Lord of the Rings трилогијата + Хобитот

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
28.165
Поени од реакции
33.656
Па шо не си ги глеал екстендед верзиите, да видиш колку многу додатни ствари има...
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
28.165
Поени од реакции
33.656
Ovojpat (The Hobbit) extended gi gledav, ama ne true blu, tuku ~15 giga verziite, ne mi se cekase. :(
Ја на ДиВиДи-ја си ги купив ЛОТР екстендед (има со нив неколку аудио верзии коментари со глумци, со режисер, со продуценти) и има уште три саати how-is-made-документарец со секој филм.
Хобитите сеуште не сум ги купил (екстендед дивидијата), али ги глеав и во екстендед.

Мислам дека на ЛОТР има саат и пол вкупно плус. Еден куп сцени.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
1.719
Поени од реакции
1.011
од кога испаднаа, секое лето си правам маратон со Лордовите, па од кога испаднаа хобитите и со нив, можете да замислите колку пати ги имам гледано... порано, продолжените верзии на ЛОТР ги гледав во едно седење сите три...ех времиња..:ROFLMAO::ROFLMAO:
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
28.165
Поени од реакции
33.656
Силата на Арда (планетата) е послаба во времето кога се случува дејствието во Хобитот. Тогаш злото тајно јакне и се подготвува. А во време на LOTR, подоцна, веќе силите на доброто се откриваат (Арагорн наследникот, Гандалф побелува и тн.) и почнува нивната експанзија, се до нивниот триумф на крајот.
Затоа, гравитацијата како еден од аспектите на силата на Арда, за време на дејствието во Хобит, е послаба и ги гледаме џуџињата како се тркалаат нагоре и надолу надвор од сите физички закони. После у LOTR веќе не е така и тие со нивната маса се поприземни, веќе не отскокнуваат од површината како да се на Месечината. Инаку оној toss me момент во Морија немаше да го има. Да беше тоа во Хобит Гимли без проблем ќе отскокнеше и пролеташе над провалијата без да го моли друг да го тосне.[DOUBLEPOST=1552002275][/DOUBLEPOST]Патем, серијава, потврдено, ќе биде во Второто Доба. Нуменор'n'shit. (y)
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Hulse

Дурак
Член од
24 октомври 2012
Мислења
778
Поени од реакции
474
Многу поинтересен и побогат дел за црпење на идеи е втората ера за разлика од животот на младиот Арагорн како што имаше некои шпекулации. Само да не заебат работа со пикање на денешните политики, идеи и останати форсирани размислувања во серијава само за да задоволат една група на луѓе. Имаат феноменални настани за прикажување, како правењето на прстените, создавањето и падот на Нуменор, Ар Фаразон, создавањето на Гондор и Арнор, последната алијанса на Луѓето и Вилениците, Елендил, Гил Галад итн. Феноменални настани и ликови, само се надевам дека креаторите ќе бидат одлучни за реалното доловување на ликовите на сцена според книгите, со минимални дополнување и промени.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.983
Поени од реакции
5.665
Многу поинтересен и побогат дел за црпење на идеи е втората ера за разлика од животот на младиот Арагорн како што имаше некои шпекулации. Само да не заебат работа со пикање на денешните политики, идеи и останати форсирани размислувања во серијава само за да задоволат една група на луѓе. Имаат феноменални настани за прикажување, како правењето на прстените, создавањето и падот на Нуменор, Ар Фаразон, создавањето на Гондор и Арнор, последната алијанса на Луѓето и Вилениците, Елендил, Гил Галад итн. Феноменални настани и ликови, само се надевам дека креаторите ќе бидат одлучни за реалното доловување на ликовите на сцена според книгите, со минимални дополнување и промени.
Мора да има најмалку 3 црни џуџиња, 5 педери елфови и еден главен карактер да биде хибрид на Латино-Азијец. Иначе ќе биде осудена на пропаст. Каде без малцинствата you white supremacist? :D
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
4.394
Поени од реакции
7.428
До каде ни е серијата на Амазон?
 
На врв Bottom