Music Idol 3

Статус
Затворена за нови мислења.

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Вчера ја видов рекламата за Идол на Планета. Него, ќе се пренесува ли шоуто на некоја македонска телевизија или само ќе се бираат кандидати од тука за да потоа ги носат во Софија?
 
Член од
20 октомври 2008
Мислења
216
Поени од реакции
6
Вчера ја видов рекламата за Идол на Планета. Него, ќе се пренесува ли шоуто на некоја македонска телевизија или само ќе се бираат кандидати од тука за да потоа ги носат во Софија?
Немам го чуено тоa, но мислам дека само ќе се изберат наjдобрите и ќе одат на втори круг во Софиjа (како за кандидатите од сите други градови - втори круг е во Софиjа секогаш). Ако некоja македонска телевизиjа има права за емитиране на Music Idol 3, верувам дека и тоа ќе стане.

Во Бугариjа ова се емитира по bTV: http://btv.bg/
Има онлаjн видео, ама не знам колку добро ке биде.

P.S. Се извунувам за лошиот македонски
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
Никој. Nјама „Кен ли таленти“ от Македонија

Ама убаво би било да се подружиме малку...Шо да не.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Никој. Nјама „Кен ли таленти“ от Македонија

Ама убаво би било да се подружиме малку...Шо да не.

Кај нас има еден куп деца кои сакаат да пејат и имаат убав глас, ама реално Македонија нема доволно публика. Затоа одат накај Србија. Бугарија има 7 ипол милиони од кои поголемиот дел слушаат своја музика. Освен тоа, факт е дека како народ не сакаат. Кој и да оди од нашите натаму - нема да направи грешка. Би било страшно глупаво да не се искористи таква шанса, кога сериозно имаме луѓе кои сааат да работат со музика...
 
M

makedon^

Гостин
Кај нас има еден куп деца кои сакаат да пејат и имаат убав глас, ама реално Македонија нема доволно публика. Затоа одат накај Србија. Бугарија има 7 ипол милиони од кои поголемиот дел слушаат своја музика. Освен тоа, факт е дека како народ не сакаат. Кој и да оди од нашите натаму - нема да направи грешка. Би било страшно глупаво да не се искористи таква шанса, кога сериозно имаме луѓе кои сааат да работат со музика...
Велиш слушаат своја музика. Тоа ако е музика, треба да се срамат Бугарите од тоа што го сметаат за свој производ и своја творба бидејќи е заникаде. Инаку низ Бугарија 95% се слуша турбо фолк или како они што велат нов фолк. Ај српскиот турбо фолк некако можам да го поднесам да ми пуштат. Ама бугарската музика јок. Фала му на Бога шо Македонија не е до толку заразена од таа музика, барем нема познати такви пејачи. освен кафанските. Во секој случај Идол е една смешка каде се појавуват 99% личности од типот кен ли. На правите таленти како Тошката не им треба идол
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
БОЈКОТ НА БУГАРСКИОТ MUSIC IDOL ВО СКОПЈЕ


http://www.new.facebook.com/home.php#/group.php?gid=52326381670&ref=mf
Lol, греотички:)

македон, ни јас не слушам турбо фолк, ни Српски ни Бугарски. И сеа што?:) Зборуваме за музиката како за бизнис овде, нели? Кој не планира пари да прави нема зошто да оди на чудово, всушност, нека го остави пеењето за во када, или за пред пријатели. Ама, ни една Македонска „музичка ѕвезда“ не може да си плати кирија со парите од музиката. Грешка, Тоше вади пари. Ама сега, откако умре.
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Lol, греотички:)

македон, ни јас не слушам турбо фолк, ни Српски ни Бугарски. И сеа што?:) Зборуваме за музиката како за бизнис овде, нели? Кој не планира пари да прави нема зошто да оди на чудово, всушност, нека го остави пеењето за во када, или за пред пријатели. Ама, ни една Македонска „музичка ѕвезда“ не може да си плати кирија со парите од музиката. Грешка, Тоше вади пари. Ама сега, откако умре.
Грешка, Тоше си вадеше пари и претходно, но за жал не толку колку сега.

За Идол, кога може да има српски, зошто да нема и бугарски (веќе ако некој сака да си добие своја публика). Зошто ако го поддржувавме Александар Белов во Белград, да не поддржуваме и некој друг Македонец кој својата шанса би ја добил на натпревар во таа земја?! Зборувам за Македонец со јасен идентитет, а не некој идиот, да му фрлат некоја паричка, па да почне да кажува дека Македонците не се Македонци, туку Бугари :)tapp:).
 
M

makedon^

Гостин
Бугарски идол во Македонија е индиректно ширење на бугарската пропаганда. Размислете што сакаат повеќе за во иднина, знаејќи ги нивните психопатски намери и негирањето на нашиот идентитет. Види мајката, не негираат остро, а од друга страна сакаат и нивен идол да прават кај нас, не фала. Не знам кој им дозволува пристап да си ги шират своите пропаганди. Ама ако се види убаво ке се видат нивните намери. Блгарија сакс!
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Бугарски идол во Македонија е индиректно ширење на бугарската пропаганда. Размислете што сакаат повеќе за во иднина, знаејќи ги нивните психопатски намери и негирањето на нашиот идентитет. Види мајката, не негираат остро, а од друга страна сакаат и нивен идол да прават кај нас, не фала. Не знам кој им дозволува пристап да си ги шират своите пропаганди. Ама ако се види убаво ке се видат нивните намери. Блгарија сакс!
Оф леле:) Кога Македонците станаа вака исплашена нација, не ми е јасно?! Мора да е во годините пред Српско... Претходно секогаш сме биле херојски народ кој не се плаши на секое шушкање. Македон, зошто се чувствуваш загрозен? И да е пропаганда, како се освен како индиректно ми личи дека е:)
Иначе, со болдираното ми влезе на списокот на форумски ретарди. Имаш супер конкуренција не се секирај:)
 
M

makedon^

Гостин
Оф леле:) Кога Македонците станаа вака исплашена нација, не ми е јасно?! Мора да е во годините пред Српско... Претходно секогаш сме биле херојски народ кој не се плаши на секое шушкање. Македон, зошто се чувствуваш загрозен? И да е пропаганда, како се освен како индиректно ми личи дека е:)
Иначе, со болдираното ми влезе на списокот на форумски ретарди. Имаш супер конкуренција не се секирај:)
Блгарија сакс! Не се плашам само не ги сакам, тоа е едноставниот одговор. А ако сметаш дека треба да си имаме заеднички работи со Блгарите тогаш повели имај ти, но јас не сакам да се мешам со нив во било шо било како. Ако си толку широкограда, еве пријави се на бугарскиот идол и оди во софија, под услов да признаеш дека македонското население има бугарски национални чувства. Не биди толку рамнодушна, ке ти се качат на главата. Од таа рамнодушност и се испосраа и уште и серат на Македонија. Тоа е проблемот, што Македонците се рамнодушни кон се (како тебе на пример), кога ке почнеме да се браниме себеси?? Ова е напад, индиректно напаѓат, само не знам зошто во Скопје а не во Охрид го сместиле идолот...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom