McDonald's и случувањата со McDonald's во Македонија

Член од
2 јуни 2008
Мислења
36
Поени од реакции
0
нема поубава работа на светот од мекдоналдс мореееееее...тост италиано е вкусот на векот заеби и хамбургерчињата бедни и свеееее...ТОСТ ИТАЛИАНОООО
 

kusi

glory for man utd
Член од
12 мај 2008
Мислења
295
Поени од реакции
3
за тоа италијанскиот оброк ке се сложам дека е преубав али у глобала го мрзам мекдоналдс зашто се даваат многу пари за нешто што не е здраво за нас.Во америка мекдоналдс рестораните пропагаат зошто лугето во америка преминуваат на органска храна бидеки од тој мекдоналдс сите се дебели а додека кај нас мекдоналдс се гледа како незнам како најелитен ресторан или нешто така АЛОО осветете се од него нема ништо добро да излезе:nenene::nenene:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.615
Поени од реакции
11.158
Мислам дека сум јадел во Мек Доналдс, ама не сум сигурен!
Знам еднаш пиев милкшејк, и ми се згади од животот !
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
136
Поени од реакции
3
begaj beeee toa sendvi4 li e? edno zal4e a plakas ogromna cena ... bez pamet ccc
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.034
Поени од реакции
725
Сум бил во МекДоналдс во Скопје и во Букурешт. Не само цените што се надингани туку и тоа не вреди за парите што го јадиш. Буквално иди земи си 1 кило месо и направи си го на скара така со друштво, ем ќе касниш нешто ем ќе се најадиш како што треба.
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
убај се хамбургерите али многу мали :)
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.034
Поени од реакции
725
Епа 200 денари за сок+мало сендвиче и помфрит, е премногу, со 200 денари ќе појдиш "Кај Злате" и има да јадиш 3 дена убав голем ручек.
 

NIght_Elf

High Priestess
Член од
15 јуни 2007
Мислења
479
Поени од реакции
13
prestanav da obozavam McDonalds koga razmisliv podobro
kako moze niz celiot svet site McDonalds sendvici da imaat ist vkus. uff Bljak
ama Coca-colata im e super
kaj niv colata e na tocenje
 
А

Ајсшутер

Гостин
Незнам дали се сегде исти хамбургерите од Мекдоналс,пошто немам многу јадено во Мекдоналс ама ем мали,ем ставале внатре краставички,блјак да ти се згрози животот оваа во (Охрид) а еднаш во Скопје кога јадев не беше хамбургерот таков бе.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
385
Поени од реакции
18
Neznam za vas,ama ja od koga slusnav deka ona mesoto so go ima vnatre vo hamburgerite na Mc Donalds e vsusnost meso od ogromni CRVI koi se odgleduvaat vo fabriki,prestanav da ja obozavam taa nivna brza hrana!:icon_eek: :icon_eek:
е сеа и ај престанаф аааааааааууууууууууууу бљак али може и не е вистина...па и да е...не се на одмет малце поише витамини...природно си е природно :nesvest:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
абе последен пат јадев пред...хм...4-5 години може и више...тогаш не ме најадуваа 4 “хамбургери“...сеа се плашам да пробам....

иначе помфритот во МК доналдс им е ЗАКОН
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Можеби се мали сендвичите, ама ако сте ја ѕирнале нутриционистичката листа на хартиите, веројатно сте забележале дека е доволна за барем малку да ве засити. Добро е местото, чисто, има атмосфера, само ми смета што во кока колата има повеќе мраз отколку сок и нивната услуга.
ДА МУ СЕ НЕВИДИ, СПОРИ СЕ КАКО ЖЕЛКИ! Вчера бевме со Крејзи ин Лав и Братот, им требаа пола саат да не услужат. Една каса само им работеше и тоа ја ставиле една изгубена во свемирот. Почнаа луѓево во редицата и да напуштаат. Спори се како желки.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Уф уф тој Италијанскиот тост е мераци.. Помфритот така така.. Милкшејкот според мене најбољи али таа Кока Колата ГРЕОТА! А и хамбургерите не се нешо посебно.. Ама Италијанскиот ем се исплати ем е топ.. 50 ден оброкот а е ММММ
 
Член од
2 ноември 2005
Мислења
42
Поени од реакции
0
Не јадам нисшто од таму, до сега само 2 пати сум била и никогаш повеќе.:nenene:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
78
Поени од реакции
2
Ок си е Мекдоналдс . Алии златна 7ца , НАЈБОЉЕ .. Хуху
 

Kajgana Shop

На врв Bottom