Mage или Warlock?

Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Ме интересираат вашите мисења, доколку почнувате или почнавте кого ке го изберете/ кого го избравте Mage или Warlock? Неколку добри и лоши работи за класиве ( Сакам да почнам, незнам кој :) )... Поздрав.
 
Член од
16 мај 2006
Мислења
2
Поени од реакции
0
Мејџ дефинитивно...можи варлоците се гадни за тепање(и навистина се) ама јас едноставно обожавам мејџ.Самата идеја на тепање без да те удрат ја прави играта поинтересна. ;)


 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
:raz:Глеј да не почнеш воопшто, зс ако почнеш враќање “мало сутра„ :)
Инаку mage е мислам подобро до негде амаза да го играш ќе ти треба брзина и снаодливост :icon_lol:
Ама и lock е добро до некаде... А да пробаш со Drood или поп(priest) :) Мислам дека се по весели од останатите кастери
 

Voice of Jericho

Twisted Firestarter
Член од
13 септември 2008
Мислења
301
Поени од реакции
137
Јас многу ја сакам класата Mage, ама Warlock не знам дали ќе може да тепа, зошто овој има доста магии против Mage от што може да го заебе, да не го мавне ниту еднаш со магија. Сепак зависи до играчот, како го игра Warlock от.
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
Според мене ем еј дџи е подобро. Сега се зависи од твојот стил на играње. Со лок имаш дотови колку ти душа сака дури и повеќе а со мејџо заеб*ваш се со мобовите :)
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
217
Поени од реакции
1
zavisi kako planiras da igras, za pobrzo fakanje level warlockot ti e podobro, oti pobrzo ke tepas moobovi, ali zavisi kako igras :)
za posle 70 ili sega so WOTLK posle 80ti level, za pvp i mageot i warlockot ti se DPS, mageot ide dobro vo kombinacija so tenk ili healer (2vs2) i ako igras dobro ke imas sansi za dobra pvp oprema, za pve mageot e mnogu dobar DPS-er ali bas oti "mava" mnogu moze mnogu cesto da si mrtov.. za vo raid obicno mage ima kolko da ne bide bez edna klasa, obicno frost, iako ima mesta kade e stvarno potreben. Warlockot za pvp znam deka me nervira mnogu, posebno so hunterot koga igram, zaradi kletvite inaku e mnogu lesna cel (ne za site klasi) a za pve e "must need!" DPS-er. Se zavisi kako planiras da igras :smir:
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
брат маѓе и ич да не му ја мислеш... има некој босови шо без маѓе нема никакви шанси да се минат...ем и кога претвореш у офца некој...мераци :)
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
84
Поени од реакции
0
warloko mn jaki setojte tier mu se nafaca inace imam mage igrano i epten jaki se i interesni za igranje
 
Член од
23 август 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
нема врска.. зависи што Skillz имаш.. мејџот е добар да.. ама ако го одбереш најдобриот пет во зависност од талентите лок ти е УБИЦА.. :D
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
Rokaj Mage , definitivno zasto ako si pocetnik toa ti e najinteresna klasa za igranje ... lesno se lvlira ;) , nemoj da pocinjas warlock ... sea za sea e mnogu tapa a i da ti kazam pravo klasata e epten monotona za igranje ... ma da ti si znaes koga bi bil na tvoe mesto bi izbral Mage ;)
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
57
Поени од реакции
1
Rokaj Mage , definitivno zasto ako si pocetnik toa ti e najinteresna klasa za igranje ... lesno se lvlira ;) , nemoj da pocinjas warlock ... sea za sea e mnogu tapa a i da ti kazam pravo klasata e epten monotona za igranje ... ma da ti si znaes koga bi bil na tvoe mesto bi izbral Mage ;)
братт што има врска тоа ако си почетник земи mage јас играм година и пол wow имам mage full t6 и мое мислење е дека е теско за почетник mage.
А за тоа кој е подобар се разбира дека е mage јас сум имал 10000 удар со критикал.
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
И јас гледав малку, едноставно сватив дека: сите класи на вов се потребни, не е битно каде и зошто, сите се потребни, и кој и да почнеш нема да се заебеш... Мејџот сеа има нели портали, и си прави храна, и пијалоци, а варлокот има маунт... некако ми изгледа дека е потежок варлокот, а и тие пет кој ке ги храни :pos2:, а мејџот ми е така позаебан... пред некој ден се вклучив на оригинал и почнеав еден нов карактер (онака безврска) и може да се каже 60-70% од почетниците беа мејџови... така беше случајот тие реалми ја кај што гледав, бев на 2-3... така да, очекувам уште одговори...
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
И јас гледав малку, едноставно сватив дека: сите класи на вов се потребни, не е битно каде и зошто, сите се потребни, и кој и да почнеш нема да се заебеш... Мејџот сеа има нели портали, и си прави храна, и пијалоци, а варлокот има маунт... некако ми изгледа дека е потежок варлокот, а и тие пет кој ке ги храни :pos2:, а мејџот ми е така позаебан... пред некој ден се вклучив на оригинал и почнеав еден нов карактер (онака безврска) и може да се каже 60-70% од почетниците беа мејџови... така беше случајот тие реалми ја кај што гледав, бев на 2-3... така да, очекувам уште одговори...
И мејџот и локот земат маунт на 30-ка , само на овој од тренер шо му е, и петојте на хантерите само се хранат :). За другото се сложвам, се си има своја тежина, и секој за нешто е потребен во играта.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom