Lycamobile Македонија

Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.102
Поени од реакции
480
Дали постои можност да ми биде блокирана сметката на СТБ или да ми бидат земени сите пари од кредитната картичка, доколку активирам годишен пакет на Лајка со парите што ги имам на картичката од СТБ?

Sent from my 23021RAA2Y using Tapatalk
Najverojatno ako nekoj se obide da povlece od STB ke ti soprat internet plakjanje samo koga ke vidat deka e nesigurno plakjanjeto, a ako nemaat dobra sigurnost lagano ke ti gi povlecat parite
 
Член од
22 август 2020
Мислења
107
Поени од реакции
68
Najverojatno ako nekoj se obide da povlece od STB ke ti soprat internet plakjanje samo koga ke vidat deka e nesigurno plakjanjeto, a ako nemaat dobra sigurnost lagano ke ti gi povlecat parite
Значи од СТБ плаќам кон Лајка, треба тие 4000 нормално да ги повлечат што ги плаќам, сакаш да кажеш дека само ќе ми ги земат без да се активира годишниот пакет?

Sent from my 23021RAA2Y using Tapatalk
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.102
Поени од реакции
480
Значи од СТБ плаќам кон Лајка, треба тие 4000 нормално да ги повлечат што ги плаќам, сакаш да кажеш дека само ќе ми ги земат без да се активира годишниот пакет?

Sent from my 23021RAA2Y using Tapatalk
Ne zboruvam za lajka znaci ti sto si plakjas za lajka e drugo plati si i aktiviraj si, kazuvam za sistemot sto im bese hakiran i hakerite gi doznaa site karticki i probaa da napravat povlekuvanje, zavrti dve tri strani nanazad i procitaj ubavo sto e pisuvano nemozam da raskazuvam prikazni
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.506
Поени од реакции
2.638
Значи од СТБ плаќам кон Лајка, треба тие 4000 нормално да ги повлечат што ги плаќам, сакаш да кажеш дека само ќе ми ги земат без да се активира годишниот пакет?

Sent from my 23021RAA2Y using Tapatalk
Znaci aktivacijata na godisniot paket cini 4000den taka da ne plakas ti na lyca pa posle da aktiviras paket tuku direktno e opcijata da aktiviras a za toa da ti zemat 4000den.Edna operacija e.
 
Член од
22 август 2020
Мислења
107
Поени од реакции
68
Znaci aktivacijata na godisniot paket cini 4000den taka da ne plakas ti na lyca pa posle da aktiviras paket tuku direktno e opcijata da aktiviras a za toa da ti zemat 4000den.Edna operacija e.
Значи со самото плаќање 4000 се активира пакетот? Не може да ми земат 4000 а пакетот да не е активиран, така?
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.506
Поени од реакции
2.638
Значи со самото плаќање 4000 се активира пакетот? Не може да ми земат 4000 а пакетот да не е активиран, така?
Tocno...Iako gledam deka nemas iskustvo vo ova taka da za prvpat bi ti preporacal nekoj poiskusen ako imas da ti ja zavrsi ovaa rabota da ne zaglavis nesto (pogresen broj da im pises ili nesto takvo slicno) ili pogresno nesto so karticka pa posle da ne te ostava sistemot da povtoris istata procedura (ne deka e do tebe tuku i lyca systemot e lev taka da toa e moja preporaka
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.393
Поени од реакции
3.751
Tocno...Iako gledam deka nemas iskustvo vo ova taka da za prvpat bi ti preporacal nekoj poiskusen ako imas da ti ja zavrsi ovaa rabota da ne zaglavis nesto (pogresen broj da im pises ili nesto takvo slicno) ili pogresno nesto so karticka pa posle da ne te ostava sistemot da povtoris istata procedura (ne deka e do tebe tuku i lyca systemot e lev taka da toa e moja preporaka
Tocno .....
Автоматски споено мислење:

Значи со самото плаќање 4000 се активира пакетот? Не може да ми земат 4000 а пакетот да не е активиран, така?
Kako sto ti pisa clenot,ako tie prv pat,ili nekoj sto znae/aktiviral ,mozes da utnes...
ako veke si aktiviral javise 1212 da ti ja izbrisat kartickata od sistem...
 
Член од
22 август 2020
Мислења
107
Поени од реакции
68
Tocno...Iako gledam deka nemas iskustvo vo ova taka da za prvpat bi ti preporacal nekoj poiskusen ako imas da ti ja zavrsi ovaa rabota da ne zaglavis nesto (pogresen broj da im pises ili nesto takvo slicno) ili pogresno nesto so karticka pa posle da ne te ostava sistemot da povtoris istata procedura (ne deka e do tebe tuku i lyca systemot e lev taka da toa e moja preporaka
Не е проблем. Важно е само да не ми земе 4000 без да активира пакет. Ако не можам да ја повторам постапката, ако не се активира и ако не ми земе 4000, ќе си активирам месечен пакет физички во живо како што си правам досега.

Sent from my 23021RAA2Y using Tapatalk
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.393
Поени од реакции
3.751
Не е проблем. Важно е само да не ми земе 4000 без да активира пакет. Ако не можам да ја повторам постапката, ако не се активира и ако не ми земе 4000, ќе си активирам месечен пакет физички во живо како што си правам досега.

Sent from my 23021RAA2Y using Tapatalk
Ako so kartickata koja ke plajkas ima i prethodno onLine plajkano bilo sto i stiga Opt 100% ke se aktivira 12m,paketot ,ako na taa karticka ne stiga otp 50/50 deka ke se aktivira.
Ne klikaj auto bundle, aktivacijata e vednas istiot moment posle naplatata,
Otkako ke ti se aktivira javise 1212 da ja izbrisat kartickata ...

Jas povejke godini i sum aktiviral i nadopolnuval povejke paketi razlicni i pred ovie 12m, koi se od 10.2021
Prethodniot mesec sto se sluci ne se znae oficijalno so hakirajneto, inaku lyca imase napad 10.2023 vo mn,drzavi kade raboti a mozebi makedonskite karticki duri sega probale da gi zloupotrebat a bile uste togas veke hakirani....
 
Член од
22 август 2020
Мислења
107
Поени од реакции
68
Ako so kartickata koja ke plajkas ima i prethodno onLine plajkano bilo sto i stiga Opt 100% ke se aktivira 12m,paketot ,ako na taa karticka ne stiga otp 50/50 deka ke se aktivira.
Ne klikaj auto bundle, aktivacijata e vednas istiot moment posle naplatata,
Otkako ke ti se aktivira javise 1212 da ja izbrisat kartickata ...

Jas povejke godini i sum aktiviral i nadopolnuval povejke paketi razlicni i pred ovie 12m, koi se od 10.2021
Prethodniot mesec sto se sluci ne se znae oficijalno so hakirajneto, inaku lyca imase napad 10.2023 vo mn,drzavi kade raboti a mozebi makedonskite karticki duri sega probale da gi zloupotrebat a bile uste togas veke hakirani....
Имам плаќано со неа. А за ова што викаш дека ако не стига отп 50-50 е дали ќе се активира, да те прашам нешто:
Ако не се активира, сигурно нема да ми ги земат 4000, или можно е да ми ги земат, а да не се активира?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.393
Поени од реакции
3.751
Имам плаќано со неа. А за ова што викаш дека ако не стига отп 50-50 е дали ќе се активира, да те прашам нешто:
Ако не се активира, сигурно нема да ми ги земат 4000, или можно е да ми ги земат, а да не се активира?
Nema zemajne pari ako ne aktivira na kraj na plajkajne ke stoi neuspesno, ako e uspesni ke stoi uspesna uplata,i stiga sms za aktiviran paket 12m. New bundle.
Koga ke pomini se ke go vidis ova koe tigo postiram...
 

Attachments

Член од
22 август 2020
Мислења
107
Поени од реакции
68
Ok,so denesniot den 360denovi od denes imas,toa sto si platil 99% od dogovorot ke se ispocituva, no se slucuvaa 2/3 ispadi vo godinata,
Ne zaboravaj toa sto ti kazav javise do 18h, da ja izbrisat kartickata od sistem...
На лајка да се јавам? Како да ја избришат од систем и зошто?

Sent from my 23021RAA2Y using Tapatalk
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.393
Поени од реакции
3.751
На лајка да се јавам? Како да ја избришат од систем и зошто?

Sent from my 23021RAA2Y using Tapatalk
A druze ti leteci si ovde,
1212 potoa 8 potoa 1 za Mkd.
da ja izbrisat bidejki imase/imalo hakerski napad na korisnici sto plajkale....ama bidejki te mrzi 2/3strani unazad da vidis dzabe se objasnuvame, uste ako ti kazime deka ima pregovori potencijalno Mtel da go kupi na esen/do kraj na 2024 Lycamobile sega skroz ke se razocaras....ama sekoj e golem si znae ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom