Money heist / La casa de papel

Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.654
Screenshot_20200404-050719~3.png
Анкетата за Сиера ако заврши во бандата :pos:
Јад мислам Палестина ќе и доликува најповеќе.
Инаку Турција е тука оти не им ги испорачува респираторите за короната од Кина кои требаше да стигнат во Шпанија,на ратна нога се со Шпанците :D
Колку спремна глумица треба да си и да ја одглумиш улогата перфектно, да си негативец а пак да те обожаваат гледачите.
Капа долу за Најва Нимри, дефинитивно го украде шоуто и ги стави во сенка сите.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Абе сите викате дека ви сметаат геј парови а гз ќе дајте да ја видите Токио со некоја од женските од бандата :D ( ова за машкиот пол зборам) ептен сте контрадикторни кога станува збор хомосексуалноста.
Мене па ич не ми сметаат такви работи во серии, имало и ќе има, о оти па да нема ...
Кој со кого сака нека се е.. битно среќни весели да сме :)
Не е работата дека некој има нешто против геј популацијата, само зашто тоа ГЕЈ да биде фокусирано како битен фактор. Работата е што добри и надежни серии ги уништуваат со Геј/Транс ликови на коишто едина цел им е да удоволат на лџибити заедницата. На крај краева ако сме сакале да глеаме серија каде што геј луѓе хистеришаат ќе сме си пуштеле Вил и Грејс. Designated Survivor ја сјебаа тоталка во последната сезона баш ради тоа. Се надевам дека и КДП нема да ја заебат. Некако револт ствара кај фановите на серијата кога феминизмот или лгбт ќе стане фактор за следни сезони. КДП имаше уште од старт Геј Лик, Главен лик Жена (Токио) и Инспекторката, што ОДЛИЧНО беше вклопено во целата приказна. Не, јас ништо неам против да има главен лик којшто е геј, имам само против уклучување на ликови во 2,3,4 сезона само за да се добие на разновидност и да се задоволат повеќе вкусови. Не мора во секоја Viral серија да се меша се и сешто. Терај си како што си почнал. Каса де Папел уопште не е серија каде што сексуална ориентација е битна ствар. Сеуште ја неам почнато последнава сезона, се надевам дека нема тоталка да ме разочара.

А за тоа што викаш дека сме контрадикторни околу хомосексуалноста, едноставно е ствар на вкус. Баш тоа што не би ни сметало да ја гледаме Токио на некој друг сајт заедно со Наироби малце у акција е главен показател за тоа дека ние баш си ја сакаме ЛГБТ популацијата и не сме во никој случај шовинисти. :)
П.С. <3 Токио <3
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.730
Поени од реакции
33.422
Прегледај го приврзокот 243281
Анкетата за Сиера ако заврши во бандата :pos:
Јад мислам Палестина ќе и доликува најповеќе.
Инаку Турција е тука оти не им ги испорачува респираторите за короната од Кина кои требаше да стигнат во Шпанија,на ратна нога се со Шпанците :D
Колку спремна глумица треба да си и да ја одглумиш улогата перфектно, да си негативец а пак да те обожаваат гледачите.
Капа долу за Најва Нимри, дефинитивно го украде шоуто и ги стави во сенка сите.
Палестина и Пакистан се држави, тие сите имаат имиња на градови.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Алисија Сера (Najwa Nimri) e од Јордан по татко а мајка и е Баскијка. Комбинација коњ на G6.
Автоматски споено мислење:

Иначе џабе се расправате, јасно е дека не е тоа што беше серијата првите 2 сезони ама уште го има адреналинското, последните 15 минути од последната епизода бев во состојба како Вардар да игра.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Ништо чудно некој нов лик да го наречат Тирана. Ептен шпански звучи имево. :D

А Антоњанца ќе биде Париз ваљда.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Сиера може да биде и Крива Паланка, име и презиме, а и шпански звучи :cool:
 
Член од
13 јуни 2014
Мислења
114
Поени од реакции
55
Олабајте малку :)
Јас не знам истите членови тука од првата сезона викате дека серијата е глупа па еве сте пак тука 4 сезона по ред,мене нешто ако ми е глупо и безвезе го гаснам и не пуштам поќе, еден куп серии до пола ги имам оставено ниту коментирам ниту ме интересира :)
После овој коментар се шо е вонка од соржината на содржината е непотребно типот направи Шах-Мат win win ситуација
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.654
Да не испадни дека бранам геј парови ама приказната на Берлин и Палермо ми се допадна call me crazy if you want :love:
Screenshot_20200406-183730~2.png Друга ствар не знаев дека Марсеј ќе ми биди еден од поомилените ликови во серијата, по пишувањата пред сезоната знаев дека ќе има поголема улога овој пат,така и беше. Одлично се вклопи неговиот лик во новата сезона, со професорот кој тандем беа, сите сцени им беа врв, сите,сцената со бикот, со Памук кучката кога пробваше да го утеши профе за Лисбоа, кога му светна на профето да оди во банка да провери дали е жива сум се смеела многу тука, ги засука ракавите ќе се тепа со Марсеј, го спакова во 2 минути :ROFLMAO:
Btw плукнат Џејми Ланистер е :)
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Марсеј има некое хрватско потекло изгледа. Со Ракитич се зезаше на хрватски на инста, плус агентка/менаџерка од Сараево има. :LOL:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.654
Марсеј има некое хрватско потекло изгледа. Со Ракитич се зезаше на хрватски на инста, плус агентка/менаџерка од Сараево има. :LOL:
Хрват е, Лука Перош:)
Се надевам и во новата сезона ќе продолжат со него кај шо застанаа.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Хрват е, Лука Перош:)
Се надевам и во новата сезона ќе продолжат со него кај шо застанаа.
garant ima nekoj balkanec togas vo producentite tamu :D
hrvati, srbi, pcovki kolku sakas na srbski, use nekoj da go krstat Skopje ili Sarajevo
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.654
garant ima nekoj balkanec togas vo producentite tamu :D
hrvati, srbi, pcovki kolku sakas na srbski, use nekoj da go krstat Skopje ili Sarajevo
Плус на Берлин новата девојка е со српско потекло :D
Хелсинки е србин ама живее долго време во Барселона мислам.
Инаку не знаев дека Берлин има факинг 48 години а професорот 45 ич не личат за годините
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Хрват е, Лука Перош:)
Се надевам и во новата сезона ќе продолжат со него кај шо застанаа.
А ја цело време си мислев дека е Перос (кучиња на шпански). :pos:

Во наредна сезона гледаш Тони Михајловски во екипа. :D
 
Член од
13 јуни 2014
Мислења
114
Поени од реакции
55
ИМа еден у екипа режисер или сценарист незнам не ме зимајте за збор Дарко Перович или така некако случајно го приметив напочетокот кога почнува серијата ваљда он е кривецот за сите споменати работи од балканот....Шо мислите кој ќе се однесува најкрвнички према обезбедувањето? Ако ме прашате мислам дека Осло ќе биде најнасилен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom