LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    287

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Тоа нема шанси да се случи. Штом е веќе постигнат договорот, точно се знае кога и како ќе заврши серијата. И да, ќе се чека најмалку 2 години за последната епизода.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Firefly, една од најдобрите sci-fi серии, имаше само една сезона. Досадни серии како 24 и Smallville начукаа по 6-7 сезони без да ги укинат. И? Ниедна од овие не е Lost. Ниедна нема такво име како J.J.

Lost ќе заврши како што треба, после 6 сезони. На која мрежа, најмалку е битно за нас, ама ќе заврши како што било планирано.
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
http://en.wikipedia.org/wiki/Twin_Peaks
Оваа како заврши? Ич не ми текнува.
Колку шо гледам оваа серија имала само 1 сезона, знали или немала гледаност или пак немала буџет

Wikipedia напиша:
...first broadcast on April 8, 1990 and last broadcast on June 10, 1991...
Тоа не е така со Lost. Веќе има потпишан договор меѓу продуцентите и телевизиската куќа. Значи се се знае што ќе се случи до крајот, како ќе се одвиват настаните и сл... Само не се знае по колку епизоди ќе имаат сезоните, заради штрајкот на сценаристите, кој траеше долго, но за среќа заврши пред некој ден. Сезоните од 4-6 требаше да имаат по 16 епизоди, но за 4. сезона сега за сега се снимени само 8 епизоди. Сега не се знае дали ќе остани 4. сезона само со 8 епизоди, а останатите ќе ги префрлат во 5та и 6та, или пак сега ќе ги доснимат ( не ми се верва, зошто мислам дека немаат доволно време ).
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
The losties стануваат The others :) Видовте како Саид и Џулиет ги ловеа Мајлс и Дени?
Нема што,со новиот формат на 16 епизоди во сезона ги начукаа сите ликови у една епизода,и колку само интересни приказни :)
Моја теорија е дека абадон не ги пратил новите 4ца по избор,туку секој од нив посебно го има откриено островот,а он сакал да се ослободи од нив.
Ако ви текнува Дени има некоја чудна врска со преживеаните, Мајлс збори со духови,Шарлот ги открива експериментите на Дарма,а Френк сам им се јави у штабот :)
Абадон ги пратил на островот за да умрат,а најлесно ќе умрат ако им рече да идат да го убијат Бен (Абадон не знае дека Бен не е веќе главен на островот,и дека паднал од режимот на владеење- па мисли дека Бен ќе ги скине без многу прашања)
Од тука се покажува дека и Абадон самиот е човекот на Бен на бродот :)
Затоа и Мајлс кога се јави, не му дадоа да збори со Minkowski, зашто веќе биле урачунати за мртви
Затоа и Абадон го праша Hugo "Are they still alive?"

И сеа замислете како ви се појавува оној знакот LOST на целиот екран со creepy музиката.
Тоа е крајот на мојот пост :)
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.176
Поени од реакции
4.133
Досадни серии како 24 и Smallville начукаа по 6-7 сезони без да ги укинат.
Извини ти дали си ја гледал 6-тата сезона на 24???Или викаш дека е досадна заради првата сезона која оди на А1???
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069


Од официјалните промоции за 4та сезона...



Погледнете ја рефлексијата на дрвата во водата. Трага или?
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
... Од официјалните промоции за 4та сезона...



Погледнете ја рефлексијата на дрвата во водата. Трага или?
И јас истото го помислив кога прв пат ја забележав рефлексијата. И уште го мислам истото: 100% е некоја трага.
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
Теоријата му е чудна и сложена, но да ја прикажам па ако некој не го мрзи да чита бар едно 30% од ова па да каже некаков коментар

На кратко според него, лост е игра во која има 6 левели,од кои првиот трае 42, вториот 23, третиот 16, четвртиот 15, петтиот 8 и шестиот 3(4) дена. На почетокот од секој левел секој карактер игра една иста улога, а карактерите кои три пати биле спомнати како шега(joke) или непотребни(useless) умираат.(секоја сезона не претставува секој левел!(според него четвртиот левел некаде во средина на трета сезона почиње) Има фактори кои укажуваат на завршување на секој левел а во меѓувреме карактерите спомнуваат до кој ден се стигнати. Освен ова тие во секоја сезона треба да се најдат бар еднаш сите во good role, а во колку повеќе добри улоги се наоѓаат добиваат повеќе поени(во играта). А ако имаш повеќе поени во играта добиваш нешто плус. Искрено ме мрзеше све да читам бидејќи и се е толку опширно прикажано. Ама дали е точно.... only god can tell.
Инаку би сакал теоријава да биде точна. Од све што имам препрочитано.... ова ми изгледа најдобро сега за сега :toe:

А,тоа не ли се бројките на Хуго кои ги заокружил и добил на лотарија,но наместо 3 мислам дека е 4,а и исто така ги виде истите бројки на тој капакот на дарма???
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
И јас истото го помислив кога прв пат ја забележав рефлексијата. И уште го мислам истото: 100% е некоја трага.
Moже да е и само најава дека не се одвива дејството веќе само на островот,ама може да е и трага :)
Тоа ми се свиѓа кај Lost, не завршува забавата со емитувањето на епизодата...после се развиваат цели дискусии за неа :)
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Дали некој може да ми ја најде Lost 04x02 да ја гледам директно преку интернет,да не мора да ја даунлоадирам,оти и да сакам не можам.
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Моментално од секаде(барем јас од кај шо знам) е избришена , проверувај може до после ќе обноват nа joox.net
 

Kajgana Shop

На врв Bottom