LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    287

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Димитар веќе ви кажа од кај би можело да ви биде познат Lance Riddick.. ќе додадам само - The Wire.

Епизодава поставува уште неколку дополнителни прашања - зошто го бараат Ben, и за кого работи Abaddon? Кој и зошто го подметнал лажниот Oceanic 815 што го најдоа луѓето од бродот Christiana I (spoiler-ов и` се испушти на Whoopie Goldberg во нејзината емисија :))? Зошто Abaddon тврдеше пред Naomi дека нема преживеани од 815? Зошто Christiana I го бараше Black Rock и за кого работи човекот што го има најмено бродот? Дали Christiana I е бродот од кај што полета тимот? Што поѓаволите бараше поларна мечка од Hydra во Сахара во Тунис?

За човекот што Ben го има на бродот на овие сум скоро сигурен дека е Michael.. го имаше во credits и на оваа епизода. Тие на кои што не им е јасно од каде Christiana I во целава приказна, не играле Find815 :)
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Го читам ова и се чудам кој лудак би го трошел времево да пишува толку работи за да докаже некоја теорија.
http://www.lostisagame.com/index.htm
http://www.lostisagame.com/roles.htm
http://www.lostisagame.com/playing.htm

Теоријата му е чудна и сложена, но да ја прикажам па ако некој не го мрзи да чита бар едно 30% од ова па да каже некаков коментар

На кратко според него, лост е игра во која има 6 левели,од кои првиот трае 42, вториот 23, третиот 16, четвртиот 15, петтиот 8 и шестиот 3 дена. На почетокот од секој левел секој карактер игра една иста улога, а карактерите кои три пати биле спомнати како шега(joke) или непотребни(useless) умираат.(секоја сезона не претставува секој левел!(според него четвртиот левел некаде во средина на трета сезона почиње) Има фактори кои укажуваат на завршување на секој левел а во меѓувреме карактерите спомнуваат до кој ден се стигнати. Освен ова тие во секоја сезона треба да се најдат бар еднаш сите во good role, а во колку повеќе добри улоги се наоѓаат добиваат повеќе поени(во играта). А ако имаш повеќе поени во играта добиваш нешто плус. Искрено ме мрзеше све да читам бидејќи и се е толку опширно прикажано. Ама дали е точно.... only god can tell.
Инаку би сакал теоријава да биде точна. Од све што имам препрочитано.... ова ми изгледа најдобро сега за сега :toe:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Патниците кои паднаа на островот се посебни луѓе, секој од нив има квалитети кои ги знае или не, ќе ги дознае на островот.
Луѓето намерно се избрани од некоја сила, везе немам сега да забегувам, група на луѓе кои се потребни на островот, луѓе кои Џејкоб ги има одбрано.
Јас пред неколку години читав една книга од Тед Вилијамс(всушност не е една над 4000 страни е),
http://en.wikipedia.org/wiki/Otherland.
Дејството беше во некој виртуелен свет, кој беше супер реално направен, да скратам, поентата беше едно дете кое беше исклучително и поради силата на неговиот ум, беше пратено во сателит да кружи околу земјата, за да нема директно влијание, бидејќи било премногу моќно.
Кога го видов Џејкоб ми текна на истото.
Некој човек, со исклучителна моќ, поставен на nекое осамено место.
Дали тој го променил или тоа било такво од порано, ќе видиме што ќе ни сервираат.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Го читам ова и се чудам кој лудак би го трошел времево да пишува толку работи за да докаже некоја теорија.
http://www.lostisagame.com/index.htm
http://www.lostisagame.com/roles.htm
http://www.lostisagame.com/playing.htm

Теоријата му е чудна и сложена, но да ја прикажам па ако некој не го мрзи да чита бар едно 30% од ова па да каже некаков коментар

На кратко според него, лост е игра во која има 6 левели,од кои првиот трае 42, вториот 23, третиот 16, четвртиот 15, петтиот 8 и шестиот 3 дена. На почетокот од секој левел секој карактер игра една иста улога, а карактерите кои три пати биле спомнати како шега(joke) или непотребни(useless) умираат.(секоја сезона не претставува секој левел!(според него четвртиот левел некаде во средина на трета сезона почиње) Има фактори кои укажуваат на завршување на секој левел а во меѓувреме карактерите спомнуваат до кој ден се стигнати. Освен ова тие во секоја сезона треба да се најдат бар еднаш сите во good role, а во колку повеќе добри улоги се наоѓаат добиваат повеќе поени(во играта). А ако имаш повеќе поени во играта добиваш нешто плус. Искрено ме мрзеше све да читам бидејќи и се е толку опширно прикажано. Ама дали е точно.... only god can tell.
Инаку би сакал теоријава да биде точна. Од све што имам препрочитано.... ова ми изгледа најдобро сега за сега :toe:
Не си губи време со тие глупости.Некој имал вишок слободно време и пишал такви глупости.Ако и ти имаш вишок слободно време слободно читај го то.:helou:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Не си губи време со тие глупости.Некој имал вишок слободно време и пишал такви глупости.Ако и ти имаш вишок слободно време слободно читај го то.:helou:
A што според тебе не е глупост околу теорииве за лост? Или само продуцентите знаат шо ќе се случи божем завршетокот на серијата ќе биде ново светско чудо?
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Самото то што се теории е за мене глупост.И,да,само продуцентите знаат како ќе заврши серијава,а не некој фрик-дркаџија со вишок слободно време.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Го читам ова и се чудам кој лудак би го трошел времево да пишува толку работи за да докаже некоја теорија.
http://www.lostisagame.com/index.htm
http://www.lostisagame.com/roles.htm
http://www.lostisagame.com/playing.htm

Теоријата му е чудна и сложена, но да ја прикажам па ако некој не го мрзи да чита бар едно 30% од ова па да каже некаков коментар

На кратко според него, лост е игра во која има 6 левели,од кои првиот трае 42, вториот 23, третиот 16, четвртиот 15, петтиот 8 и шестиот 3 дена. На почетокот од секој левел секој карактер игра една иста улога, а карактерите кои три пати биле спомнати како шега(joke) или непотребни(useless) умираат.(секоја сезона не претставува секој левел!(според него четвртиот левел некаде во средина на трета сезона почиње) Има фактори кои укажуваат на завршување на секој левел а во меѓувреме карактерите спомнуваат до кој ден се стигнати. Освен ова тие во секоја сезона треба да се најдат бар еднаш сите во good role, а во колку повеќе добри улоги се наоѓаат добиваат повеќе поени(во играта). А ако имаш повеќе поени во играта добиваш нешто плус. Искрено ме мрзеше све да читам бидејќи и се е толку опширно прикажано. Ама дали е точно.... only god can tell.
Инаку би сакал теоријава да биде точна. Од све што имам препрочитано.... ова ми изгледа најдобро сега за сега :toe:
Omg најглупа теорија ми е оваа .

Врска нема, ова е нешто искомбинорано со Saw или така ми се чини :helou:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Omg најглупа теорија ми е оваа .

Врска нема, ова е нешто искомбинорано со Saw или така ми се чини :helou:
Немој да го читаш мојот пост. Читај ја страната, каде што имаш скоро се поткрепено со секакви реченици од карактерите и настани во епизодите. Инаку Saw, иако ми е гледан само првиот дел, ми е далеку од ова. Прочитај поубаво прво а после збори, дека овака како шо кажувам и мене ми изгледа ко најглупа теорија :)
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Самото то што се теории е за мене глупост.И,да,само продуцентите знаат како ќе заврши серијава,а не некој фрик-дркаџија со вишок слободно време.
Можда и тие сеуште не знаат :)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.389
Поени од реакции
25.189
Интересна епизода, пред еден час ја изгледав. Одвај чекам наредната. :)
Само едно не ми е јасно. Кој кур ке го тупат за шест сезони?
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Интересна епизода, пред еден час ја изгледав. Одвај чекам наредната. :)
Само едно не ми е јасно. Кој кур ке го тупат за шест сезони?
Од кај знаеш де, може 4та и дел од 5та ке водат до сегашнице сцени од иднината(оние на Хуго и Џек) а другиот дел од 5тата и 6тата да бидат после тие случки односно можно враќање на 6темина "преживеани" на островор и спасување на останатите.

Впрочем не е наше тоа, режисерите ке се испотат додека не ја склопат приказната...само нека го направат тоа побрзо да не чекаме 2години да ја видиме последната епизода.
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Од кај знаеш де, може 4та и дел од 5та ке водат до сегашнице сцени од иднината(оние на Хуго и Џек) а другиот дел од 5тата и 6тата да бидат после тие случки односно можно враќање на 6темина "преживеани" на островор и спасување на останатите.

Впрочем не е наше тоа, режисерите ке се испотат додека не ја склопат приказната...само нека го направат тоа побрзо да не чекаме 2години да ја видиме последната епизода.
Па мислам дека тие веќе си ја имаат склопено, зошто не можи само да додаваат сплетки без да се некако логички поврзани. Сега нас така ни изгледаат без врска зошто не ја знајме цела приказна, но на крајот се ќе се спои.

Сепак останувам засега на истото мислење шо го имам напишано и порано: мислам дека серијата ќе се одвива натаму, така шо ќе даваат делови од минатото, делови од иднината и на крајот се ќе се спои во еден ден.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Мислев на тоа дека ке се испотат додека ја склопат приказната во филмот, снимање на епизоди и то. Да се надеваме дека нема да има паузи туку секоја седмица ке има по една епизода, сe до крајот на серијата. :)
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
........

Впрочем не е наше тоа, режисерите ке се испотат додека не ја склопат приказната...само нека го направат тоа побрзо да не чекаме 2години да ја видиме последната епизода.
А од каде впечаток дека некогаш ќе ја завршат и дека ќе има некое објаснување на сето она кое го поставија до сега?
Можат просто да кажат, ја прекинуваме серијата, нема интерес, или буџетот е лимитиран.
Па така прст во уста за сите на кои им значи нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom