Lycamobile Македонија

Член од
7 декември 2021
Мислења
50
Поени од реакции
17
За портирање на број од Телекабел на Лајка. Прво се ја јавив на контакт-центарот на Лајка секретарката рече дека има проблеми кога се префрлуваат броеви од Телекабел на Лајка дали при префрлување или услуга незнам - тоа се случувало на сите броеви. После проблемите тие пријавувале во Телекабел се чекало 2 недели да добијат одговор - и не гарантира дали ке се средат проблемите - незнам колку е точно ова. А секретарка од Телекабел ми рече дека од нивна страна немало проблеми - тие само го прифаќале барањето за портирање испратено од Лајка и другото Лајка си сносува. Секретарката ме уверуваше дека не би требало да има никакви проблеми ако тоа се случувало треба да се пријави во АЕК. Сега дали вреди да се ризикува или прво портирај на А1 после на Лајка - и тоа не може одма бидејќи мора 1 месец да поминеш кај А1 па да портираш на друг оператор.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
943
Поени од реакции
381
За портирање на број од Телекабел на Лајка. Прво се ја јавив на контакт-центарот на Лајка секретарката рече дека има проблеми кога се префрлуваат броеви од Телекабел на Лајка дали при префрлување или услуга незнам - тоа се случувало на сите броеви. После проблемите тие пријавувале во Телекабел се чекало 2 недели да добијат одговор - и не гарантира дали ке се средат проблемите - незнам колку е точно ова. А секретарка од Телекабел ми рече дека од нивна страна немало проблеми - тие само го прифаќале барањето за портирање испратено од Лајка и другото Лајка си сносува. Секретарката ме уверуваше дека не би требало да има никакви проблеми ако тоа се случувало треба да се пријави во АЕК. Сега дали вреди да се ризикува или прво портирај на А1 после на Лајка - и тоа не може одма бидејќи мора 1 месец да поминеш кај А1 па да портираш на друг оператор.
Da da imam portirano 3 broevi od Telekabel na Lajka i site tri posle portiranjeto gi identifikuvase kako nepostoecki pijaviv vo lajka no nemozea da go sredat problemot.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
За портирање на број од Телекабел на Лајка. Прво се ја јавив на контакт-центарот на Лајка секретарката рече дека има проблеми кога се префрлуваат броеви од Телекабел на Лајка дали при префрлување или услуга незнам - тоа се случувало на сите броеви. После проблемите тие пријавувале во Телекабел се чекало 2 недели да добијат одговор - и не гарантира дали ке се средат проблемите - незнам колку е точно ова. А секретарка од Телекабел ми рече дека од нивна страна немало проблеми - тие само го прифаќале барањето за портирање испратено од Лајка и другото Лајка си сносува. Секретарката ме уверуваше дека не би требало да има никакви проблеми ако тоа се случувало треба да се пријави во АЕК. Сега дали вреди да се ризикува или прво портирај на А1 после на Лајка - и тоа не може одма бидејќи мора 1 месец да поминеш кај А1 па да портираш на друг оператор.
Ne portiraj od TK, ke imas 99%problemi...
Najdobro 1m,na a1, a posle mozes na Lyca...
 
Последно уредено:
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.959
Поени од реакции
1.234
Уште имаат проблем со надополнување кредит, не може ни преку страница ни преку апликација :facepalm:
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
943
Поени од реакции
381
Od vrabotenite vo kont. centarot na Lajka dobiv informacija deka problemot so portiranje broevi od Telekabel vo Lajkamobajl oficijalno e nadminat. Ako ima nekoj sto e portiral ili ke portira neka pise za sigurno.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.959
Поени од реакции
1.234
A kakov odgovor dobi deka ne može da se stava kredit online ? Odi do najbliskata prodavnica ili ?
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.959
Поени од реакции
1.234
Конечно кај мене се среди проблемот, кога бев во Грција и Бугарија ако некој ми звонеше од Македонија, го покажуваше како германски број, сега е во ред и го покажува македонскиот број.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
Извештајот на АЕК за развојот на пазарот на електронски комуникации во првиот квартал годинава покажува дека вкупниот број активни претплатници во мобилната телефонија изнесува 1 920 834,
Уделот на мобилните оператори на пазарот на мобилна телефонија по број на активни претплатници заклучно до 31 март годинава покажува дека А1 Македонија учествува со 48,14 проценти, Македонски Телеком учествува со 47,45 проценти, Лајкамобајл има пазарен удел од 3,12 проценти, Роби има пазарен удел од 1,22 проценти додека Греен Мобиле има пазарен удел од 0,07 проценти.

3.12% lyca
3.12% of 1920834 = 0.0312 × 1920834 = 59930.0208
ova e do 31.03 (59930 sim) a sega sme uste 2dena oktomvri vo prevod +60 000 sim na lyca
Tk 21500+ sim da nese lazeme deka korisnici od telekom i a1 ke se prefrlat na Mtel,site sme so dogovori od 2godini
Mtel za da gi zeme ovie 80 000+ korisnici ke mu treba ekstra ponuda od tipot pola pretplata sto bese so vlezot na vip! i mnogu GB vo site paketi i samostojni i kombo ...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
Denes aktivirani 2 portirani broevi od a1(za koi se cekase 5dena od ponedenikot duri vcera kaj 17h) i eden nov 079br, koj bese poracan online 0mkd samo sim a se padna zlatno brojce
aktivirano na site super200-12m preku app,
 
Член од
28 август 2022
Мислења
20
Поени од реакции
15
kje dojde li nekogash volte za lycamobile, ili i toa e edno od ogranicuvanjata od strana na dogovorot so a1? inace aktivirav super200 godisno na novo brojce pred nekoj mesec i sum prezadovolen
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
kje dojde li nekogash volte za lycamobile, ili i toa e edno od ogranicuvanjata od strana na dogovorot so a1? inace aktivirav super200 godisno na novo brojce pred nekoj mesec i sum prezadovolen
VoLte.... koj znae da go ima bi bilo odlicno..... ama... Ne znam a1 dali go ima na pripejd...?
Автоматски споено мислење:

Denes uste 2 brojcina ke se portiraat, dosta e so derejne vo a1/749mkd,a drugoto e pripejd od dzabest ke odi na super200 12m.
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom