Money heist / La casa de papel

Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Очигледно различно поимање имаме како треба да изгледа серија и тука не може да има дебата. Јас изгледав неколку епизоди од таа Озарк и заклучив дека подобро ќе беше во ѕид да гледам тие неколку саати.
Првите две сезони ми беа добри, имаше малце драматичност ама интересна приказна. Ова веќе се коси со секоја логика.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
А сега Гандиа жив е или не?
Паа, не кажаа,ваљда жив е, него автоматски пушки и гранати не го отепаа не пак нешто друго.
Небитно дали го отепаа или не, актерот многу јако глуми. :)
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Има предиспозиции да биди главна улога во филм. Ќе биди интересно и тој да му се придружи на екипава. А, не кажав дека улогава на даскалот е предобра, убедливо најдобра!
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Текстот :несвест:
Па уште со лопата во спотот, ако ми го скини професорот ги палам со се студио во Нетфликс :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Hollaaa
Ок, Берлин не се излапаја, туку буквално со јазиците белите дробови си ги гибнаа еден со друг.:ROFLMAO:
Глата ја сечам дека наредната сезона Манила ќе се преврти со некој од бандата, од машкиот пол,и сите среќни и задоволни да се од секоја сексуална ориентација, кад је бал нек је маскенбал :)
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Hollaaa
Ок, Берлин не се излапаја, туку буквално со јазиците белите дробови си ги гибнаа еден со друг.:ROFLMAO:
Глата ја сечам дека наредната сезона Манила ќе се преврти со некој од бандата, од машкиот пол,и сите среќни и задоволни да се од секоја сексуална ориентација, кад је бал нек је маскенбал :)
Денвер лиги пушти од желба да ја залапа :icon_lol:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Кој лик е Тамајо мајко мила.
Антонанца му го дава телефонот да му пренеси дека киднапирана е жена од ФРИЗЕРСКИ САЛОН :pos: ( жената која ја искористија за замена за Лисбоа кога ја ослободуваа) овој му вика " Кој ку. ме боли мене за неа ова е команден центар за грабежот на банката во Шпанија и му го траска телефонот :pijanco::lolzz:
Тамајо - Сиера- Антонанца светото тројство, пики комеди се овие мајке ми
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.224
Поени од реакции
6.697
Се мислам дека на Сиера ќе и пукне водењакот со пиштолот вперен во Професорот, и овој ќе биде во морална дилема дали да и помогне при породувањето или да ја пушти сама да се снаоѓа и сам да си го спаси газот :D Иначе сезонава првите 3 епизоди беа онака апла досадни според мене, ништо не се случи, меѓутоа дефинитивно надокнадија со втората половина. Исто, мислам дека на некој начин ќе излезе дека се поврзани Татиана на Берлин и Сиера. И претходната сезона некако многу работи дозна, а и сезонава имаше доста сцени со неа(не сеа у смисла дека се многу, меѓутоа за лик што немал никаква улога во ништо, реално имаше сцени). Мислам дека ќе излезе истиот лик, или сестри нешто евентуално..
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Се мислам дека на Сиера ќе и пукне водењакот со пиштолот вперен во Професорот, и овој ќе биде во морална дилема дали да и помогне при породувањето или да ја пушти сама да се снаоѓа и сам да си го спаси газот :D Иначе сезонава првите 3 епизоди беа онака апла досадни според мене, ништо не се случи, меѓутоа дефинитивно надокнадија со втората половина. Исто, мислам дека на некој начин ќе излезе дека се поврзани Татиана на Берлин и Сиера. И претходната сезона некако многу работи дозна, а и сезонава имаше доста сцени со неа(не сеа у смисла дека се многу, меѓутоа за лик што немал никаква улога во ништо, реално имаше сцени). Мислам дека ќе излезе истиот лик, или сестри нешто евентуално..
И јас мислам дека Сиера има некаква врска со минатото, е сега дали со Берлин, не знам. Со Ракел можеби :sneaky:Некако во оваа сезона како да сакаа режисерите да ни испратат некој сигнал, Сиера кога ја испитваше во шаторот Ракел се осеќаше дека има некоја почит помеѓу нив двете, не знам дали приметивте, во неколку сцени се осеќаше некоја вибрација помеѓу нив.
Гледајќи ги режисерите какви лудаци се, ќе испадни дека имале некоја љубовна афера, ионака нема лезбејки сеуште:свиркам:
Да се соедини со бандата не вервам, ќе испадни клише, можно е да е некоја бивша на Берлин или поврзана со Татиана па да сака да го одмазди него, оти некако ептен ми е запната по професорот уште од почеток од кога ја назначија.
Цел план на оваа пљачка беше импровизирање.

Јас мислам ќе ја затворат наредна сезона, ќе умри професорот жртвувајќи се за цела банда да избегаат со се злато, на крај краева и да не успеаат да избегаат пак ќе испаднат херои кои го паднаа режимот, професорот ќе има краен епилог како херој исто како татко му. Јас такво финале гледам, со оглед на цела историја наназад и со бела чао се натаму ми оди.
После можат да направат некој prequel и sequel.
На пример да ни ја раскажат приказната со претходниот живот негов, имаат доволно материјал за тоа, целата историја со татко му кога пљачкал банки овој дури бил болен, животот на Берлин и неговиот и како детално го работел на планот.
И на крај да продолжат со други кражби со дел од бандата и нови членови, затоа и Манила ја вметнаа оваа сезона.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.008
Поени од реакции
2.276
Јас колку што сфатив Сиера и е школска на Ракел.Лошо што сите имаа убава цел(освен парите)за да влезат во онаков план умреа...Најроби за да си го земе детето,Москва поради син му,Берлин поради татко му...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Јас колку што сфатив Сиера и е школска на Ракел.Лошо што сите имаа убава цел(освен парите)за да влезат во онаков план умреа...Најроби за да си го земе детето,Москва поради син му,Берлин поради татко му...
Па никој не влезе заради пари, сите со причина влегоја.
Инаку татко му на Серхио не му е татко на Берлин, полубраќа се во филмот.
Интересно е шо ова го немаше во сценариото туку актерите го предложија после сцената кога ја пеат бела чао, од прво не сакале да слушнат за таа идеја сценаристите ама после тоа се вклопи одлично во приказната.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom