Lycamobile Македонија

Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
Во Штип каде може да се портира број во Lyca?
Da ti pratam na pp, od postarite port in pdf,dok, da si go potpopnis cel i da si go ispratis na cs@lycamobile.mk
Toa go pravis ponedelnik najubavo za sto i da ima do petok da zavrsi iako zakonski e 2 rab,denovi.Ti treba samo prazna 0 sim koja ja imas po benziski/tobaka/pogolemi marketi....
Ako si zainteresiran ke ti kazam cela postapka....
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.011
Поени од реакции
1.267
Во макпеторол прашај, трафики, тобако, маркети или друга локација каде што има лајкамобиле значка, исто можеш и онлајн со пополнување на онлајн формулар.
Го видов формуларот за онлајн да поднесеш барање. Како можам да видам кој е привремен Lyca број? Нели на пластиките не го пишува, број свтоматски се доделуваше такс нешто памтам
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
943
Поени од реакции
381
Го видов формуларот за онлајн да поднесеш барање. Како можам да видам кој е привремен Lyca број? Нели на пластиките не го пишува, број свтоматски се доделуваше такс нешто памтам
Stavas u telefon i *132# poso i dvete karticki treba da se na mreza dodeka se prefrla brojot
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
Го видов формуларот за онлајн да поднесеш барање. Како можам да видам кој е привремен Lyca број? Нели на пластиките не го пишува, број свтоматски се доделуваше такс нешто памтам
Preku web, za online tie malce po komplicirano, bidejki potpolnuvas se,i lyca treba da go obrabotat pa potoa ti prajkaat mail so dokumentot za potpis i MNp broj,koj ima link kade se prikacuva,i posle upload tie treba da go dozavrsat celosno barajneto pa potoa se prosleduva do operatorot davatel pa do aek pa da se vrati brojot na Lyca sim,(se gubi na vreme)
Postarite Port in dok, se si potpolnuvas i se potpisuvas stavas sim vo telefon *132# go gledas vremeniot br, go pisuvas vnesuvas i iccd i puk i the end,posle 1h,posle prajkajneto na mail jas se javuvam 1212,da mi potvrdat dali e se ok,
Pred 1 mesec posledno podnesuvav za kolega me iznenadija posle 30min,od emailot mi vratija email deka barajneto e ok,pisja MNP broj,i se prosleduva do telekom,za odstapuvajne,toa bese 9.30 sabajle vo 10h,naredniot den brojot bese celosno portiran i posle 2h, aktiviravme long term megaS 12gb za 3250mkd/12meseci,sledniot den mu vratija kako kredit 236+100mkd=336denari
Za 3 dena zavrsi se....
sega pred 10min,na chat mi pisuva deka snosti vo 00h,mu se obnovil za naredni 30dena....
Za 30 dena zadovolen e,(Otp kodovi od NLb mu stigaat)so doza na rezerva bidejki vo Prilep mrezata A1,e 2 meseci uzas Lte 2/3g nema problemi....
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
753
Поени од реакции
415
Lycamobile zaklucno 2022 ima nad 55.666 korisnici. Brojkata raste sekoj mesec

 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
Lycamobile zaklucno 2022 ima nad 55.666 korisnici. Brojkata raste sekoj mesec

Vo prevod sakas da kazes deka Lyca i pokraj site nedostatoci i pokraj jakiot duopol (koj e 50/50market share)e br3;?
Pozadi lyca se telekabel,pa green i na kraj mtel.
me cudi samo za Tk,bez dogovor a mal procent a zapocnaja 2018, godina i pol posle Lyca....
 
Член од
22 август 2020
Мислења
84
Поени од реакции
58
Имам 5GB интернет, но кога ќе уклучам 4G не фаќа, нема интернет. Со автоматска обнова на пакет сум и досега беше супер, а по последната обнова, како што кажав ми пишува дека имам 5GB, а кога ќе уклучам мобилен интернет (4G), едноставно не фаќа, нема конекција.
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
493
Поени од реакции
317
Aj pratete pak email i po moznost negovata sozdrzina da im pratam vo London, OTP nema aber od sparkase 2 meseci
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
Имам 5GB интернет, но кога ќе уклучам 4G не фаќа, нема интернет. Со автоматска обнова на пакет сум и досега беше супер, а по последната обнова, како што кажав ми пишува дека имам 5GB, а кога ќе уклучам мобилен интернет (4G), едноставно не фаќа, нема конекција.
*137# proveri si, dali tie data roaming On,dali apn,tie aktiven, ako se ova e ok ,probaj 2/3g auto,resetiraj go telefonot....
Автоматски споено мислење:

Aj pratete pak email i po moznost negovata sozdrzina da im pratam vo London, OTP nema aber od sparkase 2 meseci
ke si napises sam email, so tvojot br, email, broj i e mail od sparkase,i link od bankata....
complaints@lycamobile.co.uk
Od sparkase nikogas nema da ti stigne....takva e informacijata odamna....bidejki broevite nivniot sistem gi gledal kako nepostoecki....(virtuelni)
Od Nlb,Stb,Halk i komercijalna stasuvaat
Автоматски споено мислење:

Имам 5GB интернет, но кога ќе уклучам 4G не фаќа, нема интернет. Со автоматска обнова на пакет сум и досега беше супер, а по последната обнова, како што кажав ми пишува дека имам 5GB, а кога ќе уклучам мобилен интернет (4G), едноставно не фаќа, нема конекција.
Koga barate solucija/postavuvate prasajna, stavete po nekoj screenshot,vaka se e badijala...
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
493
Поени од реакции
317
*137# proveri si, dali tie data roaming On,dali apn,tie aktiven, ako se ova e ok ,probaj 2/3g auto,resetiraj go telefonot....
Автоматски споено мислење:

ke si napises sam email, so tvojot br, email, broj i e mail od sparkase,i link od bankata....
complaints@lycamobile.co.uk
Od sparkase nikogas nema da ti stigne....takva e informacijata odamna....bidejki broevite nivniot sistem gi gledal kako nepostoecki....(virtuelni)
Od Nlb,Stb,Halk i komercijalna stasuvaat
Автоматски споено мислење:


Koga barate solucija/postavuvate prasajna, stavete po nekoj screenshot,vaka se e badijala...
Im prativ email, za kolku vreme ke go resat ova?
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.496
Поени од реакции
2.619
Nisto nema da bide izgleda od OTP kodovite.Vcera zena mi ja zema novata debitna karticka vo banka.Na plikoto kade gi ima informaciite za da dobie nov PIN pisuvase da prati poraka na eden broj i vo zagrada (broevi od Lycamobile i Telekabel ne se validni taka nesto) taka da ili prekinale nekoj dogovor koj go imale porano ili ednostavno ne se zamaraat vise da go sredat ovoj problem.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
Nisto nema da bide izgleda od OTP kodovite.Vcera zena mi ja zema novata debitna karticka vo banka.Na plikoto kade gi ima informaciite za da dobie nov PIN pisuvase da prati poraka na eden broj i vo zagrada (broevi od Lycamobile i Telekabel ne se validni taka nesto) taka da ili prekinale nekoj dogovor koj go imale porano ili ednostavno ne se zamaraat vise da go sredat ovoj problem.
Ne sakav tolku direkten da bidam,so odgovorot(sakav da mu kazam deka nikogas nema da raboti/vo poblaga forma)...
A toa so isprajkajne sms na odreden broj za kod i verifikacija posekako ne raboti ni na lyca ni telekabel,specijalni broevi od tipot 143 xxx bez prefix bez nisto... Toa samo telekom i a1,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom