McDonald's и случувањата со McDonald's во Македонија

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Edna od najgolemite senzacii koga stanuva zbor za brzata hrana,mozete da gi posetite nivnite restorani vo site kraevi na svetot,higienata e na visoko nivo,kako i uslugata,se e taka ubavo zavitkano i site go jadat so slast!Pomesano so gigantot COCA-COLA,pretstavuvaat edna od najprofitnite kombinacii vo svetot!

Neznam za vas,ama ja od koga slusnav deka ona mesoto so go ima vnatre vo hamburgerite na Mc Donalds e vsusnost meso od ogromni CRVI koi se odgleduvaat vo fabriki,prestanav da ja obozavam taa nivna brza hrana!:icon_eek: :icon_eek:

so mislite vie za Mc Donalds
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
obozavam jadam po 7 do 8 pati nedelno u mcdonalds mislam za mene toa e najubavata hrana posho mama ja zaboravif u skopje pa nema koj da mi gotvi inache mcdonalds tuka u usa ne e tolku poshtuvan ima sega brza hrana sho poveche se jade od mcdonalds na primer taco bell i kfc
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Одвратни ми се. Само кога ќе го чујам името Мекдоналдс ми се ствара слика на копиљаците кои фрлаат по 200-300 денари за „обилно” јадење секој ден. Не дека идат таму да јадат, туку колку да ги видат другите преку излогот... Токму затоа и масите до стаклото се секогаш зафатени.

Се' на се' два пати имам јадено, по присила.

СЕДМИЦА РУЛЗ! ПОПЕ РУЛЗ!

Не планирам да јадам сендвич кој е помал од мојата шака и има вкус на пластика.
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Acid напиша:
СЕДМИЦА РУЛЗ! ПОПЕ РУЛЗ!

Не планирам да јадам сендвич кој е помал од мојата шака и има вкус на пластика.
to majstore da imav zeleno kje ti dadev za ova! od koga ja otvorija 7 vo aerodrom menza mi stana:je:
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
toa e vashe mislenje mene mcdonalds mi e mnogu poubavo jadenjeto nego toa mrtvoto pope pope e najmrtvata sendvichara u skopje
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Е добро де, ти си го кажа своето и ние нашето.
Немора пак да ни кажеш дека било твое мислење... Се знае дека сами ти мисли така :wink:
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
dajdo напиша:
toa e vashe mislenje mene mcdonalds mi e mnogu poubavo jadenjeto nego toa mrtvoto pope pope e najmrtvata sendvichara u skopje
a 7-ca? daj ne zaebavaj:lud:
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
Dzver напиша:
a 7-ca? daj ne zaebavaj:lud:
sedmica ne ja spomnuvam sedmica e najubavata i najvkusnata sendvichara ali pope mi e odvratno posho sakaaat da ja iskopiraaat sedmica ali ne im ide nekako ednash jadef tamu i ova beshe :pov: :pov: ozbilno BLJAK

Acid напиша:
Е добро де, ти си го кажа своето и ние нашето.
Немора пак да ни кажеш дека било твое мислење... Се знае дека сами ти мисли така :wink:
zasho mislish deka samo ja sum kontra
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Мекдоналдс е добро,убаво све ама не е баш по мој мерак.Јас дека не сум многу по јадењето(затоа сум така поситен) ми требаат едно 500 денари да се најадам таму а златна седмица за 100 ќе заврши работа.Од таму поштувам само милк шејк-стварно е закон
 

TargeT

Сериозен СУМ
Член од
13 јануари 2006
Мислења
777
Поени од реакции
6
Мекдоналдс? Искрено за да се најадам таму ми требаат минимум 400 денари, не дека јадам којзнае колку многу али ептен и се мали оброците. А кога ќе размислам зошто да давам толку кога за 90 денари од 7ца ќе се напраам стока. Така да мц не го бива!
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Acid напиша:
Не планирам да јадам сендвич кој е помал од мојата шака и има вкус на пластика.
Е добро де, во Мекдоналдс нема само сендвичи со вкус на пластика аман. Mене вкусот на помфритот ми се допаѓа, а и сладоледите не им се воопшто лоши. Ама, да се разбериме Мекдоналдс е рај за децата никој повозрасен од 9-10 не може да се најаде таму.. така да тури му к*р.
 

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Deka se skapi se skapi. No najdobri se koga se raboti za brza hrana. Ne e se vo goleminata... ste videle li vo koi uslovi se pravat sendvicite vo Pope i 7-Ca a vo koi uslovi vo McDonalds. Kako i da e jadam chat-pat i od pope i od McDonalds (osobeno cheesebuger i chickenburger) ama gledam da gi izbegnam i da jadam pozdrava hrana!
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
Каков МекДоналдс бре... нека ми отворат Бургер Кинг да гнетам вопери ко чоек... (седмица е ван конкуренција, нормално :) )
 

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Sto e razlikata megu tie dve sum jadel i vo Burger King i vo McDonalds nekako isti mi se. A 7-ca deka gi cuvaat kompirite potopeni vo voda gi cuvaat a majonezot vo rgosan kazan...:) Moze pa toa poseben shmek vi dava:)
 

606

Член од
24 септември 2005
Мислења
511
Поени од реакции
51
Има друг освен мене кој што сеуште не влегол во McDonalds ресторант?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom