Lycamobile Македонија

Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Здраво дечки, направив нарачка на лајка пакет 1600ден за 1 г. како нов корисник, но забележав дека во маилот сум ставил една грешна буква. Картичката ми стигна се јавив и ја регистрирав но, имам баланс 0 и немам активни пакети. Се јавив ко контакт центарот па истратив емаил со цел да се исправи грешката и да се пратат потребните кодови(незнам што точно стигнува во маилот) на вистинската емаил адреса. Денес добив на емаил адреса само некаков пин код од 8 цифри. Дали некој знае каде можам да го внесам тој код за да имам кредит на картичката и да се активира пакетот?
Activate your Plan, please insert the SIM into your phone and dial*116*PIN NUMBER#
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
493
Поени од реакции
317
Aplikacijata ne raboti denes. Minatiot mesec mi go lapna internetot i kreditot sto go imav, prv pat vo 7 mesevi
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.196
Поени од реакции
3.579
на

Која претплата си, како е мрежата за разговори и стабилен интернет
pretplati od site na 12m, 1600mkd 5gb,3250 12gb i 4000mkd 22gb....
mreza isto so a1,i data i povici,ponekogas znaat da kasnat sms porakipo nekolku minuti stasuvaat...
Автоматски споено мислење:

Ima update za android...
3.0.25 verzija
btw, i denes ne raboti i noviot update od pred 2 dena ...
 
Последно уредено:
Член од
12 јуни 2022
Мислења
988
Поени од реакции
415
Bi trebalo da bide nad 100mbps vo grad, na telekom i telekabel retko vo bilo koj grad da e pod 90-100mbps down
Автоматски споено мислење:

pretplati od site na 12m, 1600mkd 5gb,3250 12gb i 4000mkd 22gb....
mreza isto so a1,i data i povici,ponekogas znaat da kasnat sms porakipo nekolku minuti stasuvaat...
Po nekolku minuti ili posle 20 minuti i toa vo sred grad koa e full mrezata prakjam sms na drugar da mi dzvone on mi dzvone posle 20 min
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
Веќе неколку дена приметив дека оваа верзија на апликацијата има проблем.Ако ја деинсталираш и повторно инсталираш го ставаш бројот и кодот и се отвара менито за потрошен сообраќај но ако се исклучи и повторно уклучи не сака да стартува.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.196
Поени од реакции
3.579
Веќе неколку дена приметив дека оваа верзија на апликацијата има проблем.Ако ја деинсталираш и повторно инсталираш го ставаш бројот и кодот и се отвара менито за потрошен сообраќај но ако се исклучи и повторно уклучи не сака да стартува.
Prijaveno e, prijavi i ti, da bide pobrzo so nov update...
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
988
Поени од реакции
415
Karticka onlajn nemoze da se poraca cim gi vneses podatocite te vrakja vo kosnicka, nekoj dr se soocuva li so slicen problem
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
Апликацијата денес работи.
Автоматски споено мислење:

Karticka onlajn nemoze da se poraca cim gi vneses podatocite te vrakja vo kosnicka, nekoj dr se soocuva li so slicen problem
Сега само што порачав бесплатна и немаше никакви проблеми.Пробај со друг пребарувач,јас порачав со Опера.
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
5.196
Поени од реакции
3.579
Апликацијата денес работи.
Автоматски споено мислење:


Сега само што порачав бесплатна и немаше никакви проблеми.Пробај со друг пребарувач,јас порачав со Опера.
Da eve raboti sega ja opraele..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom