Money heist / La casa de papel

Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Не е влакно во јајце тоа е финтата. Познати актери може да кажат и дека Бандини е најдобра серија, па пак нема да биде. И Касандра растур има направено, не е некое мерило.
Добро тогаш, вие како шо ќе речите така :toe: вашиот збор е последен, кој се тие да кажуваат дали серијата е добра, јас, ти, петко и трајко знаеме повеќе од нив.
Автоматски споено мислење:

Касандра бар дојде да не посети во Скопје, во 90ти.
Значи и тоа е плус за нејзе, минус за овие.
Плус полична :D
Автоматски споено мислење:

Туку остајте то :ROFLMAO: Нов член во бандата, Ел Патор received_2769834356462153.jpeg
 
Последно уредено:
Член од
15 август 2019
Мислења
81
Поени од реакции
32
Serijata e edna od najdobrite sho gi iam gledano i ne poentata da barash greshki kako analitchki kritichar a ednostavno da uzivash vo serijata i da go pratish tekstot mnogu vnimatelno, se gleda deka imat vlozheno premnogu trud , pari , vreme i nervi za da mozhime nie da gledame neshto kvalitetno . A vekje ako zborame za zhanr se si individualno i subjektivno , na nekoj mu se dopagja vakov stiil , na nekoj ne, mene licno mi se dopagja vakov i scenarioto i smislata i se, i samite kazhaa deka sezonata trebashe da zavrshi so vtora , ama ovie od netflix sakaa ushte edna placka da izmislat zaradi gledanosta na serijata i sekako parite koi izlegvat od cela proodukcija , pa site fanovi na money heist chekame 5ta, pa i6ta sezona , ako ima voopshto , dosega nishto nemam slushnato deka oficijallno izjavija za nova sezona da se snima.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.118
Поени од реакции
20.961
Не ја имам гледано Брејкинг бед ама гарант и во неа има нелогични сцени според сценариото, сигурна сум.
И тоа како има нелогичности. ;)
Ако си фан на Папел, а си, поарно не ја пуштај :D јас изгледав 2-3 епизоди и беше толку досадна што веднаш пуштив последна епизода од последна сезона, последните минути, да видам како завршува само :)
Не знам оти ја немам изгледано стварно, еден куп серии почнав овој период и не ги завршив, мене ако не ме држи епизодата будна цело време ја гаснам, џабе
Освен да има некој карактер кој ќе ме натера да зеам в телевизор без разлика на плотот :D
Е сега се претера со муабетите за Breaking Bad :icon_lol: (иако, секој со својот вкус).
Јас немам изгледано многу серии до сега, ама од тоа што го имам гледано, Breaking Bad ми е омилена без конкуренција.
Ме интерсира на кои тоа нелогичности (нелогични сцени) мислите во Breaking Bad?

Иначе, on topic, мене La casa de papel ми е супер.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Е сега се претера со муабетите за Breaking Bad :icon_lol: (иако, секој со својот вкус).
Јас немам изгледано многу серии до сега, ама од тоа што го имам гледано, Breaking Bad ми е омилена без конкуренција.
Ме интерсира на кои тоа нелогичности (нелогични сцени) мислите во Breaking Bad?

Иначе, on topic, мене La casa de papel ми е супер.
За нелогичности некој што ја изгледал цела нека каже, мене ми беше пребавна, досадна, без многу дејство и ја прекинав. Иначе овие што кажуваат дека имало нелогичности во Касава, омилени серии им се оние каде луѓе се телепортираат, летаат, имаат супер сили итн. тоа е многу логично, да.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Е сега се претера со муабетите за Breaking Bad :icon_lol: (иако, секој со својот вкус).
Јас немам изгледано многу серии до сега, ама од тоа што го имам гледано, Breaking Bad ми е омилена без конкуренција.
Ме интерсира на кои тоа нелогичности (нелогични сцени) мислите во Breaking Bad?

Иначе, on topic, мене La casa de papel ми е супер.
Не не, а немам гледано ББ затоа реков сигурно и таму има нелогичности :)
Не постои серија од таков жанр како Каса каде што има акција а да нема нелогичност.
Нема везе, не им се допаѓа на некои нека не ја гледаат и то е то, не ќе се убедуваме од јутра до сутра :)

Изгледа за брзо ќе започни да се снима нова сезона, штом Мадрид премини во фаза 1 ќе почнат со проекции.
Јас едвај чекам, ќе биди интересно да се види како ќе се одвиваат работите сега откако мозокот на цела операција е заробен, како ќе успеат да се извлечат од банката без него, Марсеј, Србите ... ќе видиме, можеби има некој адут во ракавот професорот, згора на се и инспекторката ( Лисбоа ) е во банката.
Интересни ќе бидат и дијалозите со Алисија и професорот, двата се лудаци на оваа и жежи под нозете дека ја бара полицијата под дрво и камен да ја уапсат, ќе видиме како ќе го искористи, да избега или да си ги испери гомната и да го предај во полиција.
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
979
Кој глуп муабет ви е тој каде споредувате нелогичности и фантазија.
Значи тука се зборува за некои одредени сцени или моменти во серија која што нема врска со фантазија, каде што нема логика да се се случи тоа што се случува.

Значи одиме по стандарди што ги постави самата серија, еве мене лично супер ми беше серијата и немав многу замерки се до крајот на првиот хајст, значи втора сезона некаде, тука серијата смени жарн, од крими мистерија се претвори во некоја акција и романса, во моментите кога тинејџер програмер и некоја рандом уличарка им ебаа матер на цела единица специјалци со фул опрема додека се скриваа зад хартиени кутии. Секако не можеме да заборавиме како најспособната инспекторка во Шпанија, за 3 дена се заљубува во главниот криминалец кој очигледно се замеша со неа за да добие некоја предност во хајстот.

Во овие моменти сфатив за каква серија се работи и така со исклучен мозок ги изгледав и 3 и 4 сезона и ми беа доста забавни.

Поентата ми е дека, серијата е доста забавна и интересна, но таа е од таков тип од серии кои се гледаат со исклучен мозок и тоа е ок, не може сите серии да имаат некоја филозофија и да бидат тешки за сфаќање.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Се, се, ама кој ви е овај муабет бе дека инспекторката се заљубила во три дена бе, шо демек инспекторка е и не смее да си подлегне на чувствата ???
Еден куп срања и се десија во животот, мене ми е сосема реално да започни врска со некој кој го познава три дена, после се она што и с е случи во животот, семејно насилство, екс сопругот има афера со сестра и, конечно после 8 години најде личност која знае да ја ислуша без да ја осуди...
И јас да сум на нејзино место исто ќе постапам.
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
979
Проблемот не е тоа што се заљубила, туку постапката што следеше од кога дозна кој е тој уствари.
Не го пријави и потоа кога и дадоа услов или да го каже скривалиштето или ќе и ја земат ќерката, таа со цел памет одовлекуваше. Ако ова мислиш дека е нормално секоја чест.

Ама како и да е супер испадна за професорот и онака за него навивав.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Проблемот не е тоа што се заљубила, туку постапката што следеше од кога дозна кој е тој уствари.
Не го пријави и потоа кога и дадоа услов или да го каже скривалиштето или ќе и ја земат ќерката, таа со цел памет одовлекуваше. Ако ова мислиш дека е нормално секоја чест.

Ама како и да е супер испадна за професорот и онака за него навивав.
Па го кажа скривалиштето кога и ја спомнаа ќерката, само што веќе беа избегани кога отиде таму полицијата, и во 4 сезона кога Алисија и кажа дека знае каде се кријат мајка и и ќерка и беше на работ да го предај на полицијата ама тогаш се појави Антонанза со часовникот и и даде до знаење дека професорот знае дека е жива и дека е време да се спроведи план Парис.
А за одвлекувањето од секогаш тој и викаше на сите дека време треба да трошат за да се спроведат сите планови како што треба, најклучен фактор е времето во целата операција, исто и Токио кога ја фатија ако се сеќаваш.
Прееска ги гледав на Zoom, имаа лајв два часа, беа протагонисти на " chelsea live festival" тој, инспекторката, Стокхолм и еден од директорите :)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
И бака Драгица ја гледа серијата, шо знајте вие :ROFLMAO:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Актеров што го глуми Берлин напишал книга Libro de Filipo (Книгата за Филипо) и денес ќе и' прави презентација на инста со Денвер.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Актеров што го глуми Берлин напишал книга Libro de Filipo (Книгата за Филипо) и денес ќе и' прави презентација на инста со Денвер.
И јас имам нешто да презентирам :P
received_569865470200349~2.png Screenshot_20200603-182756~2.png
Сликите се онака цртани, лабаво дури траеше карантинов, да не речите вака така :)
 
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Инспектора да ја нацрташ и за мене. :love:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Почнаа со припреми за снимање на 5 сезона, за брзо и официјална потврда од Нетфликс.
Најверојатно ќе се снимаат две сезони наеднаш значи ќе имаме 5 и 6 сезона.:jeeee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom