MTEL Македонија {моб. оператор}

Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Оскудни информации мора тоа на веб да го имаат. Незнам се надевам ќе се оправат. Вака како сега не ги бива
Treba, ama eve nisto ne pisuvaat ne se ni zamaraat da implementiraat nesto sto kazuva narodot''potencijalnite pretplatnici....
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
На српскиве форуми се пишува дека Телеком Србија си го купиле SBB.

Колку е точна информацијава не знам ама тука се пишува околу тоа.

И да ги купиле ова мора да помине низ регулаторна кај нив. Мислам секако ќе помине ама неможат тек така
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
И да ги купиле ова мора да помине низ регулаторна кај нив. Мислам секако ќе помине ама неможат тек така
Mozat mozat so vucic se.
Inaku bev na mtel pripejd i gi dobiv aplikaciite balkan myusic i mplay tv i posle go trgnav brojot aplikaciite seuste si stojat pisuva aktivna pretplata 1 mesec i stalno si stoi taka dobar bug :tapp:
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
На српскиве форуми се пишува дека Телеком Србија си го купиле SBB.

Колку е точна информацијава не знам ама тука се пишува околу тоа.

Може само да сонува да го купи СББ. Ниту има толку пари ниту Шолак би продал било што директно или индиректно на Вучко. Според мене, многу неточна информација.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
Може само да сонува да го купи СББ. Ниту има толку пари ниту Шолак би продал било што директно или индиректно на Вучко. Според мене, многу неточна информација.
Па не знам дали е точна или неточна сеуште е шпекулации. А пред неколму месеци исто се шпекулирашр ова и SBB се огласија дека не се продаваат.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
666
Поени од реакции
1.104
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Може само да сонува да го купи СББ. Ниту има толку пари ниту Шолак би продал било што директно или индиректно на Вучко. Според мене, многу неточна информација.
Телеком Србија имаат 10 пати повеќе пари од СББ, тоа ако не се продаваат е веќе друго. И пред неколку месеци имаше такви шпекулации па се огласија од СББ
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
666
Поени од реакции
1.104
Телеком Србија имаат 10 пати повеќе пари од СББ, тоа ако не се продаваат е веќе друго. И пред неколку месеци имаше такви шпекулации па се огласија од СББ
Ти нормален си што зборуваш? Имаш претстава кој е SBB/UM?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Ти нормален си што зборуваш? Имаш претстава кој е SBB/UM?
Изгледа не :) И да земеш во предвид се што донира Вучко на Телеком (нпр. донација за емитување на Арени за да го „нервира“ Драган со Премиер лига) пак е тесна борбата :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: y2k
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.115
Поени од реакции
4.623
Ако можеше Албафон со 16000 претплатници да издржи 2 години пред да пропадне овие според сите математики и број на корисници не би требало да издржат повеќе од 1 година под услов ако не перат странски црни пари во Македонија.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
706
Поени од реакции
722
Ако можеше Албафон со 16000 претплатници да издржи 2 години пред да пропадне овие според сите математики и број на корисници не би требало да издржат повеќе од 1 година под услов ако не перат странски црни пари во Македонија.
Јас чисто сумљам дека ќе останат овие живи и по таа 1 година. Чим прават реклами разни на фејзбук, по страни, чим прават донации и ќе прават своја мрежа во Македонија чисто нивна и ќе се 3ти Мрежен оператор со своја сопствена мрежа. Директорот на МТС во интервју го слушав кажа дека иако овој пазар е мал, сепак имало место за уште еден мрежен мобилен оператор со сопствена мрежа. Тие ќе си постојат овде, чим сателитската им успеа овде и имаат многу корисници на нивната сателитска телевизија, ќе имаат и мобилна понатаму ќе направат измени сигурно ќе има нови постпејд исплатливи тарифи. Имаат тие милиони евра кај нив, сигурно не влегуваа на македонскиот пазар така ако немаа пари, бидејќи тие не се обични смртници и тие знаат правилно како да заработуваат и вложуваат пари.
Сега ја користат мрежата од А1, поранешно оне.вип преку која нудат мобилна телефонија и интернет со преносен 4г рутер. Ќе успеат понатаму многу, тие имаат пари преку некои чори патишта, имаат јаки врски фатени и во влада и ќе туркаат далеку. Не се тие како нас обични смртници, тие се јака фирма и со нив нема никој работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom