Mage или Warlock?

DaN-MaN

Warlock
Член од
1 февруари 2007
Мислења
491
Поени од реакции
3
Лок е мој стил. За левел полесно е лок. Имаш демон со тебе (воид) така да тебе мобовите не те тепаат. Можеш лесно соло квестови да идеш и елитки да млатиш без проблем. Јас играв мејџ до 46 левел али ми здосади. Напраив лок и супер ми е. Бај д уеј еве и лок у ПвП акција. Гледајте го цело клипче крајот е јак 30к крит o_O (не е фан сервер)


Еве и Armory од дечкото http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Silvermoon&n=Ölen

Едит: НЕМА НАЈЈАКО ИЛИ ПОЈАКО, АМАН. Ако имаш скил можеш со која класа сакаш да утепаш која класа сакаш. Така?
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Лок е мој стил. За левел полесно е лок. Имаш демон со тебе (воид) така да тебе мобовите не те тепаат. Можеш лесно соло квестови да идеш и елитки да млатиш без проблем. Јас играв мејџ до 46 левел али ми здосади. Напраив лок и супер ми е. Бај д уеј еве и лок у ПвП акција. Гледајте го цело клипче крајот е јак 30к крит o_O (не е фан сервер)


Едит: НЕМА НАЈЈАКО ИЛИ ПОЈАКО, АМАН. Ако имаш скил можеш со која класа сакаш да утепаш која класа сакаш. Така?
Ако убаво заприметиш ќе видиш дека на гробишта кога се тепа со еден шаман, прво му удира имолејт за 1400 и после соулфајр за 16к го мава, и шаманот од пун здравје, умира. Резилијанс нула :)
Не викам дека бројките не се реални, ама преку таквото ми е дојдено кога некој ќе земе ќе прави видео со исечоци, и селектирани критови врз луѓе кои што немаат резилијенс.

Јас мојот лок го играм пвп последниве месец дена со дестракшн билд поради помал демиџ талентите што се, и верувај тој билд може најголем демиџ да прави за брзо време...
Типот уште прави скриншот кога сите тринкети и бафови му се упалени, и уау..замисли дури 4к спел има...хех :)

Крај краева. 1000 рејтинг има :) што повеќе да кажам. Е од арена нека извади видео едно каде мава така над 15к соулфајр е тогаш ќе праиме муабет :P
 

Siljo

Mercenary
Член од
20 јуни 2009
Мислења
71
Поени од реакции
34
За мене подобро е Ворлок многу е јако и интересно
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Дали некој може да ми каже како да ги наместам талентиве за ПВП? На worlock!!!
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Дали некој може да ми каже како да ги наместам талентиве за ПВП? На worlock!!!

Зависи за каков ПвП ти требаат...

Соло ПвП дестро ти е најдобро нешто од прилика вака со тоа што ќе треба паметно да ја играш курвата (Succubus), да го контролираш противникот (доколку користи тринкет, користи Death Coil, и пак заспиј го) отвори го со Chaos Bolt, Immolate, и успори го со Conflagrate. Доколку си имал време да поставиш телепорт, користи го, и ќе имаш бонус време за уште две брзи магии, и доколку е под 35% користи Shadowburn за поголем крит, и според потреба имаш и Shadowfury.

Нормално, зависни од противникот, ќе користиш и други ротации според потреба..

Истиве таленти се добри и доколку играш 2 на 2 Арени.

За 5 на 5, гледам неколку ворлоци играат и Affliction поради дотовите, фелхантер и Unstable Affliction талентот, но јас досега не сум експериментирал со тој спек.

Еве ти едно видео кое што верувам дека би ти било многу користо, каде што можеш да видиш таленти, макроа, опрема, гемови, енчанти и слични работи кои што ќе ти се потребни за ПвП, или па ако сакаш да го симнеш можеш од тука (HD квалитет, 900мб фајл :) )

Се надевам дека ќе ти биде од голема помош :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Зависи за каков ПвП ти требаат...

Соло ПвП дестро ти е најдобро нешто од прилика вака со тоа што ќе треба паметно да ја играш курвата (Succubus), да го контролираш противникот (доколку користи тринкет, користи Death Coil, и пак заспиј го) отвори го со Chaos Bolt, Immolate, и успори го со Conflagrate. Доколку си имал време да поставиш телепорт, користи го, и ќе имаш бонус време за уште две брзи магии, и доколку е под 35% користи Shadowburn за поголем крит, и според потреба имаш и Shadowfury.

Нормално, зависни од противникот, ќе користиш и други ротации според потреба..

Истиве таленти се добри и доколку играш 2 на 2 Арени.

За 5 на 5, гледам неколку ворлоци играат и Affliction поради дотовите, фелхантер и Unstable Affliction талентот, но јас досега не сум експериментирал со тој спек.

Еве ти едно видео кое што верувам дека би ти било многу користо, каде што можеш да видиш таленти, макроа, опрема, гемови, енчанти и слични работи кои што ќе ти се потребни за ПвП, или па ако сакаш да го симнеш можеш од тука (HD квалитет, 900мб фајл :) )

Се надевам дека ќе ти биде од голема помош :)
Да да, како не од голема помош ми беше. фала ти :smir:
 
Г

Господ

Гостин
Според мене Мејџот е малку покомплициран бидејки како што прочитав погоре треба поголема снаодливост и брзина да се изигра.Можеш да билдаш опасни комбоа како Instant pyro комбинирано со Arcane Power(spelot od talenti za 20%spell power)и некој тринк за spell power.И плус мене ми е најинтересно да го играм омилена класа ми е.(јас ги играм обично дуал спек arcane / fire или arcane / frost респек правам по потреба)инаку ако играш варлок најдобро според мене е affliction поради исто така спомнатите погоре Дотови и Unstable Affliction ама бидејки на Lock сум минал 5% од времето што сум го минал на mage.

За крај топло ти препорачувам Fire Mage:smir:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.542
Поени од реакции
247
..Одбирам..Варлок :pipi:
Pametno,osven fear imash stun na destruction build koj ima brz reduce i moesh povekje pati da go stunovash mejdzot za vreme pvp pa ako si b-elf arcane ti doagja kako 3t stun po fearot i edno kako zelen golem krug i so nekolku kletvi vo kombinacija so Immolate i Confligerate mejdzhot = duh pa shto i saka rasa da e.Samo kako shto rekoa prethodno zavisi koj kje mavni prv,ako go stunovash prv tvoj e,kje go igrash kako sakash pod fear i kletvi a ako e obratno kje se pomachish baagji.
 
Член од
27 август 2009
Мислења
14
Поени од реакции
1
za pvp mage ti e nezno ko*ile. mn damage ama isto taka i ne trpi damage... warlock mozes da tepas samo ako si blood elf (spored mene) zasto belfot sea ima 2 silenca i mozes da go skines. baska iluzii.. sve zavisi koj prv ke mavne.. Dali warlockot so fear ili mageot so silence.. kako i da e opasna tepacka..
Lol, epic razmisluvanja, bash te biva :zver:
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Порано играв WoW сеа не играм,иначе играв со Варлок до 60 lvl.Според мене Варлок.
 
С

сашенко

Гостин
Имам играно И МЕЈЏ И ВАРЛОК и незнам што да одберам стварно и пошто и едното и другото се ептен добри.Веќе не играм ВОВ одамна баталив иначе одамна баталив...
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
Не знам. Мејџ е добар ама бара мн брзина, рефлекси и снаодливост. Варлок е исто добар има стан, феар и сите тие срања. Зависи до играчот најмногу ама пошо ја играм мејџ мислам дека е подобар
 

Kajgana Shop

На врв Bottom