Linkin Park

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
shura напиша:
е ај кажи ми баш какви се тие комерцијални песни?:toe:
Тие се направени само за да станат хитови. Како што знам секоја група кога прават песна всушност знаат дали ќе биде хит или не. Како да има формула за такви песни. Сите комерцијални групи прават песни само хитови и песни со кои ќе се збогатат. Како пример земи ги познатите поп пеачи. Имаат ли една песна(на која се извадиле спот) да не е хит? Таква песна има ли Мадона, Јастин или од рокот да кажеме Red hot chili pepers? Мислам дека нема такви
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Епа затоа имаш комерцијала (мејнстрим) и луѓе кои прават музика бидејќи ја сакаат и не им е гајле дали ќе продадат 5 или 5000 албуми. Се е тоа бизнис...
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
ZIKS напиша:
е, добро де, згрешив малце, ама сепак, не им се сите песни Nu Metal. :)
не е битно тоа, битен е концептот и карактерот
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
сите сакаме, ама некои тоа го прават без усул, а некои со стил, а некои кур ги боли дали ке заработат, затоа си се предадени на музиката, и затоа се почитувани
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
JOE напиша:
Abe aj setaj najdobri se linkin prak ne zaebavaj so ima vo toa loso da se mesa vazno e da se ubaj pesnite i ubaj se,ako bea grdi nemase da bidat tolku poznati znaci ima mnogu luge sto gi poddrazuvaat vo toa sto go pravat,
Linkin Park the best
Абе и Pussycat dolls се познати ама види им ги “песните“..
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
хммм..малку кажано али..држи вода...али сепак ќе си останам на моето дека сите сакаат да се збогатат,а тие што не се познати се тешат дека демек другите биле комерцијала!
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Mesaja напиша:
Види ги ти типките.
Изгледаат како претерана заебанција за први април.


shura напиша:
a koj nejke da se zbogati???
Музиката, како уметност никогаш не би требало да биде правена со цел да се збогатиш. Средствата што може да ги донесе, колку и да се, се добредојдени и тоа нема да биде комерцијала се додека уметноста (во овој случај музиката) се прави искрено, со цел да се искажат чуства, размислувања, ставови, погледи на свет и така натаму...
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
abe ne mora da se bide bogat za da se bide slaven.Treba da se dokazes vo muzikata za da bides postuvan.Ako ja prais muzikata za pari i so cel da se zbogatish nisto od toa ne biva.Ne moze da se kaze deka ako nemaat pari ne se uspesni.KOlku bendovi ima sto se pocituvani i dobri nego nekoi so pari sto zemale instrumenti i se k*ro pecaat so niv
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
shura напиша:
хммм..малку кажано али..држи вода...али сепак ќе си останам на моето дека сите сакаат да се збогатат,а тие што не се познати се тешат дека демек другите биле комерцијала!
има разлика меѓу познати и комерцијала, голема, пробај да ја увидиш
 

[IH]

Imperator aka Makedon
Член од
16 април 2007
Мислења
142
Поени од реакции
0
Имаат некој добри песни како на пример Faint и други
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
parite ja unistuvaat muzikata i koj stane komercijalist ne gleda na muzikata nego gleda na parite
 

Kajgana Shop

На врв Bottom