Mage или Warlock?

Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
И мејџот и локот земат маунт на 30-ка , само на овој од тренер шо му е, и петојте на хантерите само се хранат :). За другото се сложвам, се си има своја тежина, и секој за нешто е потребен во играта.
Затоа ми се допаќа хантер, и мислев на локот со тренер што иде, овака даваш пари повеке и за маунт и за тренинг. А моментално глеам, варлок ослабен, губи како луд, 6 месеци викаат да им го направат варлокот а овие уште не ги поправаат баговите, само лажат: утре, утре....
 

^SaW^

^K^B^
Член од
2 јуни 2006
Мислења
892
Поени од реакции
1
Warlock mi e bolje od prvin do edno 20-30 lvl e slab za mageot ali posle ludnica:D
 

Gh0$T

BanishedFromMyOwnWorld
Член од
4 октомври 2008
Мислења
271
Поени од реакции
19
Сега на WOLTK мage-от е најдобар од сите спелл кастери ...:zver:
 

ToXic_

Booyah!
Член од
19 март 2009
Мислења
275
Поени од реакции
196
Јас многу ја сакам класата Mage, ама Warlock не знам дали ќе може да тепа, зошто овој има доста магии против Mage от што може да го заебе, да не го мавне ниту еднаш со магија. Сепак зависи до играчот, како го игра Warlock от.
лол
ај онтопик

Зашто сите го сакаат mage?
3 причини

Frost mage

Само Frost nova и Spam Icelance.

се на се за Frost mage не ти треба skill фрост маге и братучед ми кој е 1 годинка може да го игра само трчај како мало дете и spam icelance.
 
Член од
22 март 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
Зависи дали играш на оригиналот (3.0.9) или на некој приватен ако е БЦ (2.4.3).На оригиналот земи си маѓе,ѕвер е.Ја играм на приватен 2.4.3 со паладин 28 лвл,и еден 27 лвл варлоцк ме скина на дуел.Го пушти она чудото да ма напага,а варлоцкот само Fear кастираше и едвај го чепнав.А на маѓињата ги посерувам од ќотек :D :vozbud:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
лол
ај онтопик

Зашто сите го сакаат mage?
3 причини

Frost mage

Само Frost nova и Spam Icelance.

се на се за Frost mage не ти треба skill фрост маге и братучед ми кој е 1 годинка може да го игра само трчај како мало дете и spam icelance.
Ова е многу грешно мислење. Незнам дали имаш играно ти или брачед ти на 2000 + рејтинг арена, ама претпоставувам не , оти немаше ова да го напишиш. Друго е ко ке играш со тимови на 1500 рејтинг кои претежно се пве играчи и играат for fun, а друго е над 2к кој цела игра му се базира на пвп и играат да бидат први во батл групата , за гладиатор итн . Јас играв мејџ во s3 и можам да ти кажам дека не е се spam lance. Добар мејџ прво би контролирал па после би мавал и тоа сигурно не спам ice lance. Посекако само против warrior 1x1 работи то. Во случај да неверваш, имаше сега од blizz турнир во Берлин , има на јутуб видеа, барај HON или Sk-gaming и ке се увериш :)
Мејџ-от нетрeбаше скил на почеток на wotlk ко немаше никој resilience. Arcane Barrage .. instant Pyro . Arcane Barrage, ако преживеј шо тешко се случваше .. counterspell , Arcane Barrage. Ама еве луѓето се напукаја со рез , аркејн мејџ-от го нерфнаја и така.
 
Член од
16 март 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
варлок ти е 1000 пати подобро ...
еве некој причини
варлок има многу повеќе хелт од мејџот и повеке ризајланс
дед коил (инстант феар) и феар (феар со кастење) и плус ховл оф терор (исто феар). Има пет. Има дотови. и има хелт и мана драин...
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Зависи од играчот.:toe: Ја би идел мејџ пошо све е пофлексибилно све е во движење.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Двете класи фундаментално се разликуваат една од друга и во напад и во одбрана.

- Mage за одбрана користи дистанца па затоа има многу скилови за бегање, Warlock за одбрана се користи себеси па затоа има многу енергија, интересни disable клетви и демон петови.

- Mage за напад користи cast time и инстант скилови со прилично висок damage spike, напади кои му одговараат со тактиката "избегај далеку па удри јаааако", Warlock за напад користи инстант дотови и брзи магии кои тешко се контрираат, напади кои му одговараат со тактиката "Ако, убоо, ти занимавај се со мене дур ти ја цедам енергијата а се пунам себеси"

Нормално има и варијации на тема, талентите де.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom