Money heist / La casa de papel

Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.212
ИМа еден у екипа режисер или сценарист незнам не ме зимајте за збор Дарко Перович или така некако случајно го приметив напочетокот кога почнува серијата ваљда он е кривецот за сите споменати работи од балканот....Шо мислите кој ќе се однесува најкрвнички према обезбедувањето? Ако ме прашате мислам дека Осло ќе биде најнасилен.
Да не мислиш на Дарко Перич кој го глуми Хелсинки :)
Нема балканец во режисерите ниту во сценаристите колку шо знам.
Алекс Пина е главен, истиот го има режирано и Ел Барко и Вис а вис кај шо глумат Најва и Алба ( оваа ми е следна на листата за гледање).
Другите се Хесус Колменар, Алекс Родриго и Соња Мартинез истиот тим е и во Ел Ембаркадеро кај шо глуми професорот, светото тројство за хомофобија, полигамија и насилство :D
 
S

staycalm

Гостин
Да не мислиш на Дарко Перич кој го глуми Хелсинки :)
Нема балканец во режисерите ниту во сценаристите колку шо знам.
Алекс Пина е главен, истиот го има режирано и Ел Барко и Вис а вис кај шо глумат Најва и Алба ( оваа ми е следна на листата за гледање).
Другите се Хесус Колменар, Алекс Родриго и Соња Мартинез истиот тим е и во Ел Ембаркадеро кај шо глуми професорот, светото тројство за хомофобија, полигамија и насилство :D
Vis a vis е доста добра серија, прилично underrated според мене, не е баш позната.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
Uba serija ama krajot na 4 sezona vkraj bez vrska

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.212
Vis a vis е доста добра серија, прилично underrated според мене, не е баш позната.
Само заради Најва сакам да ја почнам, да ја изгледам по втор пат оваа на раат, па ќе ја почнам неа.
 
Член од
13 јуни 2014
Мислења
114
Поени од реакции
55
Да не мислиш на Дарко Перич кој го глуми Хелсинки :)
Нема балканец во режисерите ниту во сценаристите колку шо знам.
Алекс Пина е главен, истиот го има режирано и Ел Барко и Вис а вис кај шо глумат Најва и Алба ( оваа ми е следна на листата за гледање).
Другите се Хесус Колменар, Алекс Родриго и Соња Мартинез истиот тим е и во Ел Ембаркадеро кај шо глуми професорот, светото тројство за хомофобија, полигамија и насилство :D
Да проверив тој е
 
Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221
На инстаграм 85% од сторињата се од оваа серија, толку е добра?
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Skoro nikoj ne spomna kako toa Monika ili Stoholm dobro glumi vo serijava. Cepkam filmografija samo ova i e zimi zimi proekt u cel zivot ima uste nekoi filmovi za koi samo doma ja znaat i nekakvi short movies. Se nadevam posle ovaa uloga, odlicno spravuvanje i rastenje na samiot lik od prva do cetvrta sezona pred nea da e bogata kariera i da ja gledame pochesto

 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.212
Профе и неговите предавања, по хронолошки редослед
- Plan Epicentro
Screenshot_20200407-002304~2.png
-Plan Hamelin Screenshot_20200406-233458~2.png
-Plan Paris Screenshot_20200406-233745~2.png
И тоа сите в манастир :ROFLMAO: со икони со свеќи со сите нишани.
После се чудиме оти не му испаднаа планојте како шо треба :icon_lol:

Да се потсетиме од лани Screenshot_20200406-234501~2.png
Кој Awkward момент ќе беше Токио онака да улеташе во некој момент од погоре :pos:
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Ја изгледав. И можам да кажам дека освен последната епизода, цела сезона е срање.
Последната епизода со прејака приказна. Но за сезоната имам еден куп забелешки. :cautious:
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.716
Поени од реакции
17.379
Фајрон од серијава за мене. Мислев и после третата да ја прекинам, али ај си реков со оваа ќе ја завршат.
Автоматски споено мислење:

Ги изгледав новите сезони од Озарк и оваа една по една маратонски, ко да гледав Breaking Bad па потоа Касандра или некој Боливуд филм.
:pos: И ја ги глеав овие две паралелно, не можев боље да го опишам ова.
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.212
Не влегвајте бе :)
Прејака ми беше сезоната мене,помрачна беше да, ама и не предупредија, кажаа дека оваа сезона ќе биди сосема поинаква од кои бевме навикнати. Јас очекував дека ќе биди по емотивна од претходните со оглед како почнаа да се одвиваат работите со грабежот.
Имаше некои безвезе работи,кога пукаа во Гандиа, кога изиграваа хирурзи, со спермата на професорот и уште некои ситни детали ама имаше и јаки моменти не зезајте.
Оваа сезона ги видовме сите карактери и во најлошо и во најголемо издание, Палермо,Богота и Токио ме освоија оваа за разлика од претходната Токио не можев да ја сварам, ептен добри сцени имаа тројцата
Некако како да правеа паралела со втората сезона, многу работи како дежа ву да ми беа.
Свадбата на Берлин во манастирот ми беше хит, дијалозите помеѓу Сиера и Лисбоа, глупостите во шаторот со полицијата, дешавките со Марсеј и професорот, последната епизода да не прам муабет, прејако изведено сценарио, на крај кога Сиера го украде шоуто беше шлагот на тортата.

Кога Ракел улета во хангарот да го апси професорот ми беше една од појаките сцени во серијата,можам да замислам сега со лудачата, тоа ќе биди дуел од епски размери.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Очигледно различно поимање имаме како треба да изгледа серија и тука не може да има дебата. Јас изгледав неколку епизоди од таа Озарк и заклучив дека подобро ќе беше во ѕид да гледам тие неколку саати.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Очигледно различно поимање имаме како треба да изгледа серија и тука не може да има дебата. Јас изгледав неколку епизоди од таа Озарк и заклучив дека подобро ќе беше во ѕид да гледам тие неколку саати.
Различни вкусови и гледишта. На некој една серија му е најдобра на друг најлоша, и обратно. После оваа сезона на LCD, за мене Lost останува број 1 :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom