Lockerz, Beterz, VK, E-casting и други сајтови за "заработувачка"

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
од локерз ми дојдоја 20 долари, порачав пред еден месец на редем фатив 2 маици и ми префрлија пари
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Им се соопштува на сите заинтересирани дека на ден (од денес па се до недоглед во иднината) ќе се врши регрутација на нови членови на социјалната мрежа која за една година го прегази Твитер а сега опасно му се заканува на Фејсбук.
Причината е едноставна, таа за разлика од Фејсбук им плаќа на своите членови за скоро сите активности на мрежата.

ЕВЕ ДОКАЗ:
Прегледај го приврзокот 40291

ЗБОРНО МЕСТО:

http://peoplestringmacedonia.blogspot.com

а може и на лице место:

http://www.peoplestring.com/?u=jablan

Сите заинтересирани после регистрацијата многу е пожелно да ми се обратат лично на е-маил порака која што ќе ја најдат во содржината на блогот за да споделам со нив некои “финти“

Поздрав до сите, не плашете се од регрутацијава , камо среќа вакви да беа сите регрутации.
Има некој регистриран на ова да каже како е?
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.006
Поени од реакции
2.042
До колку поени стигнавте на локерз?!!

Као што слушам муабети почнале да заебаваат ..
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Јас веќе одамна се откажав. Ридимот им беше премногу бавен не можев ништо да земам, а имам околу 6000 поени. Баш тогаш начекав тројни поени од гледање видео и начукав ајле, ама за џабе.
 
Член од
31 декември 2009
Мислења
569
Поени од реакции
142
ima nekoj dobieno nesto novo od Beterz osven maica??
mene mi stignaa 2 od 3 maici dres ne stigna izgleda si go nosi postarot:):)
kapce torba neso od ovie novive zoso prestanav da igram i sega eve pak da probam.
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
239
Поени од реакции
10
Како да ги префрлам PTZ во paypal? т.е во долари?
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Има некоја страна од типот на бетерз со малце подобра понуда на утакмици?
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Пробај оваа. Не сум играл на бетерз, ама оваа има мислам добар избор.
Странава ми изглеа добро.Понудата во споредба со бетерз нејќам да ја коментирам.
Е сеа сакав нешто да те прашам.Почињам со долар.И еве да речеме што ако ја изгубам првата кладба и го изгубам?И што ако на пример стигнам до поише пари?Награди како на бетерз?
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Незнам како е на бетерз. Ако ја изгубиш кладбата ти стига одма порака дека може со гледање на едно видео, реклама да добиеш пола долар или долар. И потоа пак почнуваш. Колку повеќе се обложуваш ти дава бонус на секој облог од 0.10 долари, и така се собираат. Јас бидејќи сум одамна регистриран ми дадоа бонус од 5долари, оти сум бил регистриран повеќе од 3 месеци.
 
G

GucciMane

Гостин
Незнам како е на бетерз. Ако ја изгубиш кладбата ти стига одма порака дека може со гледање на едно видео, реклама да добиеш пола долар или долар. И потоа пак почнуваш. Колку повеќе се обложуваш ти дава бонус на секој облог од 0.10 долари, и така се собираат. Јас бидејќи сум одамна регистриран ми дадоа бонус од 5долари, оти сум бил регистриран повеќе од 3 месеци.
А имаш земено пари?
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Не. Ова ми го препорача еден член од форумов, незнам кој беше. Кажуваше ако се стигне до 100$ бираш сајт за онлајн обложување и тие автоматски ти ги префрлаат таму, и се обложуваш на тој сајт. Незнам колку е точно, јас си играм онака, ако стигнам до 100 долари ке кажам што како :toe:
 
Член од
9 февруари 2011
Мислења
9
Поени од реакции
2
Ајде сите на кликање :):)
Сосем нов ПТЦ сајт се шушка дека ќе биде новиот Neobux па кој сака нека повели
Почна со работа од 5 мај 2011 има активен форум и сите други марифети, засега изгледа добро :):)
Можете да се зачлените ТУКА

За сите што имаа прашања околу People String можете да ме контактирате на е-маилот што се наоѓа на БЛОГОТ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom