MARKUS SCHULZ @ EXPO Center - 29.11.2013

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.758
Поени од реакции
20.466
Утре земам карти и се гледаме во Петок
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
За да донесеме ние некое пограндиозно има од електронската сцена треба прво одвнатре да ги средиме работиве.Македонија нема никаква клуб култура поради илијадници факти кој не го дозволуваат тоа , нема доволно клубови , дискотеки има две-три , сите се товарат во кафани или на бени нон стоп и тако даље.Значи ние прво од внатре треба да се мењаме, нека се вратат оние петок-сабота колосеум моменти каде што имаше нетолку познати ДЏи и стално беше фуларица,нека се направи добра реклама за таквиот тип на настанни, нека се подржуваат локалните ДЏ дека стварно има дечки кој вредат и тако даље. Значи , чекор по чекор. Еден куп луге се затворија дома поради очајната понуда на таков калибар настани во Скопје.Најдобар потег што може да се направи сега е да се врати колосеум на стари патеки, ама за тоа треба пари,организатори и многу ризик,ретко кој може тоа да си го дозволи.Идејата е освежувачка ама реалноста е дека доколку сакате добра журка најблиску ви се Софија или Белград.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Само да нема милион души на подиум да нема гурање него таман за џускање нешто као на Gareth што беше таман :giggle:
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Карти спремни (додуша ваучери се онлине купени утре ќе ги праам карти) ....
друштвото пријави присуство ...
Бев првпат кога дојде Маркус ... беше брилијатно ... утре не очекувам ништо помалку ... ако потоа 3 дена ме боли кичма од денсање, форумот кашла и не соарботува серверот - јас не сум крив ... ми ги погодил траките чоекот :pipi:
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Од најавата

Мајсторот на емотивната музика, виртуозот позади микс пултот, директно од Америка, најдобриот Американски дј - DJ MARCUS SCHULZ :pos:

Иначе нека биде и нешто вака

http://www.youtube.com/watch?v=d5hz5zykruE
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.758
Поени од реакции
20.466

Satellite

Digital Dance DJ
Член од
25 декември 2007
Мислења
321
Поени од реакции
115
Од најавата

Мајсторот на емотивната музика, виртуозот позади микс пултот, директно од Америка, најдобриот Американски дј - DJ MARCUS SCHULZ :pos:

Иначе нека биде и нешто вака

http://www.youtube.com/watch?v=d5hz5zykruE
Да, АМЕРИКАНСКИ, живее во Америка од своја 9та година, роден е во Германија, цел живот е во Америка и самиот кажува дека е Американце. Така да коментар...Not valid
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Да, АМЕРИКАНСКИ, живее во Америка од своја 9та година, роден е во Германија, цел живот е во Америка и самиот кажува дека е Американце. Така да коментар...Not valid

:facepalm:

Значи и Тиесто е американец по логикава, нема врска колку години некој живее таму, дали е од дете или од 40 години и дали он сам се чувствува така. Факт е дека е ГЕРМАНЕЦ
 

Satellite

Digital Dance DJ
Член од
25 декември 2007
Мислења
321
Поени од реакции
115
:facepalm:

Значи и Тиесто е американец по логикава, нема врска колку години некој живее таму, дали е од дете или од 40 години и дали он сам се чувствува така. Факт е дека е ГЕРМАНЕЦ

Seriously????? Факт е дека е Германец??? Затоа што таму се родил е германец?? Тоа значи еден куп луѓе што се родиле во Македонија и цел свој живот го поминале во друга земја и имаат државјанство и цел свој живот таму, се Македонци?? Seriously?? Не е земјата кај што си роден пресудна за што си, така да ако самиот Markus си кажува дека е американец и во сите биографии пишува дека е американец, мислам дека е доволно за мене а доволно и за сите други што му прават најави како Американски DJ
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Ќе мора да се само-модерирам (бидејќи не ми е јасно како се пребриша пораката)...

1. (тоа што го напишав околу 21 часот)
Во однос дал ие американец или германец - јас како метју нимиц (читај админ) кажувам дека е американец со германско потекло - со тоа што STEALTH части пијачки наредна шурка, а Satellite обезбедува карти за бекстејџ како би го утврдиле потеклото на диџејот.

Се надевам дека ќе си поминам добро како во летниот колосеум пред многу лета :)


2. (она што го напишав во 23.15)
Океј ваква глупост одамна немаат направено 23.15 а ние мрзнеме како пингвини и има одвај 100 души!!!

Ми помина времето кога не ми беше проблем да дремам ама со куп нафурани дечишта кои не ни смеат да влезат бидејќи се малолетни.

3. (она што сега имам да го кажам во 05.20)
Браво за Диџејот - вака добро не сум си поминал којзнае од кога на журка.
Вака не ме болела кичма од играње од којзнае кога ...
Браво за Satellite и Navigator кој доволно не загреаја и одма го заборавивме чекањето надвор (види точка 2)
Браво за озвучувањето - имавме совршено искуство
Браво за светлечките ефекти - тоа лед панелите сакав дома да си ги носам
Единнствени 2 забелешки - многу бавно функционираше гардеробата и малце не смрзнавте со тоа вратата/вентилацијата

Наредна журка - идам ...

П.С:
Посебен поздрав док ајгана екипа (сите 22+) кои машки издржаа до крај

П.П.С:
Се бара мајстор што ќе ми ја заштрафи кичмава назад
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.854
Видеата што ги пуштаа на лед панелите. :pos:

Топ журче, одлична вожња на Маркус, се надевам дека оваа журка беше само почеток на една нова ера на вакви журки кај нас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom