MAKE UP (Шминка)?

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Се што ќе ми текне. Немам дневна,ноќна или не знам каква шминка. Шминката е шминка, а ја употребувам секогаш кога сакам.Кога нејќам, не ставам ништо и пак ми е ОК.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Тебе не ти треба ич шминка, ама ај.
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Креон, маскара и сјај. Доволно е за преку ден.
 
С

Сатори

Гостин
За преку ден, хидратантно пудро и лабело и може понекогаш маскара.
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Крема за лице,хидратантна пудра што ја ставам само преку ден, црно моливче,маскара али понежно нанесени и розев сјај за усни!
 

Нате

УџУџУ
Член од
7 јуни 2006
Мислења
159
Поени од реакции
0
Без пудра неможам, така да ја ставам секој ден. МАскарата и моливчето исто. А за излаѓање... што се немам на лицето.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
67
Поени од реакции
2
KAKOV "MAKE UP" POVEKE SAKATE NAPADEN ILI DISKRETEN?

Koga mislam za napaden mislam bes na onoj"VAMP" stil kaj kogo se poveke izrazeni ocite so crna senka i molivce.Toj sekako se upotrebuva poveke za noknite izleguvanja bidejki denta e mnogu primetliv i izgleda kako da ne ste se dobro izmile od vecerta tuku samo ste si ja popravile sminkata naredniotr den.Za denska sminka mislam deka e podobra diskretnata sminka t.e samo malku pudra, maskara i sjaj za usta kako i malku rumenilo.A sto mislite vie.....?
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
За навечер секогаш се шминка, зависит и од то кај ќе излегвам и секогаш по нешто ново ќе ми текнит па ретко да се видам исто нашминкана, а пак за преку ден секогаш користам пудра, молив и римел, некогаш ако немам време само римел ставам, ама ретко (скоро никогаш) не излегвам од дома без барем малце да се нашминкам, ем шо работата не ми дозволува да излезам од дома ко дух (пошо имам бел тен) ем и навика ми стана па не само мене туку и на другите им е чудно ако сум без шминка
 

Едно Чупе

serial coffee drinker
Член од
6 февруари 2007
Мислења
17
Поени од реакции
1
Eye Make Up (со слики)

Epa vaka...Jas od sminkajne najpoveke vreme mu posvetuvam na ocite...Kako gi sminkate ocite?Sto koristite najpoveke?Jas koristam kreonce (obavezno),i ponekogas nekoja senka.Ako mozite da uploadirate sliki od vasiot omilen stil na sminkanje,vasi domasni kreacii idr uploadirajte.:helou:


Едитирано од модератор:

- Преголеми слики кои го реметат распоредот на страната и ја отежнуваат функцијата на истата.
Понекогаш и на тоа треба да се мисли.
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Преку ден не користам ништо освен лабело.
За навечер, може да се случи да ставам пудра, иако ретко, грд ми е филингот кога ја имам на лице. Црна маскара, евентуално црн молив. Толку.
Нејќам шминка де... :icon_lol:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Порано ми беше мерак да се шминкам, а сега ептен ретко практикувам... само кога имам подочњаци го колена користам пудра, а обично ставам само малце креон, лабело или сјај за усни, маскара не ми треба зашто имам природно долги трепки:pipi:.
Не сакам многу шминка, ми делува нападно, а и ќе ме мрзи да ја вадам после :pos:
 

E_L_E_N_A

Битола,мој роден крај
Член од
27 декември 2007
Мислења
479
Поени од реакции
16
Преку ден најчесто ставам пудра од Oriflame која дава свеж изглед на лицето,моливче за очи(црно или сиво),маскара и сјај за усни
Исто.Само шо пудрата не ми е од Oriflame туку од Seventeen.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
За преку ден,некогаш се шминкам некогаш не.Зависи од тоа каде одам и од расположение.Дневната шминка најчесто ми се состој од пудра,маскара,моливче за очи и сјај или лабело.А за навечер се шминкам малку појака,ама и тогаш зависи од облеката и приликата.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Хидратантна крем пудра од Avon за преку ден,малку руменило за да не личам на дух, нежна сенка, маскара и сјај за усни.
Навечер си дозволувам и појака шминка, односно потемни тонови на сенка, црно моливче, повеќе маскра, и нормално појака пудра а и камена пудра исто така. :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom