Lycamobile Македонија

Член од
12 јуни 2022
Мислења
705
Поени од реакции
280
Pa ke se portiras tamu

Pa kese portiras tamu kade sto imas se, ke si platis od start +500do1000ka, i nema da komentirame tuka za dzabe...!
Автоматски споено мислење:


Mozes da imas kolku sakas kredit i 1000ka, dzebe koga ne znaete toj sistem kako funkcionira, za naplata za parking e post pejd sistem , odis na mestoto pisuvas sms i odis start posle 2-3-5 casa zaminuvas so stop ,i za toa vreme ti se generira kolku treba da platis,
kako ke znae toj sistem kolku ti imas kredit?>zada ti naplati? ili ako imas 100ka kerdit parkingot da kosta 115mkd, ? kako do 0mkd ?a ostanatite 15? sledniot den koga ke stavis kredit ??? Ne moze decki .....
zatoa ti se vikaat tie uslugi sms parking/donacii/skrateni broevi i slicno premium povici/sms ...
Raboti na A1 pripejd, sekoj saat si zema kolku e potrebno koga snema kredit avtomatski se prekinuva. Site mozat da go ovozmozat no ne se interesiraat ili si stedat pari.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
479
Поени од реакции
537
Raboti na A1 pripejd, sekoj saat si zema kolku e potrebno koga snema kredit avtomatski se prekinuva. Site mozat da go ovozmozat no ne se interesiraat ili si stedat pari.
Треба да потпишуваат договори за тие специјални услуги, плус да плаќаат и за тоа пари. Затоа не се замараат многу со таквите работи и гладаат да привлачат повеќе корисници за да имаат некаков ќар од целиот бизнис. А1 и Телеком ги имаат сите услуги заради тоа што уште совреме се имаат средено, а за виртуелниве оператори да воведат паркинг тешка работа да ти кажам право, затоа најарно е едно припејд бројче, кредит на него и си праќаш СМС и ти наплаќаат пр. 35 ден за 1 час + 5 ден за испраќањето на смс пораката.
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
137
Поени од реакции
405
Има некоја опција да се донира за жртвите од земјотресот во Турција и Сирија преку Lycamobile? На 143 400 ми пишува Invalid number бројот е само за Телеком и А1.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
2.571
Има некоја опција да се донира за жртвите од земјотресот во Турција и Сирија преку Lycamobile? На 143 400 ми пишува Invalid number бројот е само за Телеком и А1.
Нема опција за донација од Лајкамобајл кон овие специјални броеви.
 
Член од
18 август 2015
Мислења
6
Поени од реакции
6
Преку кого оди испораката на СИМ картичките нарачани онлајн? Преку Македонски пошти или преку некое карго?
 
Член од
13 ноември 2009
Мислења
290
Поени од реакции
130
Ако може мала помош...зедов сим со 0 ден...Ја активирав и сега ако сакам да го користам Супер 200 пакетот бар 200 денари,а пиши дека е 100 со попуст...некаде ја грешам?!?
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
365
Поени од реакции
128
Ако може мала помош...зедов сим со 0 ден...Ја активирав и сега ако сакам да го користам Супер 200 пакетот бар 200 денари,а пиши дека е 100 со попуст...некаде ја грешам?!?
100ден попуст е ако нарачаш картичка со вклучен пакет инаку ако активираш е 200ден
 
Член од
13 ноември 2009
Мислења
290
Поени од реакции
130
Дали апликацијата Lyca Mobile функционира?!?Или ја имам футнато апликацијата или нешо грешам...Invalid form ми пиши ко ќе пробам да се регистеирам со бројот
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
5 август 2007
Мислења
660
Поени од реакции
883
Функционира ли кај вас бришењето на зачувана платежна картичка? Копчето е тука, но ништо не се случува на клик на истото.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
4.646
Поени од реакции
3.147
Функционира ли кај вас бришењето на зачувана платежна картичка? Копчето е тука, но ништо не се случува на клик на истото.
*190# isklucete auto renewal
A za brisejne 1212 javete se i ke vi ia izbrisat....
Dr,pat koga ke plajkate ne klikaj auto obnova,kartickata nema da se zacuva...
Автоматски споено мислење:

Дали апликацијата Lyca Mobile функционира?!?Или ја имам футнато апликацијата или нешо грешам...Invalid form ми пиши ко ќе пробам да се регистеирам со бројот
Na android raboti i na web na iphone ne znam ..
 
Член од
5 август 2007
Мислења
660
Поени од реакции
883
*190# isklucete auto renewal
A za brisejne 1212 javete se i ke vi ia izbrisat....
Dr,pat koga ke plajkate ne klikaj auto obnova,kartickata nema da se zacuva...
Auto renewal iskluciv na checkboxot, mi dade poraka succefull, SMS sending failed. Po reload na page-ot oznacheno e Auto Renewal Off. Dovolno e ova ili pak treba *190# povik?
 
Член од
13 ноември 2009
Мислења
290
Поени од реакции
130
Ај уште нешто да прашам,после првиот месец за супер 200,од 100 денари со активно автоматско обновување и запамтена картица,ќе тарифира по 100 или си продолжува по 200 денари месечно?!?
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
3.716
Ај уште нешто да прашам,после првиот месец за супер 200,од 100 денари со активно автоматско обновување и запамтена картица,ќе тарифира по 100 или си продолжува по 200 денари месечно?!?
Мислам дека 200 денари ќе ти земат бидејки така и пишува на страницата па поисплатливо е да си ставиш 6 или 12 месечна претплата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom