LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    282
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.031
Поени од реакции
31.393

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
27.927
Поени од реакции
55.243
Ако се врати назад, џабе не плашат со AI апокалипса :D
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.284
Поени од реакции
27.699
Not that it matters but Бардо е нов бот на Гугл и е live. За разлика од ChatGPT кој дава резултати според тренинг податоците од јузери. Ај да видиме он што ќе каже за крајот на LOST. :D
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.006
Поени од реакции
17.747
Абе џабе се глупирате пробувајќи да ја оправдате катастрофата од крај што ја има ЛОСТ.
Нема ниту логика, нема ниту некоја интелектуална подлога, нема ниту емоционална драма, нема ниту фантастика, уште помалце научна.

Серијата требаше да заврши во трета сезона. Сите жанрови ги внесоа, па барем да ја оставеа така како cliffhanger...
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.572
Поени од реакции
13.171
Крајот и резолуцијата на The Leftovers (од истиот креатор) беше далеку подобра - за сите фанови на LOST - must see, според мене топ 5 серија на сите времиња и убедливо најпотценета, помина некако under the radar низ годините.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.372
Поени од реакции
33.257
Крајот и резолуцијата на The Leftovers (од истиот креатор) беше далеку подобра - за сите фанови на LOST - must see, според мене топ 5 серија на сите времиња и убедливо најпотценета, помина некако under the radar низ годините.
Se sekjavam na poslednite dve epizodi od treta sezona, drugite od taa sezona malku mi se matni. Sto ne e slucaj so poslednata sezona na LOST. Ama, Nora! :love:

Ja gledam za drustvo od pred edna nedela pak. Prvata sezona ja znam na pamet veke.

4B3545ED-8406-4D6C-9695-C65548BF09FE.jpeg
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.485
Поени од реакции
4.323

Прв ривач откако заврши... нешто ми е подзаборавено ама уште од прва сезона уште од првите епизоди сфаќаш дека сеуште овој лост универзум е можеби најуникатното нешто видено на ТВ.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
27.927
Поени од реакции
55.243
Деновиве решив да репризирам рандом епизоди бидејќи немам време за целосен rewatch. Изгледана S01E17...In Translation. Каква епизода, какви емоции... залудно чекаме нешто слично во иднина, rewatch-от е се што ни остана.

 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.280
Поени од реакции
3.088
Повторно и правам rewatch, моментално сум на пета сезона. Никогаш ама баш никогаш нема да се направи нешто слично како ЛОСТ. За мене секогаш ќе биде ГОАТ.

“The Island isn’t done with you yet.”
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.844
Повторно и правам rewatch, моментално сум на пета сезона. Никогаш ама баш никогаш нема да се направи нешто слично како ЛОСТ. За мене секогаш ќе биде ГОАТ.

“The Island isn’t done with you yet.”
Погледни ја From. Од истите продуценти е.
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.280
Поени од реакции
3.088
Погледни ја From. Од истите продуценти е.
Првата сезона ја гледав. Втората ја планирам кога ќе завршам со ЛОСТ.
Отварав и тема за FROM на форумот, ама нема баш заинтересираност. Супер беше првата сезона
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
28.727
Поени од реакции
38.761
Погледни ја From. Од истите продуценти е.
From e dobra, ama da ne znaci deka i bi se svigala na nekoj sto ja saka i Lost, nemaat dopirna tocka dvete osven eden od glumcite, crnecot od lost, i producentite.

From bi ja preporacal na sekoj sto gi saka rabotite kreirani od Stiven King, ja i koga ja gledav bev ubeden deka e pravena po negovo delo, ama toa ne e slucaj, a interesno e sto i samiot Stiven King ja falese dosta serijava kao must see sto ne iznenaduva.

Ne e inace nesto wow ali pominuva kaj mene, onaka izmegu 6 i 7, poise nakaj vtoroto, ima neiskoristen potencijal serijata radi losi glumci i glupa, i bezvezni dijalozi i ostali par nelogicnosti.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom