Money heist / La casa de papel

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Јас би ја завршил кога дојде хеликоптерот, па рандом ликови да слезат од него облечени во цајкани, а да се качат овие со златото, во чадот немаше да се примети и ќе беше краен мајндфак :D
А златото 45 тони.
Како тргнале, ништо чудно и вакво нешто да им текне.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
Ако ги тргнеме настрана педеризмот, транссексуалката и црнчовизмот серијава е топ 5 на сите времиња :)

Нешто што го пречекори филмското е избегнувањето на куршуми од страна на Гандиа, тоа ни во филм не се случува, друго се може да помине. И да, кражбава требаше да заврши во оваа сезона, бидејќи има уште една епизода за дејствие, ќе ја отупат иначе. После можеа пак нова кражба и да си турка серијата. Како и да е, прејака серија, шпанскиов јазик е како измислен за оваа работа :)
Автоматски споено мислење:

Јас би ја завршил кога дојде хеликоптерот, па рандом ликови да слезат од него облечени во цајкани, а да се качат овие со златото, во чадот немаше да се примети и ќе беше краен мајндфак :D
А златото 45 тони.
Како тргнале, ништо чудно и вакво нешто да им текне.
кога можат овие, зошто да не качат 90 тона злато Шпанците.
The Rock во следна сезона е неопходен!
rock.jpg
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Ајде да гласаме, Берлин - Ти Амо или Бела Чао? :D
Ни едната ни другата :)
Ова е хитот за оваа сезона
Автоматски споено мислење:

@MAJA 345 Зошто бе ве буни тоа со Манила, никаде во флешбекот не кажаа дека ја зедоја сигурно уште во првиот грабеж туку само покажаа дека се сретнаа со неа на постојка. Не гледате и дека Богота и Марсеј се појавуваат на свадбата на Берлин па ги немаше во првата кражба.
Ај да ви пообјаснам подобро.
Кога се сретнаа во Фиренца Профе со Берлин, Берлин и Палермо инсистираа за грабежот со златото, а Профе не сакаше затоа што сметаше дека е ризичен, сцената кога Берлин се лапа со Палермо му вика дека го отфрла од игра и дека ќе го спроведат планот со парите, планот на Професорот.
Значи овие Манила, Богота и Марсеј беа планирани за грабежот со златото, бидејќи испадна тој план да пропадни, отпаѓаат од игра Палермо, Богота, Марсеј и Манила.
Автоматски споено мислење:

Делот со Наироби и спермата беше тотално непотребен, професорот до пред една година п.... немаше видено сега испадна на сите деца да му прај, делот кога и се смее во лице Токио со гаштите на глава и Наироби, оваа му вика немаш дечко ти од кај сега ова и оваа абе немам дечко, се работи за folloamigo :pos: фолоамиго бе, другар-ебач
Ама па од друга страна кога ја погребаа Наироби баш уште толку беше жално заради таа дешавка, од секогаш Наироби го гледаше со други очи професорот, овој на сите гледа да им угоди, и како шо му рече, тоа е гола вода за тоа што тие направија за него.
Ме нервира и шо го изместија професорот од неговата улога, знам која му е целта, ова го спомнаа во едно интервју демек животот го променува човекот.
На почеток до првите две сезони беше тоталка изгубен, не знае да комуницира со жени, срамежлив, има проблем со социјализација, после тоа ни прикажаа друг лик кога им се придружи оваа на островот, се осеќа одма дека има жена до него, дури и стилот на облека му е сменет во трета сезона.
И во четвртата на почеток веќе гледаме тотално друг лик, мрачен лик.

Мене најповеќе ме изнервира ова, цела сезона требаше да биди фокус ослободувањето на Лисбоа, а таа кутрата два пати во кадар ја дадоја, Антонанца имаше повеќе минутажа од неа во сезоната. Професорот ризикува се за да ја спаси, успева и на крај ни еден збор помеѓу нив двата.Како овој комуницира преку микрофон со рударите, со Марсеј, со Токио, а не ја бара да ја слушни до пред скоро мислеше дека е мртва, "ми пример амор" мис кохонес.
На крај ќе испадни Сиера во право, дека не е салам чоекот :ROFLMAO:
 
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
А златото 45 тони.
Како тргнале, ништо чудно и вакво нешто да им текне.
Наместо да умуваш, олабави и слободно коментирај си во темите за тие поквалитетни серии за кои ние глупите не сме слушнале, а камо ли да ги гледаме. :cautious:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
Наместо да умуваш, олабави и слободно коментирај си во темите за тие поквалитетни серии за кои ние глупите не сме слушнале, а камо ли да ги гледаме. :cautious:
Баш ме интересира кои серии ќе ги наредеше 12, 10, 8.... во оваа тема. Или стави ги тука кои мислиш дека се топ 5 најдобри на сите времиња.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Баш ме интересира кои серии ќе ги наредеше 12, 10, 8.... во оваа тема. Или стави ги тука кои мислиш дека се топ 5 најдобри на сите времиња.
Темава е за Ла Каса де папел, а не за тоа која е најдобрата серија на сите времиња и зошто. Имате милион серии, па најдете си нешто по вкус. Еве јас никогаш не би ја ставил факинг ГоТ во најдобри серии кога било снимени, ама не влегувам во темата за дотичната серија, за да плукам колку е шит целата серија.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Темава е за Ла Каса де папел, а не за тоа која е најдобрата серија на сите времиња и зошто. Имате милион серии, па најдете си нешто по вкус. Еве јас никогаш не би ја ставил факинг ГоТ во најдобри серии кога било снимени, ама не влегувам во темата за дотичната серија, за да плукам колку е шит целата серија.
Се познава :) Да влезеше ќе видеше дека темите на подфорумов служат за дискусија и не се фан клуб. Посебно темата за ГоТ, повеќе пцовки паднаа отколку во сите останати подфоруми заедно. Дел од дискусијата е и критика, без разлика дали истата тебе ти се допаѓа или не. Има членови што ја изгледале сезонава и истата не им се допаднала, ај да ги банираме ако не пишат пофалби во своите импресии од истата.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
Темава е за Ла Каса де папел, а не за тоа која е најдобрата серија на сите времиња и зошто. Имате милион серии, па најдете си нешто по вкус. Еве јас никогаш не би ја ставил факинг ГоТ во најдобри серии кога било снимени, ама не влегувам во темата за дотичната серија, за да плукам колку е шит целата серија.
Абе јас те прашувам кои се најдобри 5 според тебе за да изгледам некоја ако сум пропуштил, не е муабетот да ми враќаш со филозофирање.

La Casa De Papel е добра серија, али ако ја ставаш во топ 5 серии искрено ме интересира што друго си гледал и кои се останатите во тие 5 најдобри на сите времиња од твоја гледна точка, поентата е сите да научиме по нешто.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Ако ги тргнеме настрана педеризмот, транссексуалката и црнчовизмот серијава е топ 5 на сите времиња :)
:pos::pos:
Prvata sezona bese odlicna, dosta seriozna i dlaboka posle toa eden ton nelogicnosti i isforsirani desavki, vo globala edna od najoverated serii sto izglegla vo posledno vreme, potpolno se soglasuvam so pisanovo
92093072_535371370697359_881485820677062656_n.jpg
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Серијата си е топ џабе паламудите, и мене ме нервираат некои детали за дел од нив веќе се изјаснав ама ствар на вкус е во прашање.
На почеток на некој му сметаа тие љубовни драми, некои пак уживаат во тие сцени, секој различно ја доживува серијата,и не само оваа кај сите серии е истото.
Јас не знам како се замарате со некои ситни детали, па серија е побогу секаде ќе најдиш лапсус, сега ако навлегуваме во детали ќе најдам еден куп, ама не се замарам, си стискам плеј и нека ме вози.
Автоматски споено мислење:

Туку остајте то, сега кога веќе повеќето тука ја изгледавте цела, шо мислите што ќе се случи во новата сезона. Сега кога Сиера е во тешки гомна зацапана а го има клучот да го реши цел случај и да испадни херојот пред полицијата.

Онаков крај се прави на крај на некоја епизода а не на сезона, како да заборавиле да ја аплоудираат 9 -та на Нетфликс. :)
 
Последно уредено:
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
:pos::pos:
Prvata sezona bese odlicna, dosta seriozna i dlaboka posle toa eden ton nelogicnosti i isforsirani desavki, vo globala edna od najoverated serii sto izglegla vo posledno vreme, potpolno se soglasuvam so pisanovo
Прегледај го приврзокот 243160
Ако сакаш нешто реално, гледај документарци. Ова е филм, за да излезеш од реалноста, логично дека не може речиси ништо од ова да се случи, страшна работа. Пренајака серија и тоа е тоа, хејтерс гона хејт :D
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Наместо да умуваш, олабави и слободно коментирај си во темите за тие поквалитетни серии за кои ние глупите не сме слушнале, а камо ли да ги гледаме. :cautious:
Многу рипате на еден коментар, кој не ни беше негативен. Кој како си го сфаќа уствари, очигледно не знаете да прифатите друго мислење различно од вашето, а камоли да дискутирате.
Чим сум ја изгледала серијата, ќе пишам што мислам за нејзе. Ако сакам. Ти, можеш да мавнеш игнор, имаш опција, искористи ја.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.793
Поени од реакции
33.604
Мразам што почнаа да ја завршуваат со клифхенгери! Педери!
 
Член од
13 јуни 2014
Мислења
114
Поени од реакции
55
Се појавија ного фанови и за 5 дена ги изгледаа сите епизоди...јас си ја гледам од сам старт за досегашните случувања нема да кажам ништо повеќе освен што цело време си викам WOW не го очекував ова...мислам оти у следанта сезона или некој ќе го спаси професорот Марсеј најверојатно или Сиера ќе се пораѓа пред професорот и ќе мора тој да ја спаси
 

Kajgana Shop

На врв Bottom