Lycamobile Македонија

Член од
7 февруари 2021
Мислења
243
Поени од реакции
737
Ме интересира дали може да се надополни пакет за 12 месеци преку апликацијата или на веб страницата на Лајка?

Sent from my 23021RAA2Y using Tapatalk
Може и преку апликација и преку веб. За 1 минута се активира.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.390
Поени од реакции
3.750
Ме интересира дали може да се надополни пакет за 12 месеци преку апликацијата или на веб страницата на Лајка?

Sent from my 23021RAA2Y using Tapatalk
Ne nadopolnuvas, tuku go kupuvas onLine paketot za 12 meseci,odnosno (360 denovi)cenata ja plajkas unapred a operatorot na sekoi 30dena ti go Re-obnovuva...
 
Член од
22 август 2020
Мислења
107
Поени од реакции
68
Ne nadopolnuvas, tuku go kupuvas onLine paketot za 12 meseci,odnosno (360 denovi)cenata ja plajkas unapred a operatorot na sekoi 30dena ti go Re-obnovuva...
Нема веќе проблеми со картичките од стопанска банка, може да се плати онлајн?

Sent from my 23021RAA2Y using Tapatalk
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.102
Поени од реакции
480
Нема веќе проблеми со картичките од стопанска банка, може да се плати онлајн?

Sent from my 23021RAA2Y using Tapatalk
Nema nikakvi problemi, znaci limitot e na 0la bidejki e hakiran sistemot i otkrieni se site karticki od hakerite taka da toa nikad nema da se opravi ili menjaj si limit stalno ili nova karticka bolje za sigurnost i vekje ne stavaj kredit na lajka i resen problem gledas kolku im e siguren sistemot stom se slucuva ova.
I em ke ti ja naplatat novata karticka.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.390
Поени од реакции
3.750
Нема веќе проблеми со картичките од стопанска банка, може да се плати онлајн?

Sent from my 23021RAA2Y using Tapatalk
Mene od Stb,mi tvrdat deka nema problem, a toa sto ne stiga Otp na a1 broj,ke go resavale dopolnitelno,koga sum sakal da plajkam online da sum se javel keme oslobodele 10min od Otp,toa e odgovorot a Kb, insistira da se smeni karticka,i limit da e sekogas 0 za onLine plajkajne dase promeni samo ako plajkas nesto a ja znaes sumata tocna...
A od Lyca nekolku dena ne rabotese web i app, pravele update na sistemot i + security update,sto napravile nikoj ne znae
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.102
Поени од реакции
480
Nisto ne napravile smenile lozinkata samo za vlez na sistemot ahahahha
Автоматски споено мислење:

I edno fabricko se maanale ahhhahaj
Автоматски споено мислење:

Inaku ti davaat li od kb besplatna karticka, od nlb ne davaat vo ekspozitura, po telefon od skopje nisto ne kazaa sig nema da dadat ke vidam utre
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.390
Поени од реакции
3.750
Nisto ne napravile smenile lozinkata samo za vlez na sistemot ahahahha
Автоматски споено мислење:

I edno fabricko se maanale ahhhahaj
Автоматски споено мислење:

Inaku ti davaat li od kb besplatna karticka, od nlb ne davaat vo ekspozitura, po telefon od skopje nisto ne kazaa sig nema da dadat ke vidam utre
Od Kb,ne naplatija za karticka a taa e so ista vaznost kako i prethodnata,
Od Stopanska vikaat nema problem...
 

Attachments

Член од
29 август 2008
Мислења
5.390
Поени од реакции
3.750
Cudno, dobri se stom ti dale besplatna karticka, jas denes odam da podnesam pa ke vidime
Nee cudno,im barav po telefon i vo filijala pri podigajne na kartickata da dadat dokument deka poradi lyca e hakirajneto ,ne davaat vikaat gospodine ne se sekirajte ke vi ja smenime besplatno....
I prasuvaat zosto mi e dokument,im vikam da prijavam vo Mvr sajber kriminal, vo Aek i vo agencija za zastita na podatoci ...
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.102
Поени од реакции
480
Nee cudno,im barav po telefon i vo filijala pri podigajne na kartickata da dadat dokument deka poradi lyca e hakirajneto ,ne davaat vikaat gospodine ne se sekirajte ke vi ja smenime besplatno....
I prasuvaat zosto mi e dokument,im vikam da prijavam vo Mvr sajber kriminal, vo Aek i vo agencija za zastita na podatoci ...
Jas ne se ni obiduvam da baram besplatna karticka, nlb voopsto ne se krivi i zatoa ni ne baram, krivi se lajka i nie kako korisnici koi barame se poevtino i posle snosime posledici
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.506
Поени од реакции
2.638
Nee cudno,im barav po telefon i vo filijala pri podigajne na kartickata da dadat dokument deka poradi lyca e hakirajneto ,ne davaat vikaat gospodine ne se sekirajte ke vi ja smenime besplatno....
I prasuvaat zosto mi e dokument,im vikam da prijavam vo Mvr sajber kriminal, vo Aek i vo agencija za zastita na podatoci ...
Mene mi ja smenija besplatno od Shparkase banka za nedela dena.Ne mi kazaa poradi sto potocno e zamenata (im spomnav dali e poradi lyca ali ne mi dadoa poveke informacii) Iako imam i edna komshika koja nikakva dopirna tocka nema so lyca ali pak i zabranile internet plakanja od NLB banka.

Sega na novata karticka mozam da plakam online ali ne mi doagaat OTP kodovi tuku direktno ide na naplata.Otidov vo banka da prasam zs ne doagaat OTP kodovi mi rekoa e deka poradi operatorot koj go koristite a pred da se sluci napadot mi doagaa OTP kodovi od site osven Lyca koga plakav.Garant moze poradi zaebanciite da ne prekinat dogovor lyca so shparkasse pa da ne doagaat kodovi vo idnina.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.390
Поени од реакции
3.750
Jas ne se ni obiduvam da baram besplatna karticka, nlb voopsto ne se krivi i zatoa ni ne baram, krivi se lajka i nie kako korisnici koi barame se poevtino i posle snosime posledici
A kakvi poslednici ?? Ti naplatija nesto +?.?
Jas so od Stopanska bebit ne sum plajkal kon lyca pa ne mozev nisto da platam ni evn ni a1 ,vodovod itn....
Ne stasuva Otp ni na A1 od Stb i ne pominuva plajkajne.....
i sega kogo da obvinam....?
Автоматски споено мислење:

Mene mi ja smenija besplatno od Shparkase banka za nedela dena.Ne mi kazaa poradi sto potocno e zamenata (im spomnav dali e poradi lyca ali ne mi dadoa poveke informacii) Iako imam i edna komshika koja nikakva dopirna tocka nema so lyca ali pak i zabranile internet plakanja od NLB banka.

Sega na novata karticka mozam da plakam online ali ne mi doagaat OTP kodovi tuku direktno ide na naplata.Otidov vo banka da prasam zs ne doagaat OTP kodovi mi rekoa e deka poradi operatorot koj go koristite a pred da se sluci napadot mi doagaa OTP kodovi od site osven Lyca koga plakav.Garant moze poradi zaebanciite da ne prekinat dogovor lyca so shparkasse pa da ne doagaat kodovi vo idnina.
Jas od Stopanska sk, ne sum plajkal kon Lyca pa ne mozev da plajkam nisto...od call centar baraat resenie ne stiga ni Otp koj e na A1 br,nikogas ne portiran brojot e od prvite od vip 2007 mislam bese...
 
Член од
22 август 2020
Мислења
107
Поени од реакции
68
Дали постои можност да ми биде блокирана сметката на СТБ или да ми бидат земени сите пари од кредитната картичка, доколку активирам годишен пакет на Лајка со парите што ги имам на картичката од СТБ?

Sent from my 23021RAA2Y using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom