Lycamobile Македонија

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
493
Поени од реакции
317
Ama mene mi e portiran brojot, ne mi e 079
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Ama mene mi e portiran brojot, ne mi e 079
Nema vrska, brojot i prefixot se tvoi mozes kade sakas da gi setas po 30 dena od eden na dr,operator.....ti mreza do brojot dobivas preku lycamobile,nema vrska ni br,prefix.! iccd na sim kartickata zaedno so prefiksot 07x xxx xxx se vo mreza preku 294.04(294 e mejgunaroden MCC/04 e Mnc odnosno 04 e lycamobile)
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2021
Мислења
703
Поени од реакции
722
Ama mene mi e portiran brojot, ne mi e 079
Nema vrska, se menuva operator samo brojot ostanuva i ponatamu. Prefrli se ubavezno na drug operator, jas ti go preporacuvam A1 zaradi toa sto mene ne mi se slucilo da ne mi stasa kod od bankata. Imas sega najpovolen pripejd paket za 249 denari neograniceno se (neogranicen internet za socijalnite mrezi i 5GB dopolnitelen internet i neograniceni minuti i sms) 30 dena vaznost. Imas i drugi paketi preku mojot a1 mozis koj sakas da si go aktiviras. Bukvalno vo pripejd imas sloboda i ne si obvrzan so dogovori i takvi raboti, ama mozis i na postpejd bez dogovor 399 vo kombo paket ili 449 samo sim, ako iskombiniras internet do 100 ili 50 vo zavisnost od dostapna tehnologija i mobilna vkupno ke ti dojdi 898 denari sto e dosta eftino. Jas ti preporacuvam od iskustvo ili mozis na telekom ama tamu se vekje soleni cenite.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Nema vrska, se menuva operator samo brojot ostanuva i ponatamu. Prefrli se ubavezno na drug operator, jas ti go preporacuvam A1 zaradi toa sto mene ne mi se slucilo da ne mi stasa kod od bankata. Imas sega najpovolen pripejd paket za 249 denari neograniceno se (neogranicen internet za socijalnite mrezi i 5GB dopolnitelen internet i neograniceni minuti i sms) 30 dena vaznost. Imas i drugi paketi preku mojot a1 mozis koj sakas da si go aktiviras. Bukvalno vo pripejd imas sloboda i ne si obvrzan so dogovori i takvi raboti, ama mozis i na postpejd bez dogovor 399 vo kombo paket ili 449 samo sim, ako iskombiniras internet do 100 ili 50 vo zavisnost od dostapna tehnologija i mobilna vkupno ke ti dojdi 898 denari sto e dosta eftino. Jas ti preporacuvam od iskustvo ili mozis na telekom ama tamu se vekje soleni cenite.
Ako ne saka problemi so Otp/ako mu treba parking/jsp i skrateni broevi ,si odis na a1/telekom i kraj na muabetot....
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
493
Поени од реакции
317
Nema vrska, se menuva operator samo brojot ostanuva i ponatamu. Prefrli se ubavezno na drug operator, jas ti go preporacuvam A1 zaradi toa sto mene ne mi se slucilo da ne mi stasa kod od bankata. Imas sega najpovolen pripejd paket za 249 denari neograniceno se (neogranicen internet za socijalnite mrezi i 5GB dopolnitelen internet i neograniceni minuti i sms) 30 dena vaznost. Imas i drugi paketi preku mojot a1 mozis koj sakas da si go aktiviras. Bukvalno vo pripejd imas sloboda i ne si obvrzan so dogovori i takvi raboti, ama mozis i na postpejd bez dogovor 399 vo kombo paket ili 449 samo sim, ako iskombiniras internet do 100 ili 50 vo zavisnost od dostapna tehnologija i mobilna vkupno ke ti dojdi 898 denari sto e dosta eftino. Jas ti preporacuvam od iskustvo ili mozis na telekom ama tamu se vekje soleni cenite.
Od A1 zaminav :icon_lol:. Bev na postpejd kaj niv, mnogu lazat i ovoj paketot vo pripejd sto go kazuvas ke potrae mesec dva, posle ke go krenat sigurno
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
703
Поени од реакции
722
Od A1 zaminav :icon_lol:. Bev na postpejd kaj niv, mnogu lazat i ovoj paketot vo pripejd sto go kazuvas ke potrae mesec dva, posle ke go krenat sigurno
Celo leto ke traj paketot kako sto reklamiraat i stoi na aplikacijata. Epa odi na telekom, sega ima eden mesec promocija 3x povekje internet ili na pripejd prefrli se. Sepak odluci pravilno, oti posle cim potpisis dogovor nema nazad vrakjanje kon pripejd, segasnite ponudi na a1 se dosta dobri.
Telekom imaat mozi najdobra mreza neznam nemam koristeno, ama i tie lazat gledav deka imaat mnogu poplaki za nabildani smetki na fejzbuk pa gi izbrisaa site lozi komentari. Katastrofa se operatorite na Postpejd osobeno ako si na roaming, tersene, ako nemas aktivirano paket ili ti se povrzi na ne partnerska mreza ke ti stasa smetka i nema da ti dozvolat da koristis internet.
Aj kaj nas arni se cenite i na pripejd i na postpejd, Kanada, a i Avstralija i drugi zemji cenite za eden broj da ima se se dosta poskapi od ovde. Za edna pretplata sto ke plakjaat tamu ke zemis internet, mobilna i televizija.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Od A1 zaminav :icon_lol:. Bev na postpejd kaj niv, mnogu lazat i ovoj paketot vo pripejd sto go kazuvas ke potrae mesec dva, posle ke go krenat sigurno
Ako ti trebaat Otp,ne sakas dogovor pak so a1, imas opcija samo sim bez dogovor na A1/799mkd 60+50gb,imas isto opcija +30mkd,ke imas 80+50 na greenMobile 830mkd, bez dogovor netSef povici i sms neograniceno....mesec za mesec,ako pak nesto ne te bendisuva pak mozes da portiras na telekom sekako so povisoka cena....i so dogovor....
Tvoja odlka !!!
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Vo telekom imas za 800 den vo paket so drugi uslugi 60gb i ekstra pridobivki (+10gb, neogr na soc. mrezi, neogr na strim. platformi ili 1.5gb vo roaming) i imas pogolema subvencija za ured i moznost site uredi da gi zemes na rati a ne samo nekoi kako sto e vo A1.
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
493
Поени од реакции
317
Ako ti trebaat Otp,ne sakas dogovor pak so a1, imas opcija samo sim bez dogovor na A1/799mkd 60+50gb,imas isto opcija +30mkd,ke imas 80+50 na greenMobile 830mkd, bez dogovor netSef povici i sms neograniceno....mesec za mesec,ako pak nesto ne te bendisuva pak mozes da portiras na telekom sekako so povisoka cena....i so dogovor....
Tvoja odlka !!!
Mi vratija email nekoja indijka. Aj mozi ke se sredi
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Nemoj mnogu nadez da imas.So tie indijci mesec dena se dopisuvam.Dzabe :)
Haaaa,se iznasmejav od srce, mene/kaj se dopisuvamee i mi se javija vo 05h,sabajle jas polu zaspan 9/10min,akcentor im e uzasen angliski(bez navreda kako kavadarcani/kumanovci koga zboruvaat)
I na kraj nisto ne se razbravme....
Автоматски споено мислење:

Mi vratija email nekoja indijka. Aj mozi ke se sredi
Ne se nadevaj mnogu,sparkase samo na a1 i telekom raboti
 

Attachments

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
493
Поени од реакции
317
Mene mi titnaa so nekoj broj +44 :D. Aj ke vidime koj ke izdrzi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom