от Македонија нај-сетне ште могат да покажат на журито какво могат. Екип'т вече е в Скопие, к'дето в рамките на три дни ште прослуша всички, желаешти да се докажат на сцената на Music Idol. Гост-звезда на шоуто ште б'де македонскијат поп композитор Григор Копров, чиито песни са изп'лнјавали Тоше Проески, Владо јаневски, Маријан Стојановски, Мартин Вучич, Каролина Гочева и Андријана јаневска.

Всички, които са пропуснали да се запишат за кастинга могат да го направјат утре, 14 февруари, на мјасто, в хотел Континентал, от 09:00 часа"
Дечко, на форумов се говори МАКЕДОНСКИ или АНГЛИСКИ!
Ако не се придржуваш до правилата ќе бидеш баниран.
Тоа важи за „всичките“ :D :oeoeoe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom