MOVE - OTT стриминг платформа - MTEL - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.932
Поени од реакции
7.588
Дали на Move TV може да се инсталираат други апликации како што се Youtube, Spotify, HBO Max, Disney +, Netflix?
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
671
Поени од реакции
1.105
Msat e super platforma, isto i novata move tv, inaku i total tv ja davaat aplikacijata eon vo sredniot paket pa ne nudat internet :toe:
Toa nema blaga veza dali nudat internet ili ne a i sekako posle nova godina ke si ima optika/adsl/vdsl nekade i koaksijalec od tie kabelski sto gi kupile ako e vistinit muabetot, mozno e i bezicniot da go nudat so 500gb kako vo srbija mislam ne e mozno tuku sigurno ke ima so 500gb, taka da strpi se malku nemoze seriozen operator da se napravi za 1 godina.
Еве јас имав прилика да ја видам апликацијата и каналите на MSAT. Околу изборот на канали нема да коментирам, макар што има еден дел на очајни музички и информативни канали. Видеотеката што FHD што 720p, значи рандом.

Најбитно нешто е што дел од каналите се очобол од дропање на фрејмови. Буквално да ти се слоши. Околу другото што си го напишал за мрежа и пакети сто пати е дискутирано, тука да не се вртиме во круг со едно исто.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.932
Поени од реакции
7.588
Апликацијата Move е достапна и на телевизорите со Android TV. Не знам дали е достапна и на друте smart телевизори што немаат Android.

Ја инсталирав ама бидејќи немам претплата на МТEL не можеше да се влезе во менито барем да се види што како изгледа .На почеток ти дава да бираш држава а Македонија ја пишале Северна Македонија. Уште од старт кога ја отвараш апликацијата е одбрано Северна Македонија и апликацијата е преведена на македонски јазик.

Сигурно онаа апликација Mplay што ја имаат ќе ја избришат да не постои.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
919
Поени од реакции
598
sho da e zatemneto vo srbija se e srpsko i e za taa teriotrija. nie sme druga drzava i za stranska licenca ne e plateno za nasha teritorija
Имаш словенски хрватски црногорски и босански се е без затемнување

Sent from my phone using Tapatalk
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.252
Поени од реакции
3.636
Имаш словенски хрватски црногорски и босански се е без затемнување

Sent from my phone using Tapatalk
Neka dadat, test userr i pass od 7dena, da vidi sekoj sto ima/sto nema.!

Eden Kabelnet mal kabelski od nekolku gradovi i sela,go imaat GreenMobile komplet preprodazba na A1 uslugi imaat iptv,koja ima 60dena test(free)
MTS,kako golem balkanski operator moze toa da go napravi nee nesto kako koj znae sto barame...
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.009
Поени од реакции
425
Dali pocnaa so izdavanje na resiveri dali nekoj zede da kaze iskustvo?
Od ovaa nedela e pocnato, pri podnesuvanje baranje treba resiverot da se podigne od najbliskiot salon na partner primer telco,infiniti apdejt i drugi ili niven salon na mtel vo skopje ili kumanovo i sam si go instaliras doma na wifi ili lan kabel, ke cekame nekoj da zeme pa da spodeli iskustvo
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
671
Поени од реакции
1.105
Od ovaa nedela e pocnato, pri podnesuvanje baranje treba resiverot da se podigne od najbliskiot salon na partner primer telco,infiniti apdejt i drugi ili niven salon na mtel vo skopje ili kumanovo i sam si go instaliras doma na wifi ili lan kabel, ke cekame nekoj da zeme pa da spodeli iskustvo
Јас ти споделив погоре


Sent from my iPhone using Tapatalk bc
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
671
Поени од реакции
1.105
Site rabotat vo mtel,nikoj ne spodeluva ...bar po nesto ..
Напишав погоре, нема што да навлегувам. Видеотека нешто 1080 нешто 720 со HBO лого. Инфо канал со една новинарка која предходно беше во една друга телевизија, и канали кои дропаат фрејмови. Толку


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.932
Поени од реакции
7.588
Во Црна Гора на Move TV читам во листата тв канали имаат и неколку 4К тв канали. Што интернет нудат во Црна Гора па да си дозволат 4К канали?

Кај нас 4К воопшто на било кој оператор ќе дочекаат некој идни генерации а и прашање и тогаш дали ќе има.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom