LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    287
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Го сфаќам делот со зградите, но која е улогата на 8ката или треба да го претставува знакот за бесконечност? (точно на средина од сликата)
 

leo

Член од
7 февруари 2007
Мислења
271
Поени од реакции
1
4тиот...или 4тата би требало да е Клер, дека Дезмонд "виде" како Клер влегува во Хелихоптер и си оди од островот.

Друго...зашто не го убијат Бен? ништо нема да каже, само може да ги влоши работите со тоа што е жив...но дали ке навистина ке биде мртов ако го убијат ? или ке биде како Микаил, Лок кој "оживеаа"...

Се знае дека бродот на Наоми не е вистинскиот за да ги спаси изгубените...него друго ми падна во очи...зошто хелихоптерот не се спушти, туку рипна еден со падобран а хелихоптерот си отиде...

Зошто Чарли не излезе преку прозорчето откако кабината се поплави...и исплива на површина, прозорчето беше доволно големо за да го собере Чарли.
zatoa sto dezmond mu kaza deka morat da umrit smrtaa ce go brka a plus se zrtvuvase poce za kler deka dezmond videl vizija kako si zaminuvaat.
Ovie so hilikopterov so garancija se prateni od darma za gledat na klipcinjata.Darma izglea sakar pak da se vratit na ostrovon zs ben gi skina na site darma rabotnici...SUPER FILM.. ..2. nacin mozno da se onie darma pa sea neli kler mozno e da se kacit vo hilikopteron da ja zemet da testiret zs neli bez onaj lekon ne mozese da zivejt od ko ce rodit nekoja na ostrovon umirat posle ..???/ CUDO Kujznajt so ce se desit.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.759
Поени од реакции
44.113
serijata e super steta sto ja prekinaa, se nadevam ke gi dootkupat drugite epizodi
У случај да имаш кабловска а веруем дека имаш , на Нова гледав најави за 4та сезона али кога и како ке почнат да емитуваат незнам .
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
zatoa sto dezmond mu kaza deka morat da umrit smrtaa ce go brka a plus se zrtvuvase poce za kler deka dezmond videl vizija kako si zaminuvaat.
Ovie so hilikopterov so garancija se prateni od darma za gledat na klipcinjata.Darma izglea sakar pak da se vratit na ostrovon zs ben gi skina na site darma rabotnici...SUPER FILM.. ..2. nacin mozno da se onie darma pa sea neli kler mozno e da se kacit vo hilikopteron da ja zemet da testiret zs neli bez onaj lekon ne mozese da zivejt od ko ce rodit nekoja na ostrovon umirat posle ..???/ CUDO Kujznajt so ce se desit.
Малце off-topic :

leo без навреда, но ќе те замолам наредиот пат кога ќе пишиш пост, гледај да биди посреден. Зошто малце е тешко да се свати шо имаш пишано. Без навреда. :helou:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Леле се повеќе се комплицира и комплицира, мислам дека се ке биде јасно дури 6 сезона, последна епизода и последни 5 минути :) а дотогаш уште милион теории за серијава ќе најдеме.
Али ако нема некој добар завршеток серијава и добра цел ќе го тужам режисерот не толку за потрошеното време гледајќи ја серијава, туку за времето потрошено на размислување за што е всушност финтата на Lost. Не знам колку пати само сум размислувала.
ај чекам нова епизода....
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Леле се повеќе се комплицира и комплицира, мислам дека се ке биде јасно дури 6 сезона, последна епизода и последни 5 минути :) а дотогаш уште милион теории за серијава ќе најдеме.
Али ако нема некој добар завршеток серијава и добра цел ќе го тужам режисерот не толку за потрошеното време гледајќи ја серијава, туку за времето потрошено на размислување за што е всушност финтата на Lost. Не знам колку пати само сум размислувала.
ај чекам нова епизода....
Епа не баш. :) Баш во 4x02 се објаснаа некои работи. Навистина има нови сплетки, но и некои работи се разјаснуваат. Полека но сигурно :)
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Прекрасна новост!!!

Lost won't stop at eight episodes

Сезона 4 ќе има најверојатно 13 епизоди.

извор: tv.com
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Denovive prekinuva strajkot na scenaristite, sto znaci omilenite serii se vrakaat nazad!!! :)
 

StiX

Why so serious?
Член од
13 февруари 2008
Мислења
100
Поени од реакции
19
Добро е , добро е ја реков ќе останеме на 8 епизоди и пак година дена чекање. Немаше да издржам
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Ја гледав од ново вторава епизода и приметив еден момент, ако се оди од крајот кон средината.. Ben вика дека има човек на бродот (скоро сигурно е Michael), а во сцената кога Miles го бараше Minkowski, женската од бродот му одговори дека е недостапен, и на крајот му рече дека мора да оди ("gotta go")..

Класична реакција кога имаш пиштол вперен во глава :)

И друго нешто.. Miles Strom ~ Maelstrom? :)

За неколку саати третата епизода..
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Со оглед на тоа дека новата на нет ке се појави 2-3саати после завршувањето на ТВ. А од 2часот по полноќ МТнет ке го исклучи нетот...така да тек од утре ке можеме да ја симнеш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom