MTEL Македонија {моб. оператор}

Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.118
Поени од реакции
490
Закупена цела 8ма серија на префикс 073 од страна на операторот МТЕЛ Македонија, фирма ќерка на Телеком Србија.
Неофицијално започнуваат на 1.10.2022.
Повелете со ваши мислења.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.435
Поени од реакции
3.790
Da neoficijalno zapocnuvaat so rabota od 1.10.2022 I ke ja koristat mrezata na a1 I telekom
Cekame ke pominat 10 denovi brzo,
bas dekemvri sum za obnova pa 1na10ka da vidime ponuda....
Samo dobro kee ako 2te mrezi se koristat paralelno....
Автоматски споено мислење:

Закупена цела 8ма серија на префикс 073 од страна на операторот МТЕЛ Македонија, фирма ќерка на Телеком Србија.
Неофицијално започнуваат на 1.10.2022.
Повелете со ваши мислења.
Nema sto da mislime cekame ponuda, ako koristat 2te mrezi paralelno dodeka pravat svoja toa kee odlicno...ama sekogas ima edno ama......
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.501
Поени од реакции
5.279
Не верувам дека ќе имаат пониски цени од Lycamobile бидејки е ајкула во однос на ситнава риба MTEL а во природата големата риба ги јаде сите помали.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.540
Поени од реакции
5.579
druze uste 3 meseci 2023, adsl? toa e od tito vremeto ....
sega br1 optika, br2:5g br3; Lte .... potoa dsl, posledno adsl
Реално кај 5г/лте проблем е стабилноста. За ИПТВ е огромен ризик исто така.

Според мене Оптика ти е најбоље па после ти идат Доксис и останатите кабли што нудат колку толку загарантирана брзина на кабел па после тоа безжичните технологии и на крај античките технологии со макс 10-16мбпс.


Иако во некој идеални услови ЛТЕ би било одлично пошто реално може доста големи брзини да се добијат со добра инфраструктура и добра технологија (рутер)
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.292
Поени од реакции
656
ако одат по стапките на лајка, може ќе имаат интересни понуди ама ќе видиме
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.435
Поени од реакции
3.790
ако одат по стапките на лајка, може ќе имаат интересни понуди ама ќе видиме
Ne mozat po stapkite na lyca, lyca mobile e proizvod od spojuvajneto na one i vip i ima povlastena cena za kupuvaje golemoprodazba od togas oneVip sega a1, 10 godini, posle toa 2026 moze se da se sluci moze lyca i da si zamini moze ako napravi Mtel mreza da se prefrli kaj niv nikoj ne znae...
Muabetot mi bese deka nikoj so ceni ne moze kako lyca so 10~15 vraboteni i se online, Mtel ke ima svoi saloni ke prodava 3play paketi... a toa online ne moze....
Автоматски споено мислење:

Ima li nekoj informacii dali ke se nudi postpejd ili pripejd
Koj informacii gi baras, toa ne se znae ni dali od 01.10 ke pocne nesto ne pak paketi....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom