MOVE - OTT стриминг платформа - MTEL - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
13 декември 2023
Мислења
1
Поени од реакции
0
Pozdrav ljudi,
Pišem iz Bosne. Pretražio sam cijeli internet i nigdje osim kod vas nisam našao konkretnu temu za Move TV.
I kod nas u Bosni ima Move TV, košta oko 10€ uz ugovor na 2 godine. Može se gledati na 3 uređaja istovremeno.
Ono što mene zanima, jer želim uvesti - kakav je kvalitet slike? Konkretno npr. Arena Sport HD? Da li neko ima schreenshot nekog HD kanala da podijeli? Za sada koristim neku IPTV listu sa Aliexpressa i nije loša, ali bih radije uzeo nešto legalno pa mi je Move najjeftinija legalna opcija.
 
Член од
27 октомври 2020
Мислења
108
Поени од реакции
101
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Decki da vi kazam samo edno nesto, Za mene se e dzabe koga cel dekemvri ima problem so Fix net,A1,kako jas ke gledam iptv(move)koga internetot secka kako da sme 2010.!i e so 3mbps, od 15do 00h navecer ...???
Dzabe e koga uslugata od Mtel e zavisna od stabilnost na internetot(a optika telekom ima samo sk,po dr,mesta mn,slabo 5%)na poplaka mtel sekogas kee vo pravo ke vi kazat ne vi cini internetot...
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Па нели е достапен во цела Македонија?
не го приметив ова… чудно ми нема логика ова нивново ама ајде. Со ова тешко дека нешто ќе има измени наскоро ќе си остане вака.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Почнале со работа и во Турција…
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Член од
27 јуни 2009
Мислења
194
Поени од реакции
89
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Што пишува 10 миљони Срби имало во Турција,што знаеле српски.
Турците имаат куп турски канали, зависи и дали ќе успеат голем број турски тв канали да ги понудат таму, така да ако MTEL во Турција им нуди српски канали тие ќе се изгубат во преголемиот број турски канали.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Boksot mi e pusten po posta, momentalno ja aktivirav aplikacijata i neznam drugite kakvi problemi imale no jas nemav nikakov so najavata iako nekoi velea deka imale, daleku daleku podobra od a1 xplore tv, zamislete raboti bezprekorno na wifi od Adsl od telekom 20mbps, vi prakjam videa kako izgleda

Ova e kako izgleda aplikacijata vo oddelot za televizija vo zivo

A ova e kako izgleda aplikacijata vo oddelot za filmovi i serii

Neznam zosto vo mnogu los kvalitet mi se prikacija videata ke probam da gi postiram na jutub pa ke pustam link pak
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Boksot mi e pusten po posta, momentalno ja aktivirav aplikacijata i neznam drugite kakvi problemi imale no jas nemav nikakov so najavata iako nekoi velea deka imale, daleku daleku podobra od a1 xplore tv, zamislete raboti bezprekorno na wifi od Adsl od telekom 20mbps, vi prakjam videa kako izgleda

Ova e kako izgleda aplikacijata vo oddelot za televizija vo zivo

A ova e kako izgleda aplikacijata vo oddelot za filmovi i serii

Neznam zosto vo mnogu los kvalitet mi se prikacija videata ke probam da gi postiram na jutub pa ke pustam link pak
Mk,kanali kako teraat.?mn, e ponazad slika/ton od realno ili.?
I osvem na boxOt?na telefon da se najavis kako 2/3 ured dali e se ok.?
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Mk,kanali kako teraat.?mn, e ponazad slika/ton od realno ili.?
I osvem na boxOt?na telefon da se najavis kako 2/3 ured dali e se ok.?
Da se e ok na mobilni isto i na smart tv vekje od preska gledam ne sum zabelezal stucanja a niti kasnenje na slika ili ton
Denes e praten utre ke mi stasa i boksot pa ke vidime i tamu
 

Kajgana Shop

На врв Bottom