MSN Messenger и се околу него

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 мај 2008
Мислења
239
Поени од реакции
4
Ете ти го проблемот. Зимај го Windows Live Messenger 8.5 Build 1302 и се ќе ти биде у ред. И кажи им на сите што го имаат 9ката нека го сменат со овој. Сеа за сеа овој е подобар. :helou:

Misilis voj po ubav od voj
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Касперски секогаш фајнл верзија е боље од бета. Мејлот ти е спамиран и си уклучил адвертисментс :pos:
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.173
Поени од реакции
4.132
Ете ти го проблемот. Зимај го Windows Live Messenger 8.5 Build 1302 и се ќе ти биде у ред. И кажи им на сите што го имаат 9ката нека го сменат со овој. Сеа за сеа овој е подобар. :helou:
Го имав однесено компјутерот на чистење од вируси,а пред тоа имав бета верзија и се беше во ред.СЕга кога пак ја спуштив бета врзијата нешто не е во ред.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Абе земете ја БАШ оваа верзија: Windows Live Messenger 8.5.1302 и нема да имате никаков проблем. И баш ме интересира зашто си ја зел бета верзијата? Знаеш ли што е разликата, што има плус...... Или пошо е најнова???
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.421
Анимирани сликичиња на дисплеј :helou:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Го инсталирав Диксавери, најновата верзија, ми стигна како апдејт. Го инсталирав, си наместив функциите како што треба, ама сега секогаш кога ќе стиснам sign in, ми се отвора ИЕ и ме носи до страницата на Дискавери. На постарата верзија на Дискавери го средив тоа, да не ми се отвора на секое, ама тука сега не можам да ја најдам опцијата.
Ако се сеќава некој, или па знае која е таа опција да ја (од)штиклирам, слободно нека пише:)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Анимирани сликичиња на дисплеј :helou:
Уште не е доусовршена таа опција, а за да работи треба и тие што ти се во контакт листа да ја имаат истата врзија како твојата. Гледаш дури и кај некој (кај SOLID на пример) не им се појавуваат никакви сликички, пошто уште е BETA!

Го инсталирав Диксавери, најновата верзија, ми стигна како апдејт. Го инсталирав, си наместив функциите како што треба, ама сега секогаш кога ќе стиснам sign in, ми се отвора ИЕ и ме носи до страницата на Дискавери. На постарата верзија на Дискавери го средив тоа, да не ми се отвора на секое, ама тука сега не можам да ја најдам опцијата.
Ако се сеќава некој, или па знае која е таа опција да ја (од)штиклирам, слободно нека пише:)
Би требало да е опцијата Show Messenger Discovery upons sign in. Исклучи ја оваа опција. :smir:
 

DDvl

Иден Психијатар
Член од
13 април 2008
Мислења
166
Поени од реакции
2
Него јас сум си на Бетата веќе 1 месец и нешо и не се жалам ... нишо не ми е поразлича од другите у смилсла на брзина и слично ... али ипак Бета си е Бета :nesum:
 

BUCH

---
Член од
4 мај 2008
Мислења
616
Поени од реакции
20
Го инсталирав Диксавери, најновата верзија, ми стигна како апдејт. Го инсталирав, си наместив функциите како што треба, ама сега секогаш кога ќе стиснам sign in, ми се отвора ИЕ и ме носи до страницата на Дискавери. На постарата верзија на Дискавери го средив тоа, да не ми се отвора на секое, ама тука сега не можам да ја најдам опцијата.
Ако се сеќава некој, или па знае која е таа опција да ја (од)штиклирам, слободно нека пише:)

a ako moze da mi kazes od kaj si go simnala msn discovery:)
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Немојте бе со Дискавери.Какво ѓубре е, а ништо не користи.Од веќе излажан корисник е напишано ова:smir:
Без задни намери:helou:
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Помош оти умрев. Не можам да си клам слика на display на мсн. Најнова верзија е, не знам шо го боди. Еве и принтскрин ако не ви е јасно шо зборам
 

Attachments

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Флоу, МСН да не не го поддржува форматот на слика кој сакаш да го ставиш?
Друго не знам што би било, оти ова досега мене ми се нема случено.
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Флоу, МСН да не не го поддржува форматот на слика кој сакаш да го ставиш?
Друго не знам што би било, оти ова досега мене ми се нема случено.
Абе никаков формат на слика нејќи да прими, не знам шо му е. Го преинсталирав 3 пати мсн-от, пак нејќи
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom