MOVE - OTT стриминг платформа - MTEL - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.118
Поени од реакции
490
па ако незнаеш што коментираш, стај во филтер сите филмови и број, а не да солиш памет само хбо имало толку, исто како што викаш боксовите подржуваат 5ghz мрежа, а не е така пошто истиот го имам дома
Hahah epa bratce podrzuvaat 5ghz, vo 12:30 ti pustam slika da vidis kako boksot e povrzan na 5g mreza
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.235
Поени од реакции
7.751
Изгледа Superstar 3 го пуштаат на 1. 06.2024 барем ваква вест има на сајтот на MTEL Црна Гора и замена е за Film klub каналите.


Superstar 3 ќе биде канал каде ќе се емитува филмови и серии од регионот (продукција од поранешните ју држави) плус нивна продукција филмови и серии.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
797
Поени од реакции
511
Filmovite vo videoteka ne se besplatni se naplakaat vcera vidov kaj eden moj drugar samo srpskite serii i filmovi se gledaat besplatno.....zafrknata rabota
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.235
Поени од реакции
7.751
Filmovite vo videoteka ne se besplatni se naplakaat vcera vidov kaj eden moj drugar samo srpskite serii i filmovi se gledaat besplatno.....zafrknata rabota
Па и на Tелеком се напкаќаат оние од MaxTV/МаgentaTV видеотеката.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.118
Поени од реакции
490
Filmovite vo videoteka ne se besplatni se naplakaat vcera vidov kaj eden moj drugar samo srpskite serii i filmovi se gledaat besplatno.....zafrknata rabota
Ajde kazi mi sto se naplakja?
Site filmovi i serii sto spagjaat vo paketot M si se vo paketot M, ako drugar ti e na S gi ima pomalku, dokolku e na M ima povekje no ne site, na L se vkluceni site i HBO videotekaga i sve drugo bukvalno se, dopolnitelno nisto ne se naplakja i nesmee da se naplakja.
Ako nekoj film go nema odnosno ako spagja filmot vo sekcijata na HBO zavisno od paketot ke pisuva Kupi Film ama koga natisnes na toa pisuva deka za kupuvanje treba da pobaras kontakt centar i tamu ti kazuvaat deka treba da odis na L tarifa za HBO i drugo zavisno od paketot pak kazuvam.
Dopolnitelno nisto ne se doplakja.
 
Член од
13 март 2015
Мислења
185
Поени од реакции
179
Која интернет брзина е потребна за МОVE?
Дали ќе биде доволна оваа?
 
Член од
13 март 2015
Мислења
185
Поени од реакции
179
Ако магентатв може да работи на 30мбит т.е вдсл ќе може и моветв
Тогаш ке го заменам MaxTV со МOVE. Јас не ни гледам, но моите сакаат повеќе регионални канали (EX-YU простор), гледам на МОVE ги има највеќе, така да ќе го земам тој М пакетот. Исто пари ќе ми биде, сега плаќам околу 400 денари за MaxTV.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
819
Поени од реакции
1.287
Ако магентатв може да работи на 30мбит т.е вдсл ќе може и моветв
Магентата е локал трафик и оди по влан кој има резервирана брзина за телевизијата. Ова нема допирна точка со Магента


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom