MARKUS SCHULZ @ EXPO Center - 29.11.2013

Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Журката беше супер, ама чекање за гардеробер ужас, ми требаа 15-20 минути за палто да оставам. Шанкот со убави зборови кажано, катастрофа, прво купуваш купони и со нив купуваш алкохол и имаш само 2-3 пијачки.
Да не го држи Expo Centar Ѕинго?
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Топ журче, сетот на место, се на се добро беше.

Тоа со гардеробата стварно беше тупење, 20 мин да оставиш јакна и уште 20 мин да земеш. Можеше по уште некој човек да работи на гардероба.
Тоа со купоните исто така чудно, ај разбирам можда до негде што се точеше алкохол у пластика ама не мораше и купони да има.

И друга ствар, али тоа нормално не зависи од тие што организираат, абе многу деца, мислам дека 70 посто од народ беше испод 20 год :) Кај е народов од 24 години па нагоре...

Како и да е keep up со организација на журкиве...
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
toa e znak deka ne ni e mestoto za na zurki
se pod 20 godini deca po zurki :D

Па не би требало да е така, али за жал кај нас народов бар последниве неколку генерации се пензионираат за искачање од многу рано, напунат ли 23 - 4 искачањата им се кафиња и седење по дома, а на друга половина им се т фолк и се едно те исто на ковер бенд свирки, мал процент остануваат активни по журкање. Ја коа имав 23 - 4 на журките у Колосеум глеав или врсници или постари.
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
И друга ствар, али тоа нормално не зависи од тие што организираат, абе многу деца, мислам дека 70 посто од народ беше испод 20 год :) Кај е народов од 24 години па нагоре...
Јас многу одев по журки на времето и да, постар сум од 24 поприлично....не е до тоа колку се стари луѓето. Музиката беше друга, ново беше и градот беше по-компактен, имаше повеќе забава, континуитет - викендот траеше од среда до недела. Глеав некои слики од журкава - кантина - стап до стап - женски лик гледаш на 25 мужи, а не беше така........ова денеска е обично трескање без памет.....не ми е мило што е така, ама така е.....у Менада идеме, шо да праиме :confused:
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Тие што имаат среќа да се вработени се зафатени, останатите се надвор од Македонија

Ок де и да се вработени, петок , сабота може да се издвои да се искочи. И на запад се вработени па имаат топ журчиња.
--- надополнето: 3 декември 2013 во 11:17 ---
Јас многу одев по журки на времето и да, постар сум од 24 поприлично....не е до тоа колку се стари луѓето. Музиката беше друга, ново беше и градот беше по-компактен, имаше повеќе забава, континуитет - викендот траеше од среда до недела. Глеав некои слики од журкава - кантина - стап до стап - женски лик гледаш на 25 мужи, а не беше така........ова денеска е обично трескање без памет.....не ми е мило што е така, ама така е.....у Менада идеме, шо да праиме :confused:

Абе за град од 700 000 плус рачунај и студенти од другои градовио и тие од други градови што работат у Скопје, народ има не дека нема, само што помили им се други работи а и да бидеме реални како народов да заборави да се забавува. Од простотилок си патиме па така некои сметаат дека е дебилно да се игра у диско па седат умисирени на своите коњопои и сепариња, демек сите сме многу опасни фаци па нема ние што да играме. Ама тоа е за жал кај нас си патиме од малограѓанско размислување. Али тие истите си играат лудо на некој т фолк срања. Нормално има и исклучоци ама мал остана процентот.

Менада си е ок ама сеа збориме за народ по дискотеки , журки.... се надам не се сведе за луѓево од 24 - 30 год изборот само на две - три места у градов.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Спектакл нареден пат во Колосеум! Куку Леле :place: Ја па уште оптимист дека ке заредат журкиве :pos:
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Спектакл нареден пат во Колосеум! Куку Леле :place: Ја па уште оптимист дека ке заредат журкиве :pos:

Може ќе има по една месечно, али факт е дека клуб како што беше порано Колосеум, кога скоро секоја недела имаше журка во Скопје нема. Тоа е тоа. До негде е можда Сектор ама и таму настрана резидент ДЈ журка со некој гостин се дешава еднаш у месец или два месеци, со исклучок на летниот период. А и стилот е малце поразличен.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
За жал нема веќе пари кај DJ-ите,не даваат спонзори и полесно е некој шабан да дојде од Србија него нив да ги платат (n) се сменија времињата не е како порано o_O
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
vreminjata mnogu se izmenija
a posebno vo klaberskite vreminja :D ne e toa toa sto bese pred 6 7 god
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Се изменија, тогаш ги плаќаа ДЏ-ите по 1000 евра, сега веројатно 20 пати повеќе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom