Lycamobile Македонија

Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Апликацијата денес работи.
Автоматски споено мислење:


Сега само што порачав бесплатна и немаше никакви проблеми.Пробај со друг пребарувач,јас порачав со Опера.
Sega e sredena i veb stranata poracav i jas, fala ti za info
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.690
Поени од реакции
5.731
pred nekoj den kupiv karticka i plativ 1600 denari.
Pri regstracijata toa guskata na telefon bez da me prasha stavila nekoja random Email adresa.
im se javiv i dvajca tipovi me pravea budala.
Prviot rece zemi nova karticka i registriraj ja so vistinskiot Email i javi ce go prefrlime brojot od starata Sim i platenite Paketi.
Otkako kupiv se javiv uste ednash i se javi nekoj drug, mi vika toa shto mi kazhal prviot ne mozhelo povejce zatoa shto lajka softverot toa ne im go dozvoluvaj.
Posle mi vika shto ce ti e Email, SI imas se vo Aplikacija i shto uste ne.

Sea se prashuvam kako da go sredam toa, po telefon Ne mozham zatoa shto ne sum povejce vo Mk.

Ima nekoj idea? Email ili slicno.

Pozdrav
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
pred nekoj den kupiv karticka i plativ 1600 denari.
Pri regstracijata toa guskata na telefon bez da me prasha stavila nekoja random Email adresa.
im se javiv i dvajca tipovi me pravea budala.
Prviot rece zemi nova karticka i registriraj ja so vistinskiot Email i javi ce go prefrlime brojot od starata Sim i platenite Paketi.
Otkako kupiv se javiv uste ednash i se javi nekoj drug, mi vika toa shto mi kazhal prviot ne mozhelo povejce zatoa shto lajka softverot toa ne im go dozvoluvaj.
Posle mi vika shto ce ti e Email, SI imas se vo Aplikacija i shto uste ne.

Sea se prashuvam kako da go sredam toa, po telefon Ne mozham zatoa shto ne sum povejce vo Mk.

Ima nekoj idea? Email ili slicno.

Pozdrav
Vo aplikacijata imas promena na podatoci i stiga Otp kod, za potvrda i preku web mozes da napravis update na profil
Автоматски споено мислење:

Vo aplikacijata imas promena na podatoci i stiga Otp kod, za potvrda i preku web mozes da napravis update na profil
Btw, vo albanija preku vodafone se funkcionira bez problem, voice&sms&data
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Vo aplikacijata imas promena na podatoci i stiga Otp kod, za potvrda i preku web mozes da napravis update na profil
Автоматски споено мислење:


Btw, vo albanija preku vodafone se funkcionira bez problem, voice&sms&data
Kako se pravi promena na podatoci preku aplikacijata te molam za pomos poso probuvav preku veb sajt ama mi dava error
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Kako se pravi promena na podatoci preku aplikacijata te molam za pomos poso probuvav preku veb sajt ama mi dava error
Vo albanija na odmor sum, ne mozam da se tupam so app, sega edvaj prorabote samata app, ima vo nejze opcija podatoci moj profil...
ama prwku web so otp najava mozes nesto da izmenis, jas email sum vnesuval otposle a site broevi mi se reg, so sms na 1210.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Vo aplikacijata imas promena na podatoci i stiga Otp kod, za potvrda i preku web mozes da napravis update na profil
Автоматски споено мислење:


Btw, vo albanija preku vodafone se funkcionira bez problem, voice&sms&data
Zaboraviv ne se konektira na 4g,samo 2/3g.H+
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
На надополнети 200 ден не ми дава да активирам пакет супер 200 затоа што:
Screenshot_20220822-193013_LycaMobile.jpg

Која трансакција со луѓе кои црни камења ?! А истите податоци ги внесував исто како кога платив со картичка за да надополнам 200 ден. Да ви се намочам во најкомплексниот начин за пакет активирање ебаве неспособни.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
705
Поени од реакции
722
На надополнети 200 ден не ми дава да активирам пакет супер 200 затоа што:
Прегледај го приврзокот 342677

Која трансакција со луѓе кои црни камења ?! А истите податоци ги внесував исто како кога платив со картичка за да надополнам 200 ден. Да ви се намочам во најкомплексниот начин за пакет активирање ебаве неспособни.
Preku sms probabaj antiviral go paketot, taka jas go aktivirav na 2 pati.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
На надополнети 200 ден не ми дава да активирам пакет супер 200 затоа што:
Прегледај го приврзокот 342677

Која трансакција со луѓе кои црни камења ?! А истите податоци ги внесував исто како кога платив со картичка за да надополнам 200 ден. Да ви се намочам во најкомплексниот начин за пакет активирање ебаве неспособни.
Isto kaj mene taka cel mesec i povise pravese i se prefrliv na telekabel
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
На надополнети 200 ден не ми дава да активирам пакет супер 200 затоа што:
Прегледај го приврзокот 342677

Која трансакција со луѓе кои црни камења ?! А истите податоци ги внесував исто како кога платив со картичка за да надополнам 200 ден. Да ви се намочам во најкомплексниот начин за пакет активирање ебаве неспособни.
*139*5200#.ili sms 5200 na br, 3535
Najdobro e da si aktiviras preku app,
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
*139*5200#.ili sms 5200 na br, 3535
Najdobro e da si aktiviras preku app,
Па на апп пробував. Прво ставив кредит, па сакав да активирам пакет. Среќа тој бројот го видов 139...па така активирав.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Posto na lyca skoro se e pepsi, slucajno preku aplikacija gledam deka sim kartickava ja dava od vodafone holandija 204.04 no se funkcionira kako uspevaat vo ova koj znae....
Inaku vo mk koga ja otvaras ovaa app, si pisuva mcc/mnc 294.04 od lyca a mreza 294.03 - A1
inaku i a1 ima problemi so vodafone, al
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
7 декември 2021
Мислења
50
Поени од реакции
17
Лајка не менуваат податоци, ако сакаш на друго име бројот да го префлиш не го прават тоа, додека кај сите други оператори слободно можеш да префрлиш - (и на малолетни лица). Виртуелен оператор се - од веб-сајтот има опција да сменаш лични податоци ама не работи. Друго финта прават кога бираш пакет 100 ден. се поефтини пакетите после при плакање се 100 ден. поскапи. Привлекуваат само што имаат ефтини цени а најважно разговори и смс се квалитетни и 4G е добро. Роамингот за разговори и интернет не е добар како што читам од претходни дискусии - не се поврзува автоматски на Роаминг мрежа и разговорите од роаминг кон дома дали се квалитетни и обратно. За интернет во Роаминг дали поддржува 4G или 3G e секогаш и колку е квалитетен? Дали разговорите од земја на посета кон друга земја или дома се поскапи за разлика од другите оператори?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom