Lycamobile Македонија

Член од
9 јануари 2021
Мислења
703
Поени од реакции
722
Ај уште нешто да прашам,после првиот месец за супер 200,од 100 денари со активно автоматско обновување и запамтена картица,ќе тарифира по 100 или си продолжува по 200 денари месечно?!?
Ќе продолжи со 200 денари месечно да си наплаќа, па можиш последниот ден памти навечер да го деактивираш пакетот и после можиш да активираш на подолг период за да ти испадни поефтино за неколку денари.
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.178
Функционира ли кај вас бришењето на зачувана платежна картичка? Копчето е тука, но ништо не се случува на клик на истото.
да јас избришав картица дури и тука јавно ги пофалив
за прв пат и јас да ги пофалам,
Прегледај го приврзокот 352807

конечно ја ставија во функција опцијата за бришење на (по грешка или намерно) зачувана картичка
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.230
да јас избришав картица дури и тука јавно ги пофалив
Изгледа правеле некој апдејт на страната од тогаш, моментално линкот се клика ама нема никаков ефект од кликот.
 
Член од
1 јануари 2023
Мислења
13
Поени од реакции
6
Зошто кај мене не сака да го исклучи автоматско обновување на пакет, порано можеше
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Зошто кај мене не сака да го исклучи автоматско обновување на пакет, порано можеше
*190#
Автоматски споено мислење:

Изгледа правеле некој апдејт на страната од тогаш, моментално линкот се клика ама нема никаков ефект од кликот.
1212, zvonis i ke ti ja izbrisat,za sleden pat da ja nema vo listata ne klikaj - auto renew na paketite 3/6/12.
 
Член од
18 август 2015
Мислења
6
Поени од реакции
6
Дали некој има правено трансфер на бројот оваа недела? Јас се обидов во понеделникот-вторникот и работата заглави кога требаше да се прикачи потпишаниот документ за портирање на линкот испратен по мејл. Се јавив во нивниот контакт центар каде ми беше кажано дека не можат ништо да направат и да се обидам повторно откако ќе ми истечи моменталниот референтен број. Меѓутоа ако системот не им работи, џабе да не поднесувам. Затоа сакам барем да знам дали е среден проблемот или не.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Дали некој има правено трансфер на бројот оваа недела? Јас се обидов во понеделникот-вторникот и работата заглави кога требаше да се прикачи потпишаниот документ за портирање на линкот испратен по мејл. Се јавив во нивниот контакт центар каде ми беше кажано дека не можат ништо да направат и да се обидам повторно откако ќе ми истечи моменталниот референтен број. Меѓутоа ако системот не им работи, џабе да не поднесувам. Затоа сакам барем да знам дали е среден проблемот или не.
Toa nikoj ne znae dali rab,ili ne web,portirajneto, sum posocil tuka povejke pati ispratete go potpolneto se i potpisano Mnp,barajneto na email cs@lycamobile.mk
 
Член од
24 ноември 2007
Мислења
166
Поени од реакции
101
Дали некој има правено трансфер на бројот оваа недела? Јас се обидов во понеделникот-вторникот и работата заглави кога требаше да се прикачи потпишаниот документ за портирање на линкот испратен по мејл. Се јавив во нивниот контакт центар каде ми беше кажано дека не можат ништо да направат и да се обидам повторно откако ќе ми истечи моменталниот референтен број. Меѓутоа ако системот не им работи, џабе да не поднесувам. Затоа сакам барем да знам дали е среден проблемот или не.
Ne raboti skoro nikogas probuvav i jas i prijateli od pred 20 dena
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Ne raboti skoro nikogas probuvav i jas i prijateli od pred 20 dena
Zosto se macite ne znam......
Napravete kako sto vi se veli i ke nemate problem i pobrzo ke bide....
Napisete email(vo naslov na emailot pisete - barajne za portirajne na br 07x xxx xxx)
Vo opis na emailot pisete jas dolupotpisaniot XXXX baram da se portira brojot 07x xxx xxx koj e na A1/Telekom/Green/Mtel/Telekabel ....dase portira na Lycamobile makedonija,
Pdf formularot potpolnetego so pdf edit i sl,ili isprintajtego potpolnete so raka kako sakate potpisete se. Attach na pdf i ispratete....
 
Член од
12 мај 2020
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво дечки, сакам да портирам џабест бројче од а1 на име на сопругата. Бројчето е заведено под момиско презиме и адреса е сега дали треба да одам во а1 да ги ажурираат податоците па потоа да правам портирање на бројчето? И дали од кога ке го портираат ке можам да активирам некој од промотивните пакети за цела година по промотивна цена?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Здраво дечки, сакам да портирам џабест бројче од а1 на име на сопругата. Бројчето е заведено под момиско презиме и адреса е сега дали треба да одам во а1 да ги ажурираат податоците па потоа да правам портирање на бројчето? И дали од кога ке го портираат ке можам да активирам некој од промотивните пакети за цела година по промотивна цена?
Podatoci od licna karta i podatoci vo a1(poranesen vip.one,cosmofon),mora da bidat isti,inaku ke go odbijat barajneto, a posle portirajne na lyca mozes sto sakas da aktiviras...
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Здраво дечки, сакам да портирам џабест бројче од а1 на име на сопругата. Бројчето е заведено под момиско презиме и адреса е сега дали треба да одам во а1 да ги ажурираат податоците па потоа да правам портирање на бројчето? И дали од кога ке го портираат ке можам да активирам некој од промотивните пакети за цела година по промотивна цена?
Мислам дека може онлајн да се смени презимето ако сум грешка нека ме исправи некој. https://www.a1.mk/pripejd/registracija
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
703
Поени од реакции
722
Здраво дечки, сакам да портирам џабест бројче од а1 на име на сопругата. Бројчето е заведено под момиско презиме и адреса е сега дали треба да одам во а1 да ги ажурираат податоците па потоа да правам портирање на бројчето? И дали од кога ке го портираат ке можам да активирам некој од промотивните пакети за цела година по промотивна цена?
Ќе напрајте нова регистрација на бројот 140150 со порака REG и после ќе ги следиш инструкциите. Од податоци бара име и презиме, матичен број и адреса на живеење.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Lycamobile od pred pola cas e komplet off line.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom