MOVE - OTT стриминг платформа - MTEL - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.135
Поени од реакции
497
Во Црна Гора на Move TV читам во листата тв канали имаат и неколку 4К тв канали. Што интернет нудат во Црна Гора па да си дозволат 4К канали?

Кај нас 4К воопшто на било кој оператор ќе дочекаат некој идни генерации а и прашање и тогаш дали ќе има.
Na optika najverojatno im se tie 4k kanali
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
870
Поени од реакции
1.328
Транскодирани се тие канали со намален битрејт. RAW стрим ретко кој може да понуди. 10-15 mbps се и помалку.

Ова е се чисти UHD канали, плус BT во atmos..





 
Последно уредено:

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.231
Поени од реакции
5.464
Na optika najverojatno im se tie 4k kanali
Не е проблем за гледање 4К канали. Јас сум на жица docsis 50Mb/s.
Проблем е до операторите што немаат техника за репродукција на 4К канали.

Ова оди со 50 Fps. Значи нет брзината сосем задоволува, битен е и телевизорот.
 
Последно уредено:

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.476
Поени од реакции
2.822
Како е квалитетот на каналите? Колкав битрејт?
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.166
Поени од реакции
4.018
Што филмови и серии има во L понудата, знае некој?

Има некој понови или се се стари филмови?
И дали се со македонски или српски превод?
 
Член од
12 август 2012
Мислења
327
Поени од реакции
108
Дали има некој што не ја користи апликацијата за ТВ да ми ја даде да ја делиме ќе му платам.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.330
Поени од реакции
7.799
Kај нас Телеком Србија први вовеле ресивери со Android tv. Го воведоа месецов и во Црна Гора а треба да го воведат и во Босна, Србија.

Направиле МTEL Македонија и видео упатство за MOVE.
 
Член од
12 август 2012
Мислења
327
Поени од реакции
108
Kај нас Телеком Србија први вовеле ресивери со Android tv. Го воведоа месецов и во Црна Гора а треба да го воведат и во Босна, Србија.

Направиле МTEL Македонија и видео упатство за MOVE.
Ги изедоа ТОТАЛ ТВ со MOVE TV. Имаат многу канали и уште ќе додаваат. Тотал Тв стагнира ништо ново нема од канали.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.330
Поени од реакции
7.799
Ги изедоа ТОТАЛ ТВ со MOVE TV. Имаат многу канали и уште ќе додаваат. Тотал Тв стагнира ништо ново нема од канали.
МTEL многу српски канали. Барем во Македонија на Superstar нивните канали да понудеа титлови и на македонски јазик.
 
Член од
12 август 2012
Мислења
327
Поени од реакции
108
МTEL многу српски канали. Барем во Македонија на Superstar нивните канали да понудеа титлови и на македонски јазик.
Nova S na total nudi makedonski prevod
Автоматски споено мислење:

Nova S na total nudi makedonski prevod
Ama nema nisto na nea superstar se bolje a msat ja imaat i una tv i eurocinema i hbo i cinemaxx so se plakjaat kaj total
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.330
Поени од реакции
7.799
Nova S na total nudi makedonski prevod
Автоматски споено мислење:



Ama nema nisto na nea superstar se bolje a msat ja imaat i una tv i eurocinema i hbo i cinemaxx so se plakjaat kaj total
Да знам за Nova S ама и Superstar нудат добра интересна програма и зошто да нема македонски јазик титлови.
 
Член од
12 август 2012
Мислења
327
Поени од реакции
108
Да знам за Nova S ама и Superstar нудат добра интересна програма и зошто да нема македонски јазик титлови.
Тотал Тв пак ја каличе претплатата за 100 денари од Јануари. Move TV ќе ги изеде за 399 денари многу канали и на многу уреди. Готови се Тотал . Претераа Телма И канал5 ги нема.
Автоматски споено мислење:

Тотал Тв пак ја каличе претплатата за 100 денари од Јануари. Move TV ќе ги изеде за 399 денари многу канали и на многу уреди. Готови се Тотал . Претераа Телма И канал5 ги нема.
Да знам за Nova S ама и Superstar нудат добра интересна програма и зошто да нема македонски јазик титлови.
Тотал Тв ја тресе УЈП не е ни чудо да се затвори.
Автоматски споено мислење:

 
Член од
11 декември 2023
Мислења
8
Поени од реакции
2
Не е проблем за гледање 4К канали. Јас сум на жица docsis 50Mb/s.
Проблем е до операторите што немаат техника за репродукција на 4К канали.

Ова оди со 50 Fps. Значи нет брзината сосем задоволува, битен е и телевизорот.
Koja lista koristiš za ovoj kanal ako moži da mi pratiš?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom