Lyoness

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Соња беше само марионета на многу поголеми играчи(политички криимналци) од неа,таа се нафати на оваа улога затоа што имаше и она профит,ама главниот дел го земаа тогашните министри и политичарите-криминалци претежно од редовите на тогашна СДС- Б.Ц....Така да се е јасно
Нема врска со темава Б.Ц. и политика, споредбата е дека и ТАТ беше пирамидална шема и Лајонес се осудени во Швајцарија за пирамидална шема. И ова се факти кој не можи да ги оспори никој со никакви исплати на некојси облак.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.243
Поени од реакции
4.440
Кoј бе ги учи oвие нa мaркетинг?

Стaнувa еднo типче стигнaл дo 4-5нивo и зaрaбoтувaл 2000-3000 еврa месечнo и викa дaли имa тукa некoј без нoзе
Дoбрo, знaчи немa

И пуштa еднo видеo нa кoе чoвек без нoзе игрa брејк денс и зaвршувa видеoтo и викa зaмислете кoлку е тешкo чoвек без нoзе дa игрa брејк денс, a кoлку е леснo дa јa пoнудите бесплaтнaтa лaјoнес кaртичкa :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

И oвие екипaвa негoвa вaљдa тaкaaaaaa е кo нa митинг дa се
Се нaсевaм дечкoтo шo гo снимaше ќе јa пушти oвaa снимкa :D

Нaместo дa кaже еднoстaвнo бесплaтнa е, препoрaчувaјте јa, oвoј прoбувaше дa се нaпрaи интересен:busi:
И јa кaј сум тргнaл сo oвие, мoре тргнaв пo умoт нa еднa, тешкo е дa и речеш не, сеa се мислaм кaкo дa и кaжaм декa не ме зaнимa oвa:icon_lol:
Две години подоцна девојкава бара совети у work&travel групата на фб :icon_lol: Тоа е се што треба да знаете за Лајонес.
Не стана богаташ thank God she's pretty
 
T

Terroir

Гостин
Две години подоцна девојкава бара совети у work&travel групата на фб :icon_lol: Тоа е се што треба да знаете за Лајонес.
Не стана богаташ thank God she's pretty
Се е според планот без гајле, ќе ја шири мрежата на лајонес и во Америка тие 3-4 месеци #nevergiveup #workhard #patienceiskey :icon_lol:
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Нема врска со темава Б.Ц. и политика, споредбата е дека и ТАТ беше пирамидална шема и Лајонес се осудени во Швајцарија за пирамидална шема. И ова се факти кој не можи да ги оспори никој со никакви исплати на некојси облак.
Да да,кај нас ништо нема врска со политика,затоа пола млади ни побегнаа од државава додека нашите политичари од сиромаси станаа милионери...да бе,немаат они врска со ТАТ и со ред други криминали...И мене не ми беше поентата политика ама мора да го потсеќам народов на нивните криминали а и споредбата некако се погоди[DOUBLEPOST=1525635629][/DOUBLEPOST]
Две години подоцна девојкава бара совети у work&travel групата на фб :icon_lol: Тоа е се што треба да знаете за Лајонес.
Не стана богаташ thank God she's pretty
Дојдоа во мојот град,отидов на презентација во еден ресторан беше,се испија 6 кисели води и овие од Лајонес ги гледам си одат без да платат,ама келнерот убава лекција им одржа-зборите овде за милиони,шеми и ред други работи а немате пари да си ги платите киселите води! Ете толку за Лајоневци
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Да се прави конверзија во светски облак или да се остане на националните облаци?
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Лајонес казнети со 3 милиони евра за превара во Италија и прогласени за прирамидалнна штедилница.... ДОдека има овци ќе има и млеко и волна!!
Oсвен Витанов некој друг виде некој денар во МК?
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Лајонес казнети со 3 милиони евра за превара во Италија и прогласени за прирамидалнна штедилница.... ДОдека има овци ќе има и млеко и волна!!
Еве го линкот од сопштението од агенцијата за коректност на пазарот, така некако му се вика во Италија. Му го пуштам на моите другари завлезени во срањево и ми велат лага било, му измислувале. Значи толку овца народ,не веруваат на официјално соопштение а веруваат на збор на Витанов. Малку ни е.
 
G

Gjoksi

Гостин
Му веруваат на Витанов и на БЕРЛУСКОНИ. Тоа му беше најновата реклама од пред некој месец, демек ете и Берлускони големиот бизнисмен влегол во Лајонес. А тоа е оној истиот Берлускони којшто во Италија беше осуден на казни затвор за даночна измама, даночно затајување, подмитување итн.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Малку е тоа по 2400 евра требало многу повеќе да им соберат.

Се знае дека функционира пирамидално, ама секогаш има такви кои мислат дека ќе се збогатат за 3 месеци, а уствари помагаат друг да се збогати. Ене не го оној со нивни пари се шета насекаде, а оние под него го добија од тритее најголемото.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Еве го линкот од сопштението од агенцијата за коректност на пазарот, така некако му се вика во Италија. Му го пуштам на моите другари завлезени во срањево и ми велат лага било, му измислувале. Значи толку овца народ,не веруваат на официјално соопштение а веруваат на збор на Витанов. Малку ни е.
Jaс мислам Соња од ТАТ пак да отвори штедилница ќе има будали што ќе стават пари таму. Иначе јас еден едвај го откачив 5 месеци ми досаѓаше со Лајонес. Ние од секогаш сме работеле приватно и знам како се заработува и не верувам во брзи пари. Дедоми секогаш кажуваше, гладна кокошка просо сонувала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom