Modern Warfare 3

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.139
Поени од реакции
5.892
Ај исклучи Color Blind Assist. Ваљда не си слеп.
И SSAO изгаси го. Нема никакво влијание во играта, а сецка ради него.
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
хахахахахахаха не ми се верува :LOL: како е можно да не ти прикажува image quality во advanced video??? :ROFLMAO: едино графичката да не ти подржува, да не е старичка? де кајганџии дајте некоја идеа што е работава кај пироманчо со image quality? o_O
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Screen space ambient occlusion staj na high :)
Ај исклучи Color Blind Assist. Ваљда не си слеп.
И SSAO изгаси го. Нема никакво влијание во играта, а сецка ради него.
Наместено све како што кажавте, пак си е матно..
хахахахахахаха не ми се верува :LOL: како е можно да не ти прикажува image quality во advanced video??? :ROFLMAO: едино графичката да не ти подржува, да не е старичка? де кајганџии дајте некоја идеа што е работава кај пироманчо со image quality? o_O
GTS 450 1 GB ми е графичката не би требало да има проблеми..
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Дали некој знае на кој начин може да се играат заедно со друг мисиите на Special Ops,поточно тие мисии што се за двајца играчи да играат заедно,дали треба да се симне нешто од нет некоја програма или друго?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Проблемот е што ја имаш ваљда таа првата кракната верзија, таму не можеше да се мести резолуција - него правеше upscale.

Симни RELOADED или SKIDROW
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Дали некој знае на кој начин може да се играат заедно со друг мисиите на Special Ops,поточно тие мисии што се за двајца играчи да играат заедно,дали треба да се симне нешто од нет некоја програма или друго?
Нека пише некој ако знае или нека каже може или неможе.
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
по втор пат го преигрувам сингл плееров и не се игра бре да му се невиди што му стана, осетливоста на глушецот варира најчесто кога се вртам, место како и обично што се движењата на моменти вртењето е ненормално брзо и неконтролирано, забегува место за 90 степени ќе ме сврти за 180 :mad: што е работава има ли некој слични проблеми? :mad:
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
по втор пат го преигрувам сингл плееров и не се игра бре да му се невиди што му стана, осетливоста на глушецот варира најчесто кога се вртам, место како и обично што се движењата на моменти вртењето е ненормално брзо и неконтролирано, забегува место за 90 степени ќе ме сврти за 180 :mad: што е работава има ли некој слични проблеми? :mad:
Јас го имав истиот проблем. Ја завршив кампањата и не ми се почнува пак најмногу поради тоа. Неможев убаво да ги убивам непријателите.
 

Riste123

RISTE
Член од
7 октомври 2009
Мислења
100
Поени од реакции
3
Таман ми се допадна играта и ми излезе таму ми вика да ослободам 5 мб простор на хард дискот а имам слобододно околу 100 гб имал ли некој ваков проблем ?
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Таман ми се допадна играта и ми излезе таму ми вика да ослободам 5 мб простор на хард дискот а имам слобододно околу 100 гб имал ли некој ваков проблем ?
Десен клик на играта и Run As Administrator
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
36
Вака дечки првин отварате фолдерот кај што ја имате инсталирано играта после го отвараате фолдерот players2 после преку ноут пад го отварате config.cfg и го сменувате image qualiity од 1 (го бришите бројчето) и пишувате 5 и кликате save со ова би требало сликата повеќе да не е матна. :) ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom