MSN Messenger и се околу него

Статус
Затворена за нови мислења.

TheRocky

Mite a.k.a nG.NoobsGonnaDie
Член од
15 септември 2008
Мислења
157
Поени од реакции
5
ХЕЛП !! Нели мислам на сите другиот ден кога го оклучифте МСН-ТО ви пишаше некоја друга верзија да довнлоадирате? и јас отидоф Yes - Ok и ми се довнлоадираше ... и после имаше некој си проблем ... од горе пишаше : Windows Live Messenger BETA - Error и нешто ХП ми пишаше ... и после од избришаФ од секаде и го довнлоадираф и еве што се појавува кога кликам 2-вапати на него .ХЕЛП МОЛИМ ВАС ... Тханкс однапред:smir::smir::smir::smir::smir::smir::toe:
 

Airbus

Fighter Pilot
Член од
12 јануари 2008
Мислења
299
Поени од реакции
230
Ќе го унинсталираш стариот мсн , со сите додатоци,значи да немаш ништо.После иди на rapidshare и побарај го Windows live messanger 9.0 beta.Симни го.Интересен е :helou:
 

TheRocky

Mite a.k.a nG.NoobsGonnaDie
Член од
15 септември 2008
Мислења
157
Поени од реакции
5
Ќе го унинсталираш стариот мсн , со сите додатоци,значи да немаш ништо.После иди на rapidshare и побарај го Windows live messanger 9.0 beta.Симни го.Интересен е :helou:
Peer na mene od sekade mi e DELETE ajde sega ke go izbrisam od sekade i ke probam od www.rapidshare.com ... :smir:
 

TheRocky

Mite a.k.a nG.NoobsGonnaDie
Член од
15 септември 2008
Мислења
157
Поени од реакции
5
Ќе го унинсталираш стариот мсн , со сите додатоци,значи да немаш ништо.После иди на rapidshare и побарај го Windows live messanger 9.0 beta.Симни го.Интересен е :helou:
za RapidShare se stava sliki a ne ...:smir:
 

TheRocky

Mite a.k.a nG.NoobsGonnaDie
Член од
15 септември 2008
Мислења
157
Поени од реакции
5
Си утнал до даска :smir:

Гледам незнаеш да бараш од rapidshare, па еве ти линк да го симнеш најновиот Live Messenger
кога ми се довнлоадира Линкот ... ми имаше 3 работи , 1.) Пачот 2.)Messneger.msi 3.)wlsetup.exe .. одам на Пачот прво ... и ви излева едно Ima prvo
1.) Pach Messenger : od dole na Next ne biva da odam
2.)Restore Setting : i pak od dole ne biva na Next da se ode
3.) Check For Update : i koga klikam na nego biva next .. ama mi pise : There is curenlty no update available ..
2.) Messenger.msi mi pise da go izbrisam drugiot msn sto go imaF ( BETA ) da go izbrisam od Control Panel a na mene od sekade e izbrisan :S
3.)wlsetup.exe na toa ima prvo Accept , Install , i se instaliruva ... i Ima Continue i pise : Retry - Exit .. i otidoF Retry pak taka :S Neznam sto e rabotata.. HELP
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
кога ми се довнлоадира Линкот ... ми имаше 3 работи , 1.) Пачот 2.)Messneger.msi 3.)wlsetup.exe .. одам на Пачот прво ... и ви излева едно Ima prvo
1.) Pach Messenger : od dole na Next ne biva da odam
2.)Restore Setting : i pak od dole ne biva na Next da se ode
3.) Check For Update : i koga klikam na nego biva next .. ama mi pise : There is curenlty no update available ..
2.) Messenger.msi mi pise da go izbrisam drugiot msn sto go imaF ( BETA ) da go izbrisam od Control Panel a na mene od sekade e izbrisan :S
3.)wlsetup.exe na toa ima prvo Accept , Install , i se instaliruva ... i Ima Continue i pise : Retry - Exit .. i otidoF Retry pak taka :S Neznam sto e rabotata.. HELP
Кој ти кажа пач да инсталираш или што и да стискаш таму бе?
А за тоа дека не ти е избришан мсн, којзнае што си правел. Избриши се што имаш од и за претходниот мсн (пачови, плусови, глупости...) Пробај пак, ако не бива, тогаш пробај со Revo Uninstaller избриши го.
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
TheRocky еве ти линк за MSN, избриши све што имаш инсталирано и вози со овој MSN.

MSN Messenger 8.5

Не би требало да имаш проблеми со овој MSN затоа што мој другар го користи и до сега не се пожалил.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
TheRocky еве ти линк за MSN, избриши све што имаш инсталирано и вози со овој MSN.

MSN Messenger 8.5

Не би требало да имаш проблеми со овој MSN затоа што мој другар го користи и до сега не се пожалил.
За некое време ќе ви стигне на сите инспекција на врата, пратена од Microsoft и ќе ве принуди да склучите договор за МОРАЛНО користење на најновиот Live Messenger 2009. Значи уште малку ќе може и другар ти да ужива со 8.5
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
За некое време ќе ви стигне на сите инспекција на врата, пратена од Microsoft и ќе ве принуди да склучите договор за МОРАЛНО користење на најновиот Live Messenger 2009. Значи уште малку ќе може и другар ти да ужива со 8.5
Да дојде на врата да, ама не и да влезе :) Ќе си пољуби врата и ќе си се врати :)
Додека не покаже налог ондак нека си се теши дека ќе влезе :)
А плус од толку народ не ми се верува да доаѓаат индивидуално да проверуваат :/
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.784
Поени од реакции
4.023
За некое време ќе ви стигне на сите инспекција на врата, пратена од Microsoft и ќе ве принуди да склучите договор за МОРАЛНО користење на најновиот Live Messenger 2009. Значи уште малку ќе може и другар ти да ужива со 8.5
кое е грдо и го мразам.опциите му се шит,повеќе ми личи на некоја стара верзија.
може некако да се врати старото мсн?
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
кое е грдо и го мразам.опциите му се шит,повеќе ми личи на некоја стара верзија.
може некако да се врати старото мсн?
па најнормално.. uninstal на тај шо го имаш и слегни си тај со го сакаш 8.5 може и инсталири си и немаш мака:smir:
 

TheRocky

Mite a.k.a nG.NoobsGonnaDie
Член од
15 септември 2008
Мислења
157
Поени од реакции
5
ne biva pak :mad: i kolku da brisam si4ko ne biva :mad: pak da brisam od Control Panel :mad: cc treba da umram @
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom